Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 грудня 2018, 16:52

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Верховна Рада України долучилася до Всеукраїнської акції створення Рукописної Біблії

Унікальна Рукописна Біблія створюється в рамках відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України.

20 грудня, в рамках завершального етапу Всеукраїнської акції, в якій взяли участь тисячі українців, свій рядок у Рукописну Біблію вписав Голова Верховної Ради Андрій Парубій, а також народні депутати України.

Акція відбулася в кулуарах Верховної Ради за ініціативи Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я» за участі представників Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій та Українського біблійного товариства.А.Парубій зазначив, що Рукописна Біблія безумовно стане частиною духовної історії України і закликав українців долучитися до цієї важливої події: «Нагадати про Бога, нагадати про нашу віру, особливо під час великих випробувань, котрі переживають наша земля і наш народ». «Хай Бог дасть нам сили для мирного неба і для перемоги», - сказав він.

Організатори акції передали голові Парламенту Почесну відзнаку Українського біблійного товариства з нагоди року Слова Божого, а також факсимільну копію першої сторінки Пересопницького Євангелія.

Також у Верховній Раді відбулася зустріч членів Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій з представниками комітетів Верховної Ради та Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я».

На початку зустрічі голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Комітету з питань культури і духовності Віктор Єленський, зокрема, зазначив: «Церковні діячі не обмежуються храмовою огорожею, а також цікавляться питаннями виборчого законодавства, бюджету, податкової політики, зовнішньої політики і тому ми із задоволенням будемо слухати пропозиції, зауваження представників церков».

Він також нагадав, що ті запити, які раніше ставила перед Урядом і Парламентом Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій, здебільшого виконані і, зокрема, це стосується більшої присутності релігійних організацій в публічній сфері: «Виконано розпорядження про військове капеланство, ухвалено закон про тюремне капеланство, богослов’я нарешті стало науковою дисципліною, вирішено питання про відкриття шкіл релігійними організаціями, визнання дипломів». Водночас, народний депутат зауважив: «Те, що було достатньо рік або два тому, не достатньо зараз».

Виступаючи під час заходу архієпископ Православної церкви України Євстратій (Зоря) від імені Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій подякував Міжфракційному депутатському об’єднанню «За духовність, моральність та здоров’я» за багаторічну плідну співпрацю і висловив сподівання на подальшу взаємодію.

За його словами, Українська церква перебуває в стані глибинної трансформації. «Важливо виважено, але чітко і послідовно в подальшому супроводжувати з точки зору законодавства ті процеси, які відбуваються і будуть відбуватися», - підкреслив архієпископ.

Так, на його думку, найближчим часом перед Верховною Радою постане питання забезпечення права релігійних громад на самовизначення, що стосується зміни юрисдикції. І це держава має забезпечити, зокрема, на законодавчому рівні. «Щоб люди могли вільно і безбоязно висловити свою волю. Якщо вони мають бажання долучитися до єдиної церкви – це їхнє право. Якщо залишитися в тому стані, в якому вони є – це теж їхнє право. І те, і інше має бути забезпечене законодавчо», - зазначив він.

Серед викликів, які стоять перед Парламентом і церковною спільнотою, архієпископ Євстратій також назвав «питання, пов’язані з впровадженням елементів гендерної ідеології в законодавство», а також впорядкування капеланської діяльності, особливо, в умовах війни, що триває.

Митрофорний протоієрей Української греко-католицької церкви Олекса Петрів під час зустрічі повідомив, що днями на засіданні Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій було прийнято рішення проголосити 2019 рік Роком сім’ї. Відтак, він закликав парламентаріїв «зробити як можна більше корисного для сім’ї, а значить, і для Української держави».

Отець Олекса також висловив занепокоєння низьким рейтингом Верховної Ради в українському суспільстві. «Якщо немає довіри до депутатів, то годі сподіватися на сильну державу», - зазначив він. На думку священнослужителя, покращити ситуацію може чіткий електоральний процес: «Нові вибори мають відбуватися на такому грунті, щоб люди змогли прийняти цю Раду, як свою». Для цього, за його словами, має бути реформоване виборче законодавство.

Учасники зустрічі окреслили шляхи подальшої співпраці із врегулювання проблемних питань між Парламентом та Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій у наступному році.