Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 грудня 2018, 17:29

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Світлана Заліщук проінформувала про дебати щодо агресії РФ проти України в Палаті лордів Великої Британії

 

Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Світлана Заліщук проінформувала про дебати, присвячені ситуації в Україні за результатами чергового акту агресії РФ проти нашої держави в Чорноморсько-азовському регіоні, які відбулися 17 грудня 2018 року в Палаті лордів Парламенту Великої Британії.

В дебатах взяли участь члени Палати лордів від правлячої партії та опозиції. Уряд Великої Британії був представлений Державним міністром Форін Офісу, представником відомства у Палаті лордів Лордом Ахмадом.

Основну увагу було зосереджено на обговоренні безпекової ситуації в Україні. Зазначалося, що Росія значно наростила свою військову присутність на кордоні з Україною та дестабілізує ситуацію, у т. ч. економічну. Члени Палати лордів закликали британський Уряд виробити чітку стратегію посиленої участі у процесі допомоги Україні для припинення агресії з боку РФ, а також посилити військова присутність НАТО в Чорноморському регіоні. Окремий наголос зроблено на порушеннях прав людини в Криму та на окупованих територіях Донбасу. Одночасно було наголошено, що сьогодні існує мало підстав для того, щоб санкції були розширені, оскільки є низка держав, у т.ч. політики ФРН, які виступають проти цього.

У свою чергу, представники Уряду Великої Британії наголосили, що і надалі підтримуватимуть суверенітет та територіальну цілісність України. Лорд Ахмад засудив агресію РФ проти України в Керченській протоці на порушення міжнародного права та двосторонніх домовленостей з Україною, а також піддав критиці нещодавні незаконні вибори на окупованому Донбасі, а також проект «Nord Stream 2», щодо якого британська сторона висловила свої занепокоєння Уряду ФРН. Він також повідомив, що найближчим часом Міністр оборони ВБ ще раз здійснить візит до України.

Британська сторона продовжує обговорення в рамках ЄС «конкретних кроків, у т.ч. санкцій» внаслідок подій в Керченській протоці.

Вважливо зазначити, що під час дебатів Державним міністром Форін Офісу, представником відомства у Палаті лордів Лордом Ахмад було повідомлено, що найближчим часом корабель ВМС ВБ зайде до порту Одеси. (Довідково: розвідувальний корабель ВМС ВБ вже сьогодні перебуває в м.Одеса).

Як повідомила С.Заліщук, в Україні перебуває делегація парламентаріїв-членів групи дружба Великої Британії, яка має намір здійснити візит на Схід України у супроводі співголів групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії С.Заліщук та О.Рябчина.