Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
10 листопада 2008, 12:45

Лист Голови Верховної Ради України А. П. Яценюка Прем`єр-міністру України Ю.В.Тимошенко

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ГОЛОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

 

 

 

 

 

 

    Премєр-міністру України

Ю. ТИМОШЕНКО

 

 

Шановна Юліє Володимирівно!

 

         Впевнений, Урядом та Національним банком України вживаються всі можливі заходи щодо стабілізації економічної ситуації в країні. Переконаний, що саме злагодженими діями всіх гілок влади можна подолати кризу.

         Тому, після проведення мною зустрічей з членами Експертної економічної ради, МВФ, бізнесменами, з індустріальною елітою Дніпропетровської області та враховуючи сьогоднішню ситуацію в країні, вважаю за необхідне запропонувати Уряду  підготувати «Антикризовий пакет 2».

В свою чергу пропоную до цього пакету включити низку пунктів, реалізація яких сподіваюсь, сприятиме покращенню економічної ситуації в країні.

         Так, вважаю, що пріоритетами 2009 року в умовах внутрішнього та зовнішнього економічного спаду можуть бути:

 формування внутрішнього ринку;

 утримання стабільності в банківському секторі;

 макроекономічна бюджетна дисципліна, а саме, мінімальний рівень бюджетного дефіциту та утримання адекватного рівня інфляції.

         З метою реалізації зазначених пріоритетів, маю надію, Вами будуть підтримані наступні заходи:

1. При формування бюджету 2009 року передбачити зосередження капітальних видатків на формування державного замовлення спрямованого на будівництво автошляхів, мостових переходів, будівництво і капітальний ремонт залізниць, залізничних магістралей, оновлення рухомого складу «Укрзалізниці», відбудова аеропортів, будівництво соціального житла та житла для військовослужбовців, фінансування аерокосмічної галузі.

         2. Введення мораторію на підняття тарифів на транспорті та енергетиці для промисловості, в тому числі через перегляд внутрішньої складової зазначених тарифів.

         3. Затвердження спеціальної програми кредитування державними банками пріоритетних економічних програм та державного сектору економіки.

         4. Негайне затвердження програми компенсації процентних ставок по кредитам виданих суб´єктам малого та середнього бізнесу.

         5. Запровадження єдиного соціального банківського рахунку з метою переведення всіх платежів (заробітних плат, пенсій, пільг, сплата податків фізичними особами, житлово-комунальних послуг) виключно безготівковим шляхом через «НСМЕП» або аналогічної системи.

         6. Розгляд з Національним банком України питання про зменшення облікової ставки, ставки рефінансування та запровадження заходів щодо мінімізації або зменшення ставок у реальному секторі економіки як по кредитуванню так і по залученню коштів.

         7. Відновлення темпів кредитної активності на рівні не менше 2006 року.

         8. Удосконалення системи виплати допомоги по безробіттю для виключення зловживань.

         9. З метою недопущення зростання безробіття підготувати відповідні зміни до Кодексу законів України про працю та Закону України «Про оплату праці», зокрема, доцільно було б передбачити можливість для роботодавців переглядати в умовах кризи розмір заробітної плати в сторону зменшення та збільшення термінів відпустки без збереження заробітної плати.

         10. Проведення переговорів про фінансування програм між Україною і Світовим банком, ЄБРР, Європейським інвестиційним банком та іншими.  

         11. Проведення міжурядових переговорів та засідань міжурядових двосторонніх комісії з питань торговельно-економічного співробітництва з Російською Федерацією, Європейським Союзом та Сполученими Штатами Америки, а також з країнами, які є для України нетрадиційними ринками з метою визначення обсягів двостороннього торговельного співробітництва на 2009 рік та зняття тарифних і нетарифних обмежень.

         12. Наповнення Стабілізаційного фонду відповідними коштами та затвердження програм використання цих коштів на 2009 рік.

        

  Прошу Вас, шановна Юліє Володимирівно, розглянути та взяти до уваги зазначені пропозиції при підготовці відповідних законопроектів.

 

З повагою

 

Голова Верховної Ради України                                                                                    А. ЯЦЕНЮК