Новини

19 липня 2019, 15:03

У Верховній Раді відкрито Освітній центр

докладніше
19 липня 2019, 11:36

Під час роботи Х сесії Верховної Ради України 8-го скликання особисті прийоми громадян головами комітетів та депутатських фракцій відвідали 390 громадян

докладніше
19 липня 2019, 10:29

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за період десятої сесії провів 9 засідань, на яких розглянуто 61 питання

докладніше
19 липня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 липня

докладніше
18 липня 2019, 19:35

І. Геращенко: «Європарламент підтримав резолюцію із вимогою до РФ щодо негайного звільнення усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 19:18

Андрій Парубій: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України"

докладніше
18 липня 2019, 17:07

У Комітеті у закордонних справах презентовано проведення міжнародної конференції на тему: "Демократія в дії"

докладніше
18 липня 2019, 16:29

У Верховній Раді відбулася національна конференція "Законодавче регулювання медіації в Україні"

докладніше
18 липня 2019, 15:50

Завершились Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради у 2019 році та Програма стажування випускників німецьких ВНЗ в Апараті Верховної Ради України

докладніше
18 липня 2019, 14:59

Комітет у закордонних справах направив звернення новообраним членам Європейського Парламенту

докладніше
18 липня 2019, 13:40

І. Геращенко: «Наше завдання - зберегти санкційний тиск ЄС проти РФ та зафіксувати в резолюції вимогу до Росії звільнити усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 липня

докладніше
17 липня 2019, 17:06

Голова Верховної Ради України заявив, що скликання позачергової сесії має відбуватись у відповідності до чинного законодавства

докладніше
17 липня 2019, 11:15

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за час роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання провів 10 засідань, на яких розглянуто 60 питань

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 квітня 2019, 14:21

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбулася міжнародна парламентська координаційна зустріч з технічної допомоги

 

Захід проведено в рамках дії Меморандуму між Апаратом Верховної Ради України та Фондом Східна Європа щодо співпраці з впровадження Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» з метою обговорення актуальних новин Парламенту та проектів міжнародної технічної допомоги.

У зустрічі взяли участь народні депутати, представники дипломатичного корпусу, донорських та міжнародних організацій.

Під час зустрічі йшлося про парламентські дослідницькі служби, про аналітичний потенціал, який має передувати створенню законопроектів і законотворчому процесу.

Заступник Директора Програми Рада Тетяна Бібік, говорячи про створення певних аналітичних можливостей в рамках Верховної Ради, запропонувала учасникам зустрічі обговорити низку актуальних питань: наскільки Апарат і Верховна Рада в цілому має бути потужною в аналітичному сенсі; які можуть бути виклики, які можливості і майбутнє того аналітичного середовища, яке буде допомагати законодавцям?

«Для того, щоб зрозуміти якою має бути дослідницька служба треба взяти до уваги кілька моментів: в першу чергу потрібно скористатися міжнародним досвідом. Наприклад, прикладом Дослідницької служби Європейського Парламенту, яка налічує 350 високоякісних експертів і працює для 751 члена ЄП.

Її завдання прості: надавати аналітичні послуги парламентаріям, комітетам та всім тим, хто займається питаннями публічної політики. Це і впровадження сучасного бібліотечного сервісу і можливість користування різними базами даних, проведення експертних круглих столів і обговорення тощо», - зазначила Тетяна Бібік.Заступник Директора Програми Рада також звернула увагу на виклики для функціонування такого органу: завжди бути на крок попереду, виробляти таку аналітику та дослідження, які будуть мати довіру споживача, користуватися попитом, допомагати парламентаріям ставати на певний час швидкими експертами з того чи іншого питання.

Під час зустрічі також йшлося про важливість розуміти на яких принципах буде працювати парламентська дослідницька служба. Наголошувалося, що вона має буди віддана цінностям парламентаризму і бути абсолютно незаангажованою, не працювати ніколи для окремих політичних сил, а працювати для всіх, представлених в парламенті; проводити якісні та актуальні дослідження, зберігати інституційну пам’ять, надавати аналітичну підтримку парламентаріям, комітетам та під час пленарних засідань.

Також під час йшлося про те, чому важливо мати дослідницьку службу? Серед основних умов існування такої служби, зокрема, називалися постійне покращення якості законодавчого процесу, вибудовування якісної контрольної функції парламенту, покращення сприйняття громадянами роботи законодавчого органу в цілому, вибудовування у них довіри до парламенту.

Представник Офісу економічного аналізу Віктор Мазірчук представив підсумковий звіт про діяльність Офісу з фінансового та економічного аналізу за 2015-2019 рр., робота якого завершується.

За його словами, основним завданням Офісу є підвищення якості законодавства і допомога народним депутатам, працівникам Парламенту в їхній роботі, насамперед в економічному блоці. Офіс проводить дослідження на запити народних депутатів і комітетів, а також дослідження ad hock на надзвичайно важливі і сенсативні теми.

Основою місією Офісу його представник назвав підвищення ефективності та якості законодавства, яке розробляє і ухвалює Верховна Рада, підвищення використання аналітики і наявної економічної інформації у Парламенті.

Учасників зустрічі також було поінформовано про роботу Європейського дослідницького центру.

Під час зустрічі її учасники зустрічі висловили своє бачення обговорюваної теми та пропозиції. Зокрема, наголошувалося на необхідності створення сучасної аналітичної служби у вищому законодавчому органі, яка допомагатиме парламентаріям у підготовці якісних законодавчих рішень.