Новини

20 серпня 2019, 09:39

Огляд головних тем «Голосу України» від 20 серпня

докладніше
19 серпня 2019, 15:51

З ініціативи голови Комітету у закордонних справах Г.Гопко відбулася прес-конференція на тему: «Пріоритети зовнішньополітичної діяльності для Парламенту ІХ скликання»

докладніше
16 серпня 2019, 15:37

Програма РАДА провела для новообраних народних депутатів тренінг, присвячений Регламенту Верховної Ради України

докладніше
15 серпня 2019, 19:40

Підготовча депутатська група вивчила пропозиції, напрацьовані підгрупами з організації роботи Верховної Ради IX скликання (відео)

докладніше
15 серпня 2019, 10:00

Проводиться акредитація до Верховної Ради України IX скликання

докладніше
14 серпня 2019, 18:54

І. Геращенко та А. Герасимов висловились проти ліквідації Комітету у справах ветеранів та створення Комітету з прав людини та реінтеграції окупованих територій

докладніше
14 серпня 2019, 12:40

У Верховній Раді відбулося чергове засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
13 серпня 2019, 16:00

Комітет з питань культури і духовності у Верховній Раді VIII скликання було визначено головним з опрацювання 322 проектів законів та постанов

докладніше
12 серпня 2019, 16:00

Комітет у закордонних справах у Верховній Раді VIII скликання проводив роботу з оновлення й вдосконалення законодавчої бази зовнішньополітичної діяльності України, включаючи парламентську експертизу та підготовку до ратифікації міжнародних договорів

докладніше
09 серпня 2019, 18:00

29 серпня відбудеться урочисте засідання Верховної Ради України IX скликання (відео)

докладніше
09 серпня 2019, 17:55

Перший заступник голови Верховної Ради, представник ПП «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко взяла участь роботі засідання депутатської групи з підготовки до роботи Верховної Ради ІХ-го скликання

докладніше
09 серпня 2019, 15:01

Програма РАДА розпочала серію тренінгів для новообраних народних депутатів

докладніше
08 серпня 2019, 15:31

Перше засідання Підготовчої депутатської групи

докладніше
07 серпня 2019, 16:32

Комітет з питань охорони здоров’я протягом своєї діяльності у Верховній Раді VIII скликання провів 70 засідань «круглих столів» з обговорення суспільно значущих проблем

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 березня 2019, 16:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань науки і освіти підтримав проект Закону про авторське право і суміжні права

 
На початку свого засідання Комітет з питань науки і освіти заслухав інформацію щодо підготовки парламентських слухань на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки».

Відповідно до Постанови Верховної Ради № 2677-VIII «Про проведення парламентських слухань на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки» проведення слухань заплановано на 10 квітня 2019 року.

За результатами обговорення Комітетом було прийняте рішення взяти до відома інформацію голови Робочої групи з визначення концептуальних засад і підготовки проекту рекомендацій парламентських слухань, Першого заступника голови Комітету з питань науки і освіти Олександра Співаковського щодо підготовки парламентських слухань та внести зміни до складу зазначеної Робочої групи.

Учасники засідання розглянули результати аудиту Рахункової палати України щодо ефективності використання коштів державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки. За результатами обговорення члени Комітету зазначили, що вказані у звіті Рахункової палати зауваження стосувались, зокрема неефективного управління бюджетними коштами, передбаченими на надання спеціалізованої загальної середньої освіти, протягом 2017 – 9 місяців 2018 років, неефективного планування видатків на надання загальної середньої освіти у 2017 та 2018 роках та необхідності приведення статуту «Міжнародної української школи» до вимог Закону України «Про освіту», № 2145. Учасники засідання ухвалили рішення взяти до відома надану інформацію та рекомендувати Міністерству освіти і науки у місячний термін поінформувати Комітет з питань науки і освіти та Рахункову палату щодо вжитих заходів на виконання рекомендацій Рахункової палати України.

Під час обговорення проекту Закону «Про авторське право і суміжні права», № 10143, зазначалося, що цей законодавчий акт спрямований на регулювання відносин, пов’язаних з виникненням прав на об’єкти авторського права та об’єкти суміжних прав, використанням таких об’єктів, розпорядженням майновими правами і охороною майнових прав на ці об’єкти, а також охороною особистих немайнових прав творців.

Зокрема увага присутніх акцентувалася на тому, що проект Закону передбачає посилення відповідальності за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності, а також вдосконалює норми процесуального законодавства щодо захисту авторського права та суміжних прав їх суб’єктами в судах.

Члени Комітету за наслідками обговорення ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду законопроекту в першому читанні прийняти його за основу.

Також народні депутати ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді проект Закону про внесення змін до Закону «Про фізичну культуру і спорт» (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту), № 9443 прийняти за основу та направити це рішення до Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

Окрім цього, за наслідками обговорення Комітетом було прийняте рішення рекомендувати Верховній Раді проект Закону «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про співробітництво в галузі вищої та післядипломної (післявузівської) освіти», № 0208, поданий Кабінетом Міністрів України, прийняти за основу і в цілому.

Комітет розглянув проект Закону про внесення змін до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби, № 9454, поданий Кабінетом Міністрів України та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу.

На засіданні Комітету було розглянуто проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо забезпечення фінансування професійно-технічної освіти з державного бюджету України), № 7268 та проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо забезпечення фінансування навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти з бюджетів різних рівнів), № 7268-1. За результатами обговорення народні депутати прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді проект Закону № 7268-1 прийняти за основу, а законопроект № 7268 - відхилити, врахувавши його конструктивні пропозиції при підготовці законопроекту № 7268-1 до другого читання.

Також Комітет розглянув звернення Подільського державного аграрно-технічного університету, який цього року відзначає 100-річчя від дня заснування, щодо надання йому статусу національного. Відтак, Комітет вирішив рекомендувати Подільському державному аграрно-технічному університету підготувати матеріали конкурсної справи та подати Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти для участі у конкурсі на здобуття статусу національного.

На завершення засідання члени Комітету заслухали проблемні питання, пов’язані з фінансовим забезпеченням педагогічних працівників закладів освіти. Було вирішено звернутись до Кабінету Міністрів України з відповідним листом щодо питань фінансового забезпечення педагогічних працівників закладів освіти, у тому числі щодо виплати 10-відсоткової надбавки педагогічним працівникам дошкільної та позашкільної освіти, підвищення заробітної плати викладачам спеціальних дисциплін та майстрам виробничого навчання, які працюють в закладах професійної (професійно-технічної освіти).