Новини

30 листопада 2021, 17:26

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впровадження обов’язкового декларування іноземців-нерезидентів членів наглядових рад

докладніше
30 листопада 2021, 16:25

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання пропонує Уряду створити Міжвідомчу комісію з координації роботи міністерств у частині захисту прав дітей

докладніше
30 листопада 2021, 16:20

Відбулася презентація фотовиставки «Збройні Сили України – 30 років. Люди. Події» Інформаційного агентства Міністерства оборони України

докладніше
30 листопада 2021, 15:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 листопада 2021, 15:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України"

докладніше
30 листопада 2021, 14:58

Прийнято Закон "Про Службу військового капеланства"

докладніше
30 листопада 2021, 14:31

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень"

докладніше
30 листопада 2021, 14:00

У Верховній Раді України розгорнуто фотовиставку у рамках соціального проекту «Sun Pro Ua: сонячні професії»

докладніше
30 листопада 2021, 12:25

Олександр Корнієнко: Текст змін до Конституції в частині децентралізації виставлять на обговорення

докладніше
30 листопада 2021, 11:13

Прийнято Постанову "Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо створення центрального органу виконавчої влади в сфері захисту прав дітей – Державної служби України у справах дітей"

докладніше
30 листопада 2021, 11:05

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо вдосконалення системи управління сферою охорони здоров’я та забезпечення медичного обслуговування населення

докладніше
30 листопада 2021, 10:43

Прийнято Постанову "Про проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України і становити загрозу національній безпеці України"

докладніше
30 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 листопада

докладніше
30 листопада 2021, 09:03

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 30 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
12 березня 2019, 18:21

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

Голова Верховної Ради України А.Парубій відкрив ранкове засідання.

Головуючий зазначив, що 4 березня виповнилося 70 років із дня народження Володимира Івасюка – видатного українського композитора та поета.

«Володимир Івасюк був одним із засновників української сучасної естрадної музики, геніальним музикантом і виконавцем», - сказав А.Парубій.

Голова Верховної Ради назвав символічним, що саме сьогодні народні депутати продовжать розгляд закону про українську мову, за яку боровся, якою жив Володимир Івасюк.

А.Парубій поінформував, що у кулуарах Парламенту сьогодні відкриється тематична виставка: «Планета пісень Володимира Івасюка».

Головуючий надав слово представникам депутатських фракцій і груп, які виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Із заявою виступив представник депутатської фракції, яка вимагала оголосити перерву.

На вимогу депутатської фракції «Батьківщина» і групи «Воля народу» у пленарному засіданні оголошено перерву на 30 хвилин.

Після завершення перерви головуючий надав слово голові депутатської фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Вона поінформувала про результати наради представників депутатських фракцій і груп, яка відбулася під час перерви.

А.Парубій оголосив початок розгляду правок до проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№ 5670-д), розгляд якого у другому читанні було розпочато 28 лютого.

Голова Парламенту повідомив про продовження засідання до 12.10.

А.Парубій надав слово голові Комітету з питань культури і духовності Миколі Княжицькому, який презентував проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної, а також поінформував про логіку розгляду правок.

Перед оголошенням перерви головуючий повідомив про створення у Верховній Раді міжфракційного об’єднання «За Одесу», яке очолили народні депутати С.Ківалов і Д.Голубов.

Після перерви народні депутати приступили до розгляду правок до проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

У залі засідань присутні представники Уряду України.

Після розгляду дев’ятої поправки головуюча Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко надала слово для короткого коментаря Віце-прем'єр-міністру України В'ячеславу Кириленку, який виступив на підтримку законопроекту.

Народні депутати розглядають правки до преамбули законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної.

Відповідаючи на запитання народного депутата, віце-прем'єр-міністр В.Кириленко наголосив, що Кабінет Міністрів не вносив власний проект закону про функціонування української мови як державної, оскільки підтримує законопроект № 5670-д.

Верховна Рада розглянула і не підтримала жодну із 37 правок, внесених народними депутатами до преамбули проекту Закону.

Парламент перейшов до розгляду правок до першого розділу законопроекту: ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ.

Головуюча надала слово для заяви голові депутатської фракції партії "Блок Петра Порошенка" Артуру Герасимову.

А.Парубій, закриваючи ранкове засідання, повідомив, що вечірнє засідання Верховної Ради розпочнеться із розгляду правки №39.

Голова Верховної Ради відкрив вечірнє засідання.

А.Парубій закликав провести засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у Збройних Силах України та обороноздатності держави в період з 2004 по 2017 рік, а також оприлюднених у ЗМІ фактів зловживань щодо закупівлі запчастин, комплектуючих та обладнання для підприємств Державного концерну «Укроборонпром» завтра, 13 березня, після сесійного засідання спільно з Комітетом з питань національної безпеки і оборони та Комітетом з питань запобігання і протидії корупції.

«Є багато матеріалів, багато документів для опрацювання, але, я вважаю, що відтягувати з проведенням комісії і з інформуванням суспільства про ті факти, які були озвучені засобами масової інформації, ми не можемо», - сказав голова Парламенту.

Депутати продовжують розгляд правок до проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

А.Парубій повідомив, що завтра сесійне засідання розпочнеться із розгляду 121 правки.

Закриваючи вечірнє засідання, головуючий також поінформував присутніх, що засідання ТСК для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у ЗСУ та обороноздатності держави в період з 2004 по 2017 рік, а також оприлюднених у ЗМІ фактів зловживань щодо закупівлі запчастин, комплектуючих та обладнання для підприємств ДК «Укроборонпром» відбудеться завтра, 13 березня, о 15.00 (вул. Грушевського, 5, конференц-зал).