Новини

22 березня 2019, 19:29

І.Геращенко: «Знешкоджені російські БПЛА на Донбасі - черговий доказ військової агресії РФ проти України, і ми вимагаємо жорсткої реакції від ОБСЄ, учасників «Нормандського формату» та міжнародних партнерів»

докладніше
22 березня 2019, 18:52

Ірина Геращенко: «Вимагаємо РФ припинити тортури над Павлом Грибом та звільнити 25 українців в обмін на 25 громадян РФ, затриманих в Україні»

докладніше
22 березня 2019, 18:32

Ірина Геращенко: 24 березня українська сторона має намір відкрити КПВВ «Золоте» в Луганській області

докладніше
22 березня 2019, 17:36

У Верховній Раді України відбулася зустріч з учасниками делегації лідерів думок з країн ЄС

докладніше
22 березня 2019, 16:54

Перший заступник голови Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович провів особистий прийом громадян

докладніше
22 березня 2019, 16:30

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Франції Ізабель Дюмон

докладніше
22 березня 2019, 15:10

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
22 березня 2019, 14:32

Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Микола Федорук взяв участь у круглому столі на тему: "Моделювання спроможного районного рівня: набутий досвід та перспективи"

докладніше
22 березня 2019, 14:10

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 березня 2019, 14:06

Ірина Геращенко зустрілась із родичами військовополонених моряків, які відвідали експозицію «Повернення додому» у Верховній Раді України

докладніше
22 березня 2019, 11:57

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову попередній звіт ТСК Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів

докладніше
22 березня 2019, 11:17

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 березня 2019, 10:10

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Я впевнений, що Україна буде членом Європейського Союзу, а наше завдання – наполегливо працювати!»

докладніше
22 березня 2019, 09:28

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 березня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
13 грудня 2018, 12:39

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді розпочався семінар для високопосадовців "Парламентський нагляд за сферою безпеки"

 

У заході, організованому Верховною Радою спільно з Представництвом Європейського центру безпекознавства iм. Дж. Маршалла (ЦМ) беруть участь народні депутати, представники Служби безпеки України, головного управління розвідки Міністерства оборони, Служби зовнішньої розвідки, Міністерства внутрішніх справ, Прикордонної служби України, посольства США, Консультативної місії Європейського Союзу В Україні, Представництва НАТО в Україні, науковці.

Голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Тарас Пастух, відкриваючи семінар, відзначив зусилля Центру Маршалла в допомозі народним депутатам зрозуміти, що таке парламентський контроль, що таке цивільний і громадянський контроль за сектором безпеки і оборони, особливо в час війни. «Це розуміння сьогодні вже має зовсім іншу стадію реалізації. Це вже не є слова, це вже не є наміри, вже є практичні кроки, які ми, завдячуючи Центру Маршалла, змогли реалізувати», - сказав він.

Т.Пастух також подякував представникам посольства США за постійну підтримку України.

Голова підкомітету нагадав про прийнятий нещодавно Верховною Радою Закон «Про національну безпеку», який мав би комплексно відрегулювати всі взаємовідносини між силовими та безпековими відомствами в Україні. З прийняттям цього Закону парламент мав би отримав ефективний інструментарій щодо підзвітності силового блоку парламенту. Прийняття Закону «Про національну безпеку і оборону» одночасно скасувало ряд інших законів, в числі яких був Закон «Про цивільний і парламентський контроль над сектором безпеки». Коли приймався цей Закон, Верховна Рада брала на себе зобов’язання, що Кабінет Міністрів розробить і внесе свій законопроект, яким можна буде регулювати служби зі спеціальними функціями, служби розвідки. Крім того, Служба безпеки відповідно до цього Закону мала розробити Закон про Службу безпеки. «Термін на розробку і подання цих законів завершується, але парламент поки що цих законопроектів не побачив. Більше того, коли ми говоримо про цих два законопроекти, то ми розуміємо, що взагалі питання цивільного контролю, парламентського контролю взагалі є неврегульованим, навіть, якщо будуть прийняті ці два закони. Тому, фактично, нам доведеться розпочати цю роботу заново», - зазначив Т.Пастух. Він попросив учасників семінару висловити свої думки щодо напрацювання якісної моделі для України, враховуючи ті реалії, які сьогодні є, зокрема, в умовах російської агресії на території нашої країни.

Заступник голови місії при посольстві США в Україні П.Тремонт відзначила, що Україна останнім часом стикається з великими викликами у сфері безпеки.

П.Тремонт нагадала, що крім консультативної допомоги щодо реформи сектору безпеки, що постійно надається, США підтримують народ України в протидії агресії Російської Федерації.

Заступник голови місії при посольстві США в Україні відзначила очевидну потребу народних депутатів у співпраці з Урядом та сектором безпеки. «Нагляд за сектором безпеки пропонує шляхи партнерства між парламентом та відомствами безпеки, що в свою чергу вимагає довіри та діалогу, що не так легко. Досвід США показує, що ефективний парламентський нагляд робить інститути безпеки більш ефективними та стійкими, захищаючи націю від загроз, які виникають», - сказала вона.

Заступник Голови Представництва НАТО в Україні Шерон Ірвін підтвердила підтримку НАТО суверенітету та територіальної цілісності України. Вона назвала своєчасним проведення такого семінару для створення кращого парламентського контролю за сектором безпеки. «Ми вважаємо, що Комітет з парламентського контролю має бути створений, працювати і необхідно прийняти закон щодо створення такого комітету нагляду за сектором безпеки», - відзначила Ш.Ірвін.

Вона також відзначила певний прогрес - ті консультації, які надаються, свідчать, що рух відбувається в правильному напрямку.

Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз у виступі звернула увагу на прогалини, які є в законодавстві і які необхідно заповнити якісною законодавчою базою, яка дозволить парламенту бути ефективним, а відповідно і мати можливість як контролювати, так і спрямовувати сектор безпеки і оборони в напрямку налагодження діалогу з громадянами.

І.Фріз висловили впевненість у тому, що парламентський контроль є запорукою активного здійснення реформ в секторі безпеки і, зокрема, боротьби з корупцією.

Учасники семінару впродовж двох днів заслухають доповіді: «Архітектури безпеки (з акцентом на розвідку): моделі США та ФРН», «Важливість парламентського нагляду за сектором безпеки: досвід США».

Доповідачі семінару ознайомляться учасників із загальним станом щодо окремих інститутів нагляду за сферою безпеки в Німеччині, розкажуть про важливість парламентського нагляду, про планування і складання бюджету в сфері безпеки, особливості формування оборонного бюджету, про фінансовий нагляд за сферою безпеки.