Новини

20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше
20 лютого 2020, 14:43

Відбулася презентація фотовиставки «Вихід до Світла. Історії 40 Не святих»

докладніше
20 лютого 2020, 14:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув законопроект про внесення змін до Регламенту щодо підстав для відсутності народного депутата на пленарних засіданнях або засіданнях комітетів

докладніше
20 лютого 2020, 13:46

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

докладніше
20 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше
19 лютого 2020, 18:06

Комітет з питань цифрової трансформації позитивно оцінив роботу Міністерства цифрової трансформації з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів у 2019 році

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 квітня 2019, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулися Парламентські слухання на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки» (відео)

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко відкрила Парламентські слухання на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки».

І.Геращенко поінформувала, що слухання підготував Комітет з питань науки і освіти.

До участі запрошені: народні депутати, представники Кабінету Міністрів, центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій і обласних рад, Національної академії наук України, національних галузевих академій науки, закладів освіти та наукових установ, роботодавців, громадських освітянських і студентських організацій.

Головуюча ознайомила з регламентом засідання і запросила до виступу із основною доповіддю Міністра освіти і науки України Лілію Гриневич.

Л.Гриневич наголосила, що розвиток людського капіталу – це надзвичайно важлива тема і «одна з першочергових цілей, про які йдеться у Середньостроковому плані пріоритетних дій Уряду до 2020 року».

Вона повідомила: «За індексом людського розвитку ООН, одним із критеріїв якого є доступ до знань, Україна належить до групи високого рівня і посідає 88 місце серед 189 країн. Звіт про людський капітал Всесвітнього економічного форуму в якому розраховується глобальний людського капіталу ставить Україну на 24 місце серед 130 країн. Для порівняння, у 2015 році країна займала 31-у сходинку».

Міністр звітувала про стан освітньої галузі на усіх рівнях: від початкової і до вищої освіти, а також про хід і результати реформ.

Водночас, з метою самореалізації людей, Л.Гриневич закликала: розвивати ринок праці, національний бізнес – вкладати кошти в Українські інновації, державу - створювати податкові стимули. «Коли ми навчили, дали освіту, захистили, коли люди завершили аспірантуру-докторантуру, після того, як в них держава Україна вклала стільки коштів, і вони отримали хорошу освіту, яку визнають всі індекси, можна вкрасти їхнє майбутнє, якщо не дати їм можливості самореалізуватися в цій країні. І при цьому можна вкрасти майбутнє України», - наголосила Міністр.

Із співдоповіддю виступив перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський, який наголосив на важливості проведення таких слухань. «Ми повинні розуміти – де є погане, а де є гарне. Що зроблено? Що не зроблено? Що потрібно зробити? Де є тренди, на які ми повинні дати відповідь? Бо ця відповідь – це філософія подальшого розвитку нашої освіти», - зазначив О.Співаковський.

Він наголосив, що за останні чотири роки дуже багато зроблено у сфері освіти, однак, слід розуміти, що, згідно з останніми трендами, «основна битва майбутнього – битва за людський інтелект".

Перший заступник голови Комітету окреслив конкретні рекомендації та завдання на майбутнє.

Головуюча надала слово директору Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України академіку Еллі Лібановій, яка виклала погляд науковців на реформування освітньої галузі і розвиток людського потенціалу країни.

Виступаючи на засіданні, представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко розповіла про комплексний підхід – зміни у всіх суспільних галузях з метою збалансованого розвитку людського капіталу.

Заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд запросила до слова Міністра культури України Євгена Нищука.

Він відзначив, що відбувається переосмислення освітніх підходів у світі і, зокрема, невід’ємною складовою освіти стає мистецтво. Міністр окремо зупинився на проблемах мистецької освіти і перспективах їх вирішення.

З трибуни Парламентських слухань виступили також: голова Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабан, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, заступник голови Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Силантьєв, голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, представник Уповноваженої Верховної Ради з прав людини у питаннях дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Олена Степаненко, представники Інституту економіки та прогнозування НАН України, Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, національних галузевих академій науки, Федерації роботодавців України, Державної служби зайнятості, закладів освіти та наукових установ, роботодавців, громадських освітянських і студентських організацій.

Учасники засідання говорили про необхідність: збільшення фінансування сфери освіти; покращення доступності навчання, зокрема, для дорослих; розвитку інклюзивності і гендерної рівності; реформи професійно-технічної освіти; стимулювання розвитку ринку праці; гармонізації розвитку економіки і людського капіталу; створення молодіжної інфраструктури на місцях; покращення профорієнтації; розвитку мережі дошкільної та шкільної освіти; забезпечення освіти з прав людини; популяризації робочої освіти.

Із заключним словом на Парламентських слуханнях виступив перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський, який подякував усім, хто готував та брав участь у їх роботі.

«Людський капітал – достатньо складна і динамічна абстракція, яка визначає ключовий елемент розвитку нації, держави і її економіки, добробуту громадян, визначає як сукупність життєвих, духовних та професійних компетентностей громадян, які забезпечують сталий розвиток країни у її основних проявах. Проблема створення, збереження і розвитку людського капіталу та вимірювання відповідних трендів, сьогодні є не просто актуальною, а в умовах України, на мій погляд, є питанням національної безпеки», - сказав О.Співаковський, підсумовуючи засідання.

Серед ключових моментів він назвав створення мотивації для того, щоб молодь залишалася в країні, створювала бізнес, дім та родини. «Тому вчитель, як джерело освіченості майбутнього України повинен мати гідну зарплату, а молода людина – доступ до фінансових ресурсів, які забезпечать їй достойну освіту та гідне життя», - наголосив народний депутат.

Він також пообіцяв, що Комітет відпрацює всі зауваження і рекомендації, які прозвучали в ході Парламентських слухань, і Верховна Рада затвердить їх позитивним голосуванням.

Закриваючи засідання, заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд наголосила на важливості проведеної дискусії і необхідності більше часу відводити на виступи представників з народу, а не влади.

* * *

Згідно з підготовленим Комітетом з питань науки і освіти проектом резолюції за підсумками парламентських слухань на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки», вироблено конкретні рекомендації Верховній Раді, Кабінету Міністрів, профільним міністерствам, силовим структурам, НАН України, місцевій владі і керівникам навчальних закладів у сфері дошкільної, повної загальної середньої та вищої освіти, а також освіти дорослих і позашкільної освіти. Окремими пунктами в Резолюцію внесено питання: забезпечення ефективного використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій у сфері освіти і науки; забезпечення якісним харчуванням у закладах освіти; подолання дисбалансу між підготовкою кваліфікованих робітників і фахівців з вищою освітою та потребами ринку праці; ключові проблеми у сфері науки та інноваційної діяльності.