Новини

18 вересня 2019, 18:30

Орієнтовний графік розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2019, 18:10

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

докладніше
18 вересня 2019, 18:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув законопроект щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури

докладніше
18 вересня 2019, 17:57

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування СБУ

докладніше
18 вересня 2019, 16:30

Представники депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань свободи слова розглянув питання забезпечення прав акредитованих журналістів і працівників ЗМІ на здійснення професійної діяльності у Верховній Раді України

докладніше
18 вересня 2019, 13:22

Ранкове засідання Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії»

докладніше
18 вересня 2019, 12:52

До Дня безпеки пацієнта українським медикам передали 20 “швидких”

докладніше
18 вересня 2019, 11:30

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

докладніше
18 вересня 2019, 11:26

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

докладніше
18 вересня 2019, 11:20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»

докладніше
18 вересня 2019, 10:00

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела зустріч з представниками Міжнародної організації праці

докладніше
18 вересня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 квітня 2019, 15:37

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Парламент має створити умови для прискорення процесу розмінування Донбасу та мінімізувати ризики для цивільного населення, - І. Геращенко під час розгляду законопроекту №10180


25 квітня під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради України Перший віце-спікер Ірина Геращенко закликала парламентаріїв підтримати законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» щодо удосконалення механізмів залучення фінансування заходів протимінної діяльності» №10180 від 22.03.2019.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях І. Геращенко наголосила, що проблема розмінування залишається ключовим гуманітарним викликом для Донбасу.

«Україна займає п’яте місце у світі за кількістю жертв від мін та інших вибухонебезпечних залишків війни після Афганістану, Лівії, Ємену та Сирії. Ця небезпека несе загрозу для українців на підконтрольних Уряду територіях Донбасу та на тимчасово окупованій території», - зазначила І. Геращенко. 

Перший віце-спікер підкреслила, що близько 7 тис. кв. км. Донбасу залишаються замінованими і Парламент України має підтримати законопроект №10180, який розроблено з метою удосконалення механізмів залучення фінансових ресурсів для здійснення заходів протимінної діяльності.

Ірина Геращенко нагадала, що механізм залучення фінансових ресурсів для здійснення заходів протимінної діяльності був закладений у Законі України «Про протимінну діяльність в Україні». Разом з тим, політик поінформувала, що під час його розгляду 6 грудня 2018 року, за наполяганням окремих депутатів ця норма була вилучена із ухваленого Закону.  

Політик повідомила, що після ухвалення Закону України «Про протимінну діяльність в Україні», міжнародні партнери та міжнародні організації звернулись до керівництва Парламенту та наголосили на необхідності спрощення механізмів залучення фінансування шляхом надання урядам іноземних держав, міжнародним організаціям та іншим донорам можливості здійснювати пряме фінансування заходів протимінної діяльності в Україні.

«Це відповідальність Парламенту - створити умови для прискорення початку процесу розмінування Донбасу та мінімізувати ризики для цивільного населення», - зауважила І. Геращенко.

Довідково: За результатами розгляду проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» щодо удосконалення механізмів залучення фінансування заходів протимінної діяльності (№10180) був підтриманий за основу та в цілому  234 голосами «за».