Новини

18 листопада 2019, 17:25

Голова Верховної Ради України провів зустріч зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка

докладніше
18 листопада 2019, 16:43

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту про оборонні закупівлі

докладніше
18 листопада 2019, 14:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді врахувати всі пропозиції Президента до Виборчого кодексу

докладніше
18 листопада 2019, 10:52

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо ввезення пестицидів на митну територію

докладніше
18 листопада 2019, 10:00

Комітет з питань молоді і спорту провів ХІІ тенісний турнір серед народних депутатів усіх скликань на Кубок Верховної Ради України

докладніше
18 листопада 2019, 09:15

Верховна Рада України долучилася до глобальних заходів ЮНІСЕФ з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини

докладніше
15 листопада 2019, 17:29

Руслан Стефанчук запропонував вибудувати дорожню карту співпраці з Парламентом Республіки Молдова

докладніше
15 листопада 2019, 16:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
15 листопада 2019, 15:59

У Верховній Раді створено депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Князівством Монако

докладніше
15 листопада 2019, 13:43

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового"

докладніше
15 листопада 2019, 13:38

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запобігання несприятливому впливу забруднення повітряного середовища на здоров’я населення

докладніше
15 листопада 2019, 12:35

Робоча група з доопрацювання законопроекту щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд провела перше засідання

докладніше
15 листопада 2019, 10:00

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська зустрілася з оглядовою місією з метою формування нового етапу програми "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні" 2020-2025 EUACI (II фаза)

докладніше
15 листопада 2019, 09:40

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 березня 2019, 18:05

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулися пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання.

А.Парубій зазначив, що сьогодні Парламент продовжить розгляд історичного фундаментального проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№ 5670-д), розгляд якого у другому читанні було розпочато 28 лютого.

Він нагадав, що днями Україна відзначала дві важливі історичні дати: утворення Української Центральної Ради та 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України.

«І Центральна Рада понад 100 років проголосила українську мову державною, і Парламент Карпатської України постановив, що державною – є українська мова. У наших попередників не було жодних сумнівів, якою має бути державна мова», - підкреслив  А.Парубій. Він також додав: «Сьогодні ми маємо незалежну Українську державу, в якій українська мова є єдиною державною і наше завдання прийняти закон, який гарантував би її стабільний і безперешкодний розвиток».

Головуючий надав слово представникам депутатських фракцій і груп, які виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.

А.Парубій оголосив про продовження розгляду проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№ 5670-д).

Голова Верховної Ради нагадав, що народні депутати продовжать розгляд правок із розгляду 490 правки.

Головуючий запросив на трибуну голову Комітету з питань культури і духовності Миколу Княжицького.

М.Княжицький нагадав, що сьогодні день народження великої української поетеси і письменниці Ліни Костенко. Він назвав символічним, що саме в цей день продовжується обговорення важливого проекту закону про державну мову.

Голова Комітету нагадав відому цитату видатної поетеси: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Він також підкреслив: «Те, що ми намагаємось зараз зробити – це відродити, відживити українську націю, український народ, зробити так, щоб ніхто і ніколи української мови більше не відібрав».

М.Княжицький ще раз наголосив: «Від закону, який зараз розглядається в Парламенті, не стане гірше жодному українцю, від нього ніхто не постраждає, бо він демократичний. Від цього закону стане мирним майбутнє наших дітей і в Харкові, і в Донецьку, і у Львові, і в Одесі тому що, відбираючи у нас мову, хочуть відібрати наше право на існування». Він також додав: «Як тільки ми даємо тут маленьку слабину, відразу російські війська приходять сюди захищати російську націю. Бо, якщо немає у нас мови, то чим ви відрізняємося від росіян? Нічим».

Народні депутати продовжили розгляд правок до п’ятого розділу законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної: ЗАСТОСУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ МОВИ В ПУБЛІЧНИХ СФЕРАХ (правки 424–994).

У засіданні Верховної Ради і обговоренні правок до законопроекту бере участь Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.

Перед оголошенням перерви А.Парубій повідомив, що ранкове засідання продовжиться виступом із заявою від двох фракцій.

Головуючий також звернув увагу, що народні депутати наразі розглянули 541 правку до проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Після перерви А.Парубій надав слово для виступу із заявою від двох фракцій народному депутату Сергію Власенку.

Із реплікою у відповідь виступив народний депутат Артур Герасимов.

Верховна Рада продовжила розгляд законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної із 542-ї правки.

Головуючий надав слово Першому заступнику Голови Верховної Ради Ірині Геращенко, яка запросила на відкриття експозиції «Повернення додому», розгорнутої у кулуарах Верховної Ради на підтримку українських моряків, захоплених російськими силовиками поблизу Керченської протоки 25 листопада 2018 року.

За словами І.Геращенко, в рамках заходу відбудеться спілкування з родичами військовополонених українських моряків, які виступили організаторами заходу. Робота виставки триватиме до 22 березня.

А.Парубій продовжив засідання на 15 хвилин.

Головуючий закрив ранкове засідання.

Вечірнє засідання розпоччалося з розгляду 597 правки до проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Відкриваючи засідання, А.Парубій ще раз роз’яснив порядок надання слова народним депутатам під час обговорення проекту закону. Він наголосив, що щодо відхиленої правки може виступати лише один депутат і першочергово слово надається автору правки.

Народні депутати розглядають правки до п’ятого розділу законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної: ЗАСТОСУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ МОВИ В ПУБЛІЧНИХ СФЕРАХ (правки 424–994).

Головуюча на засіданні І.Геращенко оголосила, що у Президію надійшла заява від фракції політичної партії "Опозиційний блок" і групи "Партія "Відродження" із вимогою надати перерву на 30 хвилин.

Перший заступник Голови Верховної Ради зазначила, що завтра, 20 березня, ранкове засідання Верховної Ради розпочнеться із заяви фракцій, на вимогу яких оголошено перерву. Після цього народні депутати продовжать розгляд проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної з 657 правки.

Головуюча закрила вечірнє пленарне засідання Парламенту.