Новини

27 червня 2019, 12:59

У Комітеті з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму відбулося нагородження представників органів місцевого самоврядування та туристичної громадськості за розвиток туристичної індустрії

докладніше
27 червня 2019, 11:47

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у роботі IV форуму місцевого розвитку (25-27 червня, м.Трускавець)

докладніше
27 червня 2019, 09:44

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 червня

докладніше
26 червня 2019, 18:49

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підтримує рішення постійної делегації України у ПАРЄ щодо припинення участі у роботі сесії Асамблеї та ініціюватиме проведення наради щодо ситуації у ПАРЄ

докладніше
26 червня 2019, 17:47

Андрій Парубій: Скасування Окружним адміністративним судом Києва перейменування двох проспектів на честь Степана Бандери та Романа Шухевича суперечить діючому закону про декомунізацію та буде оскаржене

докладніше
26 червня 2019, 15:31

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у IV Форумі місцевого розвитку

докладніше
26 червня 2019, 14:05

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує Верховній Раді підтримати законопроект щодо захисту прав територіальних громад в процесі добровільного їх об'єднання та приєднання до ОТГ

докладніше
26 червня 2019, 09:44

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 червня

докладніше
25 червня 2019, 18:00

Ірина Геращенко: Українська делегація в ПАРЄ закликає Верховну Раду України терміново розглянути питання про зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому

докладніше
25 червня 2019, 11:09

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув питання про виконання вимог законодавства України стосовно захисту права дитини на житло

докладніше
25 червня 2019, 09:37

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 червня

докладніше
24 червня 2019, 15:23

А.Парубій: «Всі дії, які будуть необхідні для захисту закону про мову, мною будуть проводитися персонально, незалежно від того, в якій ролі я буду в цей момент - Голови Верховної Ради України чи громадянина Андрія Парубія»

докладніше
24 червня 2019, 15:12

«Україна використовує всі засоби, і, зокрема, парламентські, щоб наблизити день набуття членства», - Голова Верховної Ради А.Парубій про важливість підтримки ПА НАТО

докладніше
24 червня 2019, 12:27

«Кожна країна, в якій проходила Парламентська Асамблея НАТО і яка не була членом цієї організації, дуже швидко ставала членом Альянсу», - А.Парубій про проведення ПА НАТО навесні 2020 року в Україні

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 лютого 2019, 19:03

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань охорони здоров'я рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому узгоджений законопроект про внесення змін до Закону «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині»

Комітет з питань охорони здоров'я на своєму засіданні 26 лютого розглянув проект Закону про внесення змін до Закону «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» (№ 9461) та альтернативний законопроект (№9461-1).

Основною метою проектів Законів є врегулювання законодавчих розбіжностей в частині визначення замовника медичних послуг з трансплантації  та відтермінування строків для впровадження та функціонування Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) з одночасною можливістю здійснювати вилучення анатомічних матеріалів та їх трансплантацію в умовах до створення такої системи. Також проект Закону має на меті усунути прогалини діючого Закону які обмежують застосування трансплантації.

Автор основного законопроекту - народний депутат Марія Іонова наголосила на важливості даного законодавчого акту і зазначила, що спільно із членами Комітету з питань охорони здоров'я напрацьовано і узгоджено ряд правок до проектів законів, зокрема, розведено функції оплати і організації медичних послуг; розширено коло осіб для родинного донорства; пропонується, що ЄДІСТ має набути чинності з 1 січня 2020 року, а не з 1 січня 2019 року, як це було передбачено раніше.

Виходячи з того, що загалом запропоновано більше десяти суттєвих правок до законопроектів, члени Комітету, відповідно до 110 статті Регламенту Верховної Ради, прийняли рішення рекомендувати відхилити проект Закону про внесення змін до Закону «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» (№ 9461), а також альтернативний законопроект (№9461-1). Водночас, члени Комітету внесуть на розгляд Парламенту новий законопроект (№9461д), напрацьований на основі базового і альтернативного із урахуванням узгоджених пропозицій, і пропонують Верховній Раді розглянути його як невідкладний та прийняти за основу і в цілому як закон.

Також Комітет розглянув і рекомендував підтримати у першому читанні доопрацьований проект Закону про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами (№8591), направлений на підвищення рівня нормативних вимог до організаційно-правових засад здійснення роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Представляючи доопрацьований законопроект народний депутат Ірина Сисоєнко повідомила, що, зокрема знято обмеження щодо кількості аптек в одному населеному пункті в сільській місцевості з метою збереження доступності лікарських засобів.

Під час засідання народні депутати також прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді підтримати у першому читанні проект Закону «Про лікарське самоврядування» (№ 8250).

Прийняття проекту Закону сприятиме удосконаленню системи управління охороною здоров’я, поліпшенню стану та якості надання медичної допомоги, підвищенню рівня безпеки пацієнтів, формуванню належної лікарської практики.

Як зазначила голова Комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець: «Даний закон відповідає світовій практиці і стимулюватиме підвищення відповідальності лікарів за якість лікування».

Водночас члени Комітету відхилили законопроекти «Про професійне самоврядування медичних професій в Україні» (№ 8250-1) та «Про основи професійного самоврядування у сфері охорони здоров’я» (№ 8250-2), зазначивши, що вони не є повною мірою альтернативними, а можуть бути подані, як самостійні проекти законів.

Комітет під час засідання підтримав проект Постанови «Про проведення парламентських слухань на тему: "Шляхи подолання епідемії туберкульозу в Україні" (20 березня 2019 року)» (№ 10042).

Окрім того, депутати заслухали представників трудового колективу Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України стосовно ситуації, яка склалася у зв’язку з відмовою Одеської обласної ради у продовженні оренди будівель та споруд, на базі яких з 1958 року здійснюється діяльність Інституту. Наразі триває судовий розгляд даного питання. Водночас, представників трудового колективу вважають, що були порушення при передачі майнового комплексу з державної у комунальну власність.

Комітет прийняв рішення направити повідомлення про злочин в Державне бюро розслідувань з метою розслідування можливих порушень при передачі майнового комплексу, який орендує Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України, з державної у комунальну власність, а також звернутися до Генеральної прокуратури України з проханням, у порядку нагляду, розглянути законність передачі вказаного державного майна. Також депутати звернуться до Кабінету Міністрів та Одеської обласної ради з проханням сприяти у продовженні оренди будівель та споруд Інститутом.

Також під час засідання виступив один із керівників Одеського національного медичного університету, який поінформував Комітет про неправомірну відмову МОЗ України від затвердження кошторисної документації університету на 2019 рік, що тягне за собою неможливість виплати заробітних плат, стипендій та комунальних платежів.

За підсумками розгляду даного питання Комітет з питань охорони здоров'я прийняв рішення звернутися до Прем’єр-міністра України щодо неприпустимості затримки виплати заробітної плати працівникам ряду комунальних і державних медичних закладів та науково-технічним працівникам у сфері охорони здоров’я.