Новини

17 вересня 2021, 20:04

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

докладніше
17 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про корінні народи України»

докладніше
17 вересня 2021, 16:45

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з єврокомісаром з питань навколишнього середовища Віргінюсом Сінкєвічусом

докладніше
17 вересня 2021, 15:41

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

докладніше
17 вересня 2021, 15:07

Руслан Стефанчук обговорив із керівництвом Міністерства фінансів США реформи в економічній та фінансовій сферах

докладніше
17 вересня 2021, 14:00

Комітет з питань інтеграції України до Євросоюзу провів за участі Консультативної місії ЄС виїзне засідання в Ужгороді

докладніше
17 вересня 2021, 12:28

Руслан Стефанчук: Регулювання організаційно-правової структури суб’єктів господарювання має бути абсолютно чітким

докладніше
17 вересня 2021, 11:23

Стан виконання рішень міжнародних судів, Конституційного Суду та інших судів щодо соціальних виплат громадянам України обговорено на слуханнях у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

докладніше
17 вересня 2021, 10:29

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад

докладніше
16 вересня 2021, 18:02

Питання екологічного порядку денного Верховної Ради України та адаптації законодавства України до законодавства ЄС обговорювались підчас зустрічі з представниками Європейської Комісії

докладніше
16 вересня 2021, 16:00

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду ініціюватиме створення Державної служби України у справах дітей

докладніше
16 вересня 2021, 14:33

«Жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країни після пандемії COVID-19», – Олена Кондратюк

докладніше
16 вересня 2021, 10:41

Руслан Стефанчук розповів, як оцінюватиметься ефективність прийнятих законів

докладніше
16 вересня 2021, 10:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав Національну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
14 жовтня 2008, 19:00

Перше засідання Експертної Економічної Ради

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Прес-секретар Голови Верховної Ради

Повідомлення для ЗМІ

14 жовтня 2008 року

 

 

  За ініціативи Голови Верховної Ради України Арсенія Яценюка у вівторок 14 жовтня 2008 р. відбулося перше засідання Експертної Економічної Ради. До її складу увійшли такі провідні українські  економічні експерти, як Ігор Бураковський -   директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Борис Тимонькін голова правління АКБ «Укрсоцбанк»,   Ірина Заря  -  президент Асоціації «ПФТС» та представники ринку страхових послуг.   Також до участі в засіданні були запрошені   фахівці   міжнародних  економічних  організацій Міжнародного валютного фонду та Світового Банку.

   Під час наради її учасники  обговорили  ситуацію навколо світової економічної кризи та її вплив на  фінансову систему в Україні. За ініціативи Голови Верховної Ради Арсенія Яценюка на засіданні Експертної Економічної Ради були розроблені рекомендації для Національного Банку України та проекти рішень, що можуть бути прийняті на черговому засіданні Ради національної безпеки та оборони України під час розгляду питання  «Невідкладних заходів з посилення фінансово-бюджетної дисципліни та мінімізація негативного впливу світової фінансової кризи на економіку України».

  

Учасники наради домовилися  проводити засідання Експертної Економічної Ради не менше одного разу на місяць. А в умовах фінансової  кризи,  щотижня обговорювати економічну ситуацію в Україні в режимі он-лайн.     

 

По завершенні засідання Арсеній Яценюк, в  інтерв´ю журналістам, підкреслив, що   ініціював  скликання Експертної Економічної Ради, з метою пошуку шляхів виходу з нинішньої економічної кризи та з подібних ситуацій у майбутньому.

  «Зараз ми започаткували Економічну Раду, щоб дивитися не тільки у сьогодення, а дивитися в майбутнє, і щоб на засіданні Економічної Ради вироблялися рішення, які потім могли б імплементуватися в рішення Ради національної безпеки, чи то Кабміну, чи то Нацбанку, чи то інших державних органів, які за Конституцією повинні були б це виконувати», - сказав Голова Верховної Ради України.

Він окреслив низку кроків щодо поліпшення фінансової ситуації у державі. «Перше, з чого б я почав, це негайно відновити те, що називається довіра - довіра до банківської системи, довіра до гривні і довіра до влади як такої, що здатна змінити фінансову ситуацію», - сказав А.Яценюк.

Він поінформував журналістів що Радою НБУ прийнято рішення щодо негайної підтримки ліквідності всіх комерційних банків України.

А.Яценюк підкреслив неприпустимість зриву курсу національної валюти. За його словами, «це ще сильніше може підірвати кризу довіри і потягне за собою цілу низку негативних наслідків - як то подальше зняття депозитів, так і конвертацію цих гривень у долари і завершення долі цих доларів або у матрацах, або в ланках банківської системи». «Все це ми проходили в 2004 році, нічого нового», - сказав він.

Голова Верховної Ради України окреслив три першочергових заходи, яких треба негайно вжити, щоб стабілізувати фінансову ситуацію.

Так, А.Яценюк наголосив, що виступає за націоналізацію тих комерційних банків, які сьогодні потрапили у скрутне фінансове становище і не можуть самостійно вийти з цієї ситуації, починаючи з Промінвестбанку України. Голова Верховної Ради України окремо зупинився на ситуації, що склалася навколо Промінвестбанку. Найкращим виходом для цього банку він бачить купівлю статутного фонду Промінвестбанку - через Ощадбанк України, або через Укрексімбанк або через прийняття окремого рішення щодо націоналізації цього банку. «Думаю, що мова може йти про номінальну вартість акцій, введення квазідержавних гарантій і, таким чином, стабілізацію ситуації», - сказав він.

   А.Яценюк бачить за доцільне таким же чином поступати і з банками, які потраплятимуть у стан фінансової нестабільності. «Тут немає нічого нового, до таких заходів вдавалися у відповідній ситуації всі країни починаючи зі США, закінчуючи Європою», - сказав А.Яценюк.

Він наголосив, що для цього не потрібно приймати жодних законодавчих актів. «Ми можемо справитися виключно силами Кабінету Міністрів України», - підкреслив А.Яценюк, зазначивши що за Конституцією України саме Кабінет Міністрів України відповідальний за економічну політику, а Національний банк України - за грошову політику, «але в рамках тієї економічної політики, яка вирішується Кабінетом Міністрів України».

А.Яценюк також повідомив про свій намір наполягати на засіданні РНБО у п‘ятницю на негайному збільшенні гарантування вкладів депозитів фізичних осіб. Він нагадав, що сьогодні ця сума становить 50 тисяч грн., отже, сказав він, «можемо збільшити цю суму до 150 тис. грн.». Для цього, сказав А.Яценюк, є норма Закону «Про гарантування вкладів фізичних осіб», за яким НБУ за рахунок рефінансування може збільшити відповідні суми гарантування.

Прогнозуючи фінансову ситуацію у світі, А.Яценюк сказав, що зараз відзначається тимчасове поліпшення на світових ринках, яке він пов‘язав з узгодженими діями країн сімки і з новими планами щодо фінансової стабілізації, які сьогодні започаткував президент США.