Новини

12 травня 2021, 16:50

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів

докладніше
12 травня 2021, 16:39

Комітет з питань освіти, науки та інновацій заслухав інформацію про діяльність Національного фонду досліджень України

докладніше
12 травня 2021, 14:01

Дмитро Разумков: Реакція партнерів України, зокрема Литви, допомогла стабілізувати ситуацію на кордоні нашої держави

докладніше
12 травня 2021, 13:56

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроекти щодо посилення прав дітей та про підтримку вітчизняного книговидання

докладніше
12 травня 2021, 13:20

Комітет з питань правоохоронної діяльності затвердив кандидатуру представника Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки

докладніше
12 травня 2021, 09:53

Огляд головних тем «Голосу України» від 12 травня

докладніше
11 травня 2021, 20:40

Руслан Стефанчук: Консультативна рада з питань місцевого самоврядування повинна формувати дієві рішення

докладніше
11 травня 2021, 16:45

Питання спроможності територіальних громад обговорено під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування (відео)

докладніше
11 травня 2021, 16:12

Голова Верховної Ради: Для завершення реформи децентралізації необхідно ухвалити зміни до Конституції

докладніше
11 травня 2021, 15:50

Комітет з питань антикорупційної політики визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, проект Закону «Про території Смарагдової мережі»

докладніше
11 травня 2021, 12:45

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обмеження максимального розміру заробітної плати окремих категорій осіб під час дії надзвичайної ситуації

докладніше
11 травня 2021, 10:08

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу

докладніше
10 травня 2021, 09:00

Дмитро Разумков: Між Парламентом і місцевою владою має бути постійна та ефективна співпраця

докладніше
09 травня 2021, 10:40

Дмитро Разумков: Історію треба вчити, а не підлаштовувати під політичне сьогодення

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
26 листопада 2018, 21:53

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося позачергове засідання Верховної Ради України

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій відкрив позачергове засідання Верховної Ради України.

Представники фракції Радикальної партії на чолі з Олегом Ляшком оточили президію і вимагали проведення консультацій з Президентом України.

А.Парубій зазначив: «Вже п’ять років триває російська агресія проти України. Окуповано Крим і частину Донецької і Луганської областей. Практично щодня на Донбасі позиції наших військових обстрілюють російські терористи.

Але учора вперше Російська Федерація, згідно з Будапештським меморандумом одна з країн-гарантів безпеки України, відкрито, не ховаючись застосувала проти України збройні сили».

А.Парубій наголосив, що «ніхто і ніяк не перешкодить в проведенні сесії. Ми сьогодні приймемо необхідне рішення» і оголосив перерву у засіданні на 10 хвилин.

Після закінчення перерви А.Парубій повідомив, що на засіданні присутні Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та члени Уряду.

Головуючий поінформував про питання, яке розглядатиметься на позачерговому засіданні, та порядок його розгляду.

А.Парубій надав слово для доповіді Секретарю РНБО Олександру Турчинову.

Секретар РНБО у своїй доповіді, зокрема повідомив, що у зв’язку з черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбулась 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів ВМС Збройних Сил України, що мав тяжкі наслідки, іншими агресивними діями РФ в Азовському та Чорному морях, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення збройних сил Російської Федерації на тлі окупації Росією Автономної Республіки Крим та частини Донецької та Луганської областей, небезпекою державному суверенітету та незалежності України, її територіальній цілісності, на підставі пропозиції РНБО України, відповідно до законодавства України, Президент України підписав Указ «Про введення воєнного стану в Україні».

«Водночас, провівши консультації, Президент виступив із зверненням, в якому виступив з ініціативою про зменшення часу введення воєнного стану в нашій країні з 60 до 30 діб», - сказав він.

О.Турчинов також підкреслив: «Згідно з Указом, на період дії режиму воєнного стану можуть обмежуватись конституційні права людини і громадянина відповідно до Конституції та законодавства України». За словами О.Турчинова, Президент не планує застосовувати дану норму, але, «у випадку загострення умов, загострення військової ситуації, посилення агресії Російської Федерації, ми повинні мати такий інструмент і таку можливість під час введення воєнного стану».

Секретар РНБО закликав депутатів підтримати проект Закону «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" (№9338).

О.Турчинов відповів на запитання народних депутатів.

