Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 січня 2019, 09:17

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті у закордонних справах відбулася презентація монографії "Питання розвитку та реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів"

 

Видання підготовлене провідними науковцями Інституту законодавства Верховної Ради України та Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

До участі у заході, який відбувся 17 січня, долучилися народні депутати, науковці, студенти, журналісти.

«Захист прав корінних народів - це важливий напрям нашої політики. Ми маємо захистити права корінних народів України, перш за все кримських татар, які потерпають від російської агресії, і водночас не повинні забувати про порушення прав корінних народів на території Російської Федерації», - зауважила Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко.

Вона нагадала, що у грудні минулого року в Комітеті проведено круглий стіл, присвячений порушенню прав корінних народів у РФ. Цей захід, на думку Ганни Гопко, допоможе напрацювати законодавчі ініціативи у сфері реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів.

Від імені колективу авторів результати дослідження представив старший науковий співробітник Інституту законодавства Верховної Ради України Борис Бабін. «Україна визнала у 2014 році дію Декларації прав корінних народів та прагне відвідання Спеціальним доповідачем ООН для оцінки ним ситуації щодо захисту прав корінних народів в умовах російської агресії», - підкреслив учений.

Серед рекомендацій авторів монографії - посилення роботи академічних інституцій та молодих учених у цій царині, активізація організацій корінних народів у системі ООН, а також зростання ролі державних структур у лобіюванні інтересів корінних народів.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров подякував авторам за презентовану монографію та наголосив на важливості подальшої підтримки кримськотатарського та інших корінних народів з боку держави.

«Верховна Рада недостатньо уваги приділяла і приділяє питанню корінних народів. Цей пробіл треба виправляти», - зауважив перший заступник голови Комітету у закордонних справах Борис Тарасюк. Він закликав активізувати зусилля на захист прав поряд з кримськотатарським таких корінних народів України, як караїми і кримчаки.