Новини

04 грудня 2020, 17:00

Освітній центр Верховної Ради оголошує онлайн-конкурс для школярів та студентів «Напиши листа Святому Миколаю про закон твоєї мрії»

докладніше
04 грудня 2020, 16:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
04 грудня 2020, 16:15

Верховна Рада ухвалила законопроект, який не дозволить призупинити е-декларування в наступному році

докладніше
04 грудня 2020, 15:19

З 1 по 4 грудня Верховна Рада України прийняла 31 Закон України

докладніше
04 грудня 2020, 14:48

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник сфери телекомунікацій України"

докладніше
04 грудня 2020, 13:12

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 грудня 2020, 13:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
04 грудня 2020, 13:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
04 грудня 2020, 12:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
04 грудня 2020, 12:17

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 11:58

Прийнято Закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 09:53

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо соціальної підтримки платників податків

докладніше
04 грудня 2020, 09:36

Огляд головних тем «Голосу України» від 4 грудня

докладніше
04 грудня 2020, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 4 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
12 квітня 2019, 11:03

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

"Година запитань до Уряду" (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що у сесійні залі присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем'єр-міністром В.Гройсманом.

А.Парубій оголосив про початок "години запитань до Уряду" і надав слово для виступу Міністру культури Євгену Нищуку, який доповів про децентралізацію у сфері культури.

На початку виступу урядовець звернув увагу на те, що в регіонах спостерігається певна нерівність доступу до культурного життя, особливо у малих містах, які мають менше 50 тисяч населення.

«Ми стикаємося з тим, що у маленьких містечках закриваються будинки культури або бібліотеки. Коли ми говоримо про об’єднані територіальні громади, ми думаємо про те, навколо чого люди мають об’єднуватися. Ми переконані, що саме культурні осередки можуть стати тим великим об’єднуючим фактором», - зазначив Є.Нищук.

«Також ми маємо випадки, коли в усій Україні є великі надбання культурної спадщини – палаци, садиби, фортечні мури. За їхнє збереження, за їхній розвиток відповідальність несуть саме власники, чи це комунальна власність, чи це громади чи приватні руки», - додав він, навівши приклади їх збереження.

Міністр також зазначив, що «для сіл, селищ, районних центрів є дуже важливим озирнутися навколо. Побачити і зрозуміти власну унікальність, привабливість для мільйонів внутрішніх і зовнішніх туристів, які завжди хочуть бачити просто щось нове».

У цьому контексті урядовець презентував запуск конкурсу проектів стимулювання регіонального розвитку та промоції культурної спадщини під назвою «Малі міста - великі враження».

За його словами, цей проект, пілотна версія якого була запущена у 2018 р., знайшов надзвичайний відгук в громадах, які подали до участі понад 150 заявок.

Є.Нищук повідомив, що в державному бюджеті передбачено на цей конкурс у 2019 році 50 млн. гривень. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку культурних ініціатив в населених пунктах до 50 тисяч жителів.

Завданням Мінкультури було зробити абсолютно прості у використанні та прозорі умови проведення цього конкурсу. Зокрема, було затверджено порядок проведення конкурсу. Метою конкурсу є привернення уваги до стану культурної спадщини в громадах, заохочення її відновлення та інтеграції в життя громад, стимулюючи тим самим економічну привабливість територій. Важливим завданням у цьому є впровадження кластерних моделей розвитку культури в умовах децентралізації. Реалізація проекту має сприяти розбудові сталого та інклюзивного суспільства з високою якістю життя, що є ключовим завданням спільної діяльності і Уряду, і Парламенту.

Є.Нищук повідомив, що цього року Міністерство пропонує нове гасло «Дивись Україну!». Він наголосив, що конкурс відкрито для ініціатив всіх бажаючих, незалежно від їх територіального розміщення. Головне, щоб проект був реалізований у населеному пункті з чисельністю до 50 тисяч. «Саме жителі таких місць мають менший доступ до культурних послуг і потребують підтримки і залучення. Остання статистика показує, що люди в маленьких містечках, в об’єднаних територіальних громадах по півроку, по року не були на жодній культурній події. Це неприпустимо», - наголосив урядовець.

Міністр також докладно поінформував про умови проведення конкурсу, його положення, основні етапи та дати проведення, критерії оцінювання тощо.

«Ми готові протягнути руку допомоги та сприяти максимальній обізнаності усіх бажаючих для підготовки якісних проектних завдань… Ми очікуємо не на разові фестивалі, а на проекти, що залишаться в громадах і будуть там розвиватися і працювати, адже наша мета є сталість», - додав він.

Члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій, груп і народних депутатів щодо наступних питань: тарифоутворення на газ для побутових споживачів, встановлення лічильників, монетизація субсидій, сплата боргів за тепло населенням; зусилля Уряду, направлені проти посилення позицій Російської Федерації на міжнародній арені; відкриття кримінальних справ щодо агітаційних матеріалів на виборах Президента України; транзит російського газу і альтернативні джерела забезпечення України газом; виконання загальновійськового обов’язку кандидатами у Президенти України; пріоритети діяльності Уряду на майбутнє; заборгованість за електроенергію КП «Компанія «Вода Донбасу»; фінансування будівництва шкіл у регіонах; фінансовий стан готелю «Козацький»; рейдерські захоплення; підвищення пенсійного забезпечення військовослужбовцям; підсумки Парламентських слухань на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки».

На цьому "година запитань до Уряду" завершилася.