Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 грудня 2018, 14:05

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

 

Голова Верховної Ради України А.Парубій, відкривши ранкове пленарне засідання, привітав народних депутатів і весь український народ з тим, що 15 грудня відбувся довгоочікуваний Помісний Православний Собор, і ми отримали нашу омріяну Українську Помісну Православну Церкву.

А.Парубій щиро подякував усім учасникам цього Собору.

Голова Верховної Ради привітав новообраного Предстоятеля Української Помісної Православної Церкви Митрополита Епіфанія і побажав йому наснаги у його служінні.

А.Парубій повідомив, що сьогодні вночі Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила ініційовану Україною Резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), районів Чорного та Азовського морів».

Генасамблея ООН засудила зростаючу російську військову присутність в Чорному і Азовському морях. В тексті Резолюції Російська Федерація однозначно іменується державою-окупантом. Підкреслюється, що присутність російський військ в Криму суперечить суверенітету, незалежності України і, що особливо важливо, підриває безпеку і стабільність регіону і Європи в цілому.

Генасамблея ООН закликає РФ негайно звільнити захоплені нею українські кораблі та членів їх екіпажів. Резолюція засуджує будівництво та відкриття Росією мосту через Керченську протоку і її дії проти комерційних кораблів і обмеження судноплавства.

Головуючий надав слово представникам депутатських фракцій і груп, які виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Народні депутати розглянули питання національної безпеки та оборони.

У першому читанні розглянуто проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконні дії стосовно державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу та наругу над місцем поховання захисника суверенітету та територіальної цілісності України та деяких інших осіб №9217.

 

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконні дії стосовно державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу та наругу над місцем поховання захисника суверенітету та територіальної цілісності України та деяких інших осіб".

Законопроектом пропонується:

статтю 186-1 «Незаконні дії щодо державних нагород» Кодексу України про адміністративні правопорушення викласти у новій редакції, згідно з якою:

«Купівля, продаж, обмін чи інша оплатна передача ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання, а так само їх привласнення або носіння особою, яка не має на те права, чи незаконне зберігання -

тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією відповідного ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання».

Проектом також пропонується встановити адміністративну відповідальність за незаконне носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, особами, які не мають на те права, шляхом доповнення КУпАП новою статтею 186-8;

Проект передбачає встановлення кримінальної відповідальності за осквернення або руйнування пам’ятника, спорудженого в пам’ять осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, учасників Революції Гідності та борців за незалежність України у XX столітті.

Відповідні зміни передбачається внести до ч. 2 ст. 297 Кримінального кодексу.

Проект Закону зареєстровано за №9217.

 

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо військових стандартів".

У законопроекті пропонується:

доповнити Закон України «Про оборону України» новими термінами «військова стандартизація», «військовий стандарт», «стандарт НАТО» та «стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО»;

надати Міністерству оборони України повноваження щодо забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері військової стандартизації та визначення органу військової стандартизації, основна функція якого полягатиме в розробленні, прийнятті, скасуванні, відновленні дії, розповсюдженні та застосуванні військових стандартів, у тому числі тих, які прийматимуться на основі стандартів НАТО та стандартів у сфері оборони держав-членів НАТО;

внести зміни до Закону України «Про стандартизацію» стосовно не поширення сфери його дії на військові стандарти.

Законопроект зареєстровано за №8370.

 

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону".

Законопроектом з метою «створення належних умов для інженерно-технічного облаштування державного кордону України із суміжними державами» пропонується внести зміни до Водного та Земельного кодексів України та Закону України «Про державний кордон України».

Внесенням цих змін, зокрема, передбачається:

надати військовим частинам Державної прикордонної служби України у постійне користування земельних ділянок водного фонду для будівництва та утримання інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій, а також земельних ділянок в межах прикордонної смуги («завширшки не менше 50 метрів вздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми») для будівництва інженерно-технічних та фортифікаційних споруд тощо та належного утримання державного кордону;

уточнити порядок проведення робіт на землях водного фонду;

звільнити громадян та юридичних осіб від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва «у разі використання земельних ділянок для будівництва та утримання інженерно-технічних та фортифікаційних споруд…» тощо.

Проект Закону зареєстровано за №6777.

 

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку зі створенням територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на базі військових комісаріатів".

У законопроекті пропонується внести низку змін і доповнень до законодавчих актів України: Житлового Кодексу Української РСР, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про оборону України» «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про військовий обов’язок і військову службу» та ін.) з метою реформування системи військових комісаріатів.

Цими змінами пропонується створити на базі військових комісаріатів територіальні (місцеві) центри комплектування та соціальної підтримки.

Законопроект зареєстровано за №9285.

 

До порядку денного сесії включено 15 законопроектів про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення за №№9355, 9355-,1 9355-2, 9355-3, 9355-4, 9355-5, 9355-6, 9355-7, 9355-8, 9355-9, 9355-10, 9355-11, 9355-12, 9355-13, 9355-14, 9355-15, а також законопроект про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року за №9329.


Народні депутати повторно розглянули Закон України "Про приватну детективну (розшукову) діяльність" №3726 з пропозиціями Президента України.

За результатами голосування Закон не набрав необхідної кількості голосів для прийняття в цілому з урахуванням пропозицій Президента України та направлення його на доопрацювання і був відхилений.

Народні депутати розглянули проект Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2019 році №9234.

 

Прийнято Постанову "Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2019 році".

Постановою визначено перелік найважливіших подій у суспільно-політичному житті України та ювілеїв видатних осіб, які у 2019 році повинні відзначатися на загальнодержавному рівні, та створюються належні правові підстави для організаційної підготовки до їх відзначення.

Постанову прийнято з урахуванням пропозицій Комітету з питань культури і духовності.

Проект Постанови зареєстровано за №9234.  

 

Прийнято Постанову "Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про встановлення іменних стипендій Верховної Ради України студентам вищих навчальних закладів" щодо зміни розміру іменних стипендій Верховної Ради України".

Постановою внесено зміни до Постанови Верховної Ради України “Про встановлення іменних стипендій Верховної Ради України студентам вищих навчальних закладів” такі зміни:

пункт 2 викласти в такій редакції:

“2. Установити такі розміри стипендій:

для студентів технікумів, коледжів, училищ (вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації), які навчаються за освітнім ступенем (освітньо-кваліфікаційним рівнем)  “молодший спеціаліст” або “бакалавр”, - 2130 гривень на місяць;

для студентів університетів, академій, інститутів, консерваторій ( вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації), наукових установ, які навчаються за освітнім ступенем (освітньо-кваліфікаційним рівнем) “бакалавр», «спеціаліст» або “магістр”, - 2720 гривень на місяць”.

Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 вересня 2018 року.

Проект Постанови зареєстровано за №9171.

 

Головуючий закрив ранкове засідання.