Новини

18 вересня 2019, 18:30

Орієнтовний графік розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2019, 18:10

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

докладніше
18 вересня 2019, 18:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув законопроект щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури

докладніше
18 вересня 2019, 17:57

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування СБУ

докладніше
18 вересня 2019, 16:30

Представники депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань свободи слова розглянув питання забезпечення прав акредитованих журналістів і працівників ЗМІ на здійснення професійної діяльності у Верховній Раді України

докладніше
18 вересня 2019, 13:22

Ранкове засідання Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії»

докладніше
18 вересня 2019, 12:52

До Дня безпеки пацієнта українським медикам передали 20 “швидких”

докладніше
18 вересня 2019, 11:30

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

докладніше
18 вересня 2019, 11:26

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

докладніше
18 вересня 2019, 11:20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»

докладніше
18 вересня 2019, 10:00

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела зустріч з представниками Міжнародної організації праці

докладніше
18 вересня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 квітня 2019, 10:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Звернення Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у зв’язку з 33 роковинами аварії на ЧАЕС

  Шановні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи!

26 квітня 2019 року – 33 роковини Чорнобильської катастрофи – величезного екологічного лиха світового масштабу.

У навколишнє середовище в результаті аварії потрапило близько 3 відсотків радіонуклідів, що становить близько 300 мільйонів кюрі, які містилися в четвертому енергоблоці ЧАЕС.

Забруднено радіонуклідами більш ніж 145 тисяч квадратних кілометрів території, близько 5 тисяч населених пунктів.

Вплив катастрофи відчули на собі також Білорусь, Швеція, Норвегія, Польща, Австрія, Швейцарія, Німеччина, Фінляндія, Великобританія.

Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС постраждало майже 5 мільйонів людей.

Сумарні (прямі і непрямі) економічні збитки України внаслідок Чорнобильської катастрофи становлять близько 180 мільярдів доларів.

Події 1986 року ніколи не зітруться з пам’яті сучасних та наступних поколінь. Ця катастрофа є болем для всієї України. Чорнобиль залишив незагоєну рану на землі України і в серці нашого народу.

Масштаби катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Ризикуючи своїм життям та здоров'ям, вони виконали свій обов'язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Проходять роки, але тривога й досі не покидає тих, хто пам’ятає, як це було, хто заплатив за аварію ціною свого здоров’я та благополуччя. Тисячі наших співвітчизників назавжди покинули свої домівки, втратили своїх рідних. Герої, які брали участь у ліквідації наслідків аварії, отримали хронічні захворювання. І це має нагадувати усім, що наш обов’язок – зробити все, аби взагалі унеможливити повторення такої катастрофи, поліпшити соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Нині соціальна підтримка держави надається 1 816 837 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, а також 39 519 дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Законом України „Про Державний бюджет України на 2019 рік” видатки на соціальний захист постраждалих осіб передбачено в обсязі 1 980,9 млн гривень.

Комітет робить усе можливе для вирішення проблем, спричинених цією катастрофою. Низка законопроектів, що стосуються соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи підтримана Комітетом та внесена на розгляд Верховної Ради України.

Комітет складає подяку живим та віддає шану пам'яті спочилим учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.