Новини

04 червня 2020, 16:44

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом

докладніше
04 червня 2020, 15:36

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 червня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації"

докладніше
04 червня 2020, 15:23

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців"

докладніше
04 червня 2020, 15:13

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду""

докладніше
04 червня 2020, 15:06

Прийнято Закон "Про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин""

докладніше
04 червня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
04 червня 2020, 14:37

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук"

докладніше
04 червня 2020, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ"

докладніше
04 червня 2020, 14:20

Комітет з питань транспорту та інфраструктури підтримав законопроекти, направлені на відновлення соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільговий проїзд

докладніше
04 червня 2020, 14:09

Прийнято Закон "Про Митний тариф України"

докладніше
04 червня 2020, 13:56

Прийнято Постанову "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа"

докладніше
04 червня 2020, 13:28

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства"

докладніше
04 червня 2020, 13:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
19 березня 2019, 17:41

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Цілі, завдання та структура Офісу парламентської реформи обговорено під час круглого столу у Верховній Раді України

 

У заході взяли участь народні депутати України, керівники та представники Апарату Верховної Ради України, керівники і співробітники Представництва ЄС в Україні, ПРООН з питань демократичного врядування.

Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради України-керуючий справами Петро Боднар, відкриваючи засідання, висловив вдячність представникам з ЄС та офісу ПРООН, які впродовж останніх років надають підтримку Верховній Раді у проведенні парламентської реформи.

Петро Боднар також нагадав, що у 2016 році Парламент затвердив План заходів після напрацювань Місії Пета Кокса. Півроку тому на діалогах Моне всі представники депутатських фракцій домовилися про створення Офісу, визначивши певні пріоритети і напрямки. Зараз напрацьовується концепція щодо реалізації цих задумів.

Керівник секції Представництва ЄС в Україні Мартін Клауке, звертаючись до учасників круглого столу, зазначив: «Офіс парламентської реформи є самим центром процесу реформування. Цей офіс буде тісно співпрацювати з робочою групою, створеною у 2016 році за результатами рекомендацій Місії Пета Кокса. Цей проект буде присвячений посиленню законотворчої роботи, наглядової функції парламенту і горизонтального менеджменту в Апараті Верховної Ради».

Мартін Клауке також зазначив, що Проект з парламентської реформи спрямований на посилення роботи Верховної Ради України, щоб Парламент України став більш ефективним, підзвітним та прозорим у виконанні своїх конституційних функцій - законодавчої, контрольної та представницької, та здійснював позитивний вплив на загальний процес виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Керівник секції Представництва ЄС в Україні також відзначив, що успіх цього Проекту залежатиме від усіх народних депутатів, співробітників структурних підрозділів Апарату Верховної Ради.

Радник ПРООН з питань демократичного врядування / Керівник групи проектів з демократичного врядування Маркус Бранд у виступі зазначив, що ПРООН зацікавлена в участі у проекті, у тому, щоб просуватися до створення такої організації, яка була б прозорою і ефективною для всіх громадян.

Під час круглого столу відбулося представлення спільного проекту ЄС - ПРООН з парламентської реформи та концепції Офісу парламентської реформи.

Експерт з питань комунікації ПРООН Тетяна Шебуренкова розповіла про мету проекту, основні компоненти та ключові пріоритети парламентської реформи.

Вона зазначила, що проект спрямований на посилення парламентської реформи, щоб Парламент України став більш підзвітним, прозорим і ефективним у виконанні своїх конституційних функцій.

Експерт з питань комунікації ПРООН розповіла про пріоритети парламентської реформи, серед яких вона назвала: підтримку законотворчого процесу від початку до кінця; ефективне здійснення контролю за діяльністю Уряду; узгодження структури Апарату з вимогами щодо ефективної парламентської діяльності та цілей парламентської реформи; посилення кадрової спроможності Апарату; виконання стратегії електронного парламентаризму; виконання Комунікаційної стратегії.

Учасники круглого столу взяли участь в обговоренні проекту. Вони підтримали зусилля Верховної Ради та ЄС і ПРООН на вдосконалення законотворчого процесу та парламентського контролю.

 


Довідково:

Офіс парламентської реформи (ОПР) буде виконувати функції дорадчої групи керівництва Верховної Ради України та Апарату Парламенту під загальним керівництвом Голови Верховної Ради.

Особлива увага приділятиметься підвищенню спроможності Верховної Ради щодо: планування законодавчого процесу, управління персоналом, електронного парламентаризму, комунікацій; громадянської просвіти.

Проект розрахований на два роки і триватиме до лютого 2021 року. Його загальний бюджет становить 3,4 млн. доларів. Ці кошти виділені ЄС для впровадження проекту. Впроваджуватиме проект Програма розвитку ООН.