Новини

28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
24 квітня 2019, 14:21

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбулася міжнародна парламентська координаційна зустріч з технічної допомоги

 

Захід проведено в рамках дії Меморандуму між Апаратом Верховної Ради України та Фондом Східна Європа щодо співпраці з впровадження Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» з метою обговорення актуальних новин Парламенту та проектів міжнародної технічної допомоги.

У зустрічі взяли участь народні депутати, представники дипломатичного корпусу, донорських та міжнародних організацій.

Під час зустрічі йшлося про парламентські дослідницькі служби, про аналітичний потенціал, який має передувати створенню законопроектів і законотворчому процесу.

Заступник Директора Програми Рада Тетяна Бібік, говорячи про створення певних аналітичних можливостей в рамках Верховної Ради, запропонувала учасникам зустрічі обговорити низку актуальних питань: наскільки Апарат і Верховна Рада в цілому має бути потужною в аналітичному сенсі; які можуть бути виклики, які можливості і майбутнє того аналітичного середовища, яке буде допомагати законодавцям?

«Для того, щоб зрозуміти якою має бути дослідницька служба треба взяти до уваги кілька моментів: в першу чергу потрібно скористатися міжнародним досвідом. Наприклад, прикладом Дослідницької служби Європейського Парламенту, яка налічує 350 високоякісних експертів і працює для 751 члена ЄП.

Її завдання прості: надавати аналітичні послуги парламентаріям, комітетам та всім тим, хто займається питаннями публічної політики. Це і впровадження сучасного бібліотечного сервісу і можливість користування різними базами даних, проведення експертних круглих столів і обговорення тощо», - зазначила Тетяна Бібік.Заступник Директора Програми Рада також звернула увагу на виклики для функціонування такого органу: завжди бути на крок попереду, виробляти таку аналітику та дослідження, які будуть мати довіру споживача, користуватися попитом, допомагати парламентаріям ставати на певний час швидкими експертами з того чи іншого питання.

Під час зустрічі також йшлося про важливість розуміти на яких принципах буде працювати парламентська дослідницька служба. Наголошувалося, що вона має буди віддана цінностям парламентаризму і бути абсолютно незаангажованою, не працювати ніколи для окремих політичних сил, а працювати для всіх, представлених в парламенті; проводити якісні та актуальні дослідження, зберігати інституційну пам’ять, надавати аналітичну підтримку парламентаріям, комітетам та під час пленарних засідань.

Також під час йшлося про те, чому важливо мати дослідницьку службу? Серед основних умов існування такої служби, зокрема, називалися постійне покращення якості законодавчого процесу, вибудовування якісної контрольної функції парламенту, покращення сприйняття громадянами роботи законодавчого органу в цілому, вибудовування у них довіри до парламенту.

Представник Офісу економічного аналізу Віктор Мазірчук представив підсумковий звіт про діяльність Офісу з фінансового та економічного аналізу за 2015-2019 рр., робота якого завершується.

За його словами, основним завданням Офісу є підвищення якості законодавства і допомога народним депутатам, працівникам Парламенту в їхній роботі, насамперед в економічному блоці. Офіс проводить дослідження на запити народних депутатів і комітетів, а також дослідження ad hock на надзвичайно важливі і сенсативні теми.

Основою місією Офісу його представник назвав підвищення ефективності та якості законодавства, яке розробляє і ухвалює Верховна Рада, підвищення використання аналітики і наявної економічної інформації у Парламенті.

Учасників зустрічі також було поінформовано про роботу Європейського дослідницького центру.

Під час зустрічі її учасники зустрічі висловили своє бачення обговорюваної теми та пропозиції. Зокрема, наголошувалося на необхідності створення сучасної аналітичної служби у вищому законодавчому органі, яка допомагатиме парламентаріям у підготовці якісних законодавчих рішень.