Він назвав безпідставними будь-які звинувачення стосовно перенесення президентських виборів та політичною спекуляцією.

Секретар РНБО також пояснив парламентаріям, що таке воєнний стан і які обмеження прав і свобод можливе при введенні воєнного стану.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін у виступі поінформував, що саме порушила Росія і які акти агресії вона здійснила стосовно України.

«Вчорашні дії Російської Федерації щодо кораблів ВМС України є прямим відкритим та неприхованим актом агресії по відношенню до України В розумінні статті 2 Статуту ООН», - наголосив він.

Міністр додав, що, застосувавши силу в територіальних водах України, Росія порушила низку Конвенцій ООН з морського права.

«Україна вважає, що дії Росії в районі Керчинської протоки свідчать про створення передумов для повного блокування морських портів Бердянська і Маріуполя, а також про можливість підготовки блокади з боку Росії чорноморського узбережжя України», - підкреслив П.Клімкін.

«Саме Росія несе повну відповідальність за ескалацію військової напруги і має за це понести відповідне покарання», - заявив Міністр.

Він також поінформував про міжнародні переговори і заходи, які відбуваються у зв’язку із актом російської агресії.

П.Клімкін підкреслив, що, відповідно до міжнародного гуманітарного права, українські моряки, захоплені Російською Федерацією, мають вважатися військовополоненими. «Саме тому ми здійснюємо зусилля щоб Червоний Хрест також здійснював цілеспрямовані зусилля щодо їх звільнення», - сказав міністр.

Він наголосив: «Саме звільнення наших моряків і наших суден є на сьогодні нашим першочерговим завданням. Другим ключовим завданням - є покарання Росії і зміцнення санкцій і третім – нарощення безпекової присутності наших партнерів у Чорному морі з огляду на свідому ескалацію ситуації з боку Росії».

 

Міністр закордонних справ відповів на запитання народних депутатів.

Начальник Генерального штабу Віктор Муженко у виступі поінформував про події, які відбулися учора під час переходу військових кораблів.

Він повідомив, що кораблі Військово-морських сил ЗСУ у складі двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» і рейдового буксира «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з пункту базування Одеса до пункту базування Маріуполь.

В.Муженко зазначив, що був здійснений запит командиром походу до диспетчерської Керченського порту щодо можливості проходу Керченської протокою і щодо визначення послідовності і черговості проходу під Керченським мостом.

«Дії РФ оцінюються як агресія», - наголосив Начальник Генерального штабу.

 В.Муженко відповів на запитання народних депутатів.

В обговоренні взяли участь представники депутатських фракцій і народні депутати.

Головуючий надав слово Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на відповідальності моменту і зазначив, що питання полягає у тому, «як забезпечити у країні стабільність, як прийняти необхідні рішення для захисту нашої суверенної держави». «У складні хвилини ми маємо бути об’єднані, ми маємо знаходити компроміс, бути здатними захистити цей компроміс і зробити країну сильнішою», - додав він.

В.Гройсман підкреслив: «Ми можемо відбудувати будь-який корабель, але найцінніше, що є в України і української армії – це життя і здоров’я українського військового. Ми маємо у цій залі приймати рішення, щоб захистити їх, тому що вони кожного дня захищають свою державу, кладуть за це своє життя».

Керівник Уряду також назвав пріоритети влади: «Номер один – безпека і оборона держави…, номер два - маємо зберегти стабільність у нашій країні…, ми маємо зробити все, щоб забезпечити економічний ріст, стабільність в державі і дати можливість людям максимально якісно жити в нашій державі».

Він також зазначив, що вірить в слова Президента, що жодних обмежень прав і свобод громадян в результаті введення військового стану не буде.

В.Гройсман звернувся до депутатів з проханням прийняти консолідовані рішення, а «Уряд виконає кожне рішення, яке буде прийняте».

Прем’єр-міністр України наголосив: «Я не бачу підстав для економічної кризи. Я хочу підкреслити, що ми маємо всі можливості забезпечити стабільність і в економіці, в магазинах, аеропортах, залізницях, на дорогах».

«Для нас важлива консолідація в складні історичні моменти нашої держави», - сказав В.Гройсман.

А.Парубій повідомив, що в позачерговому пленарному засіданні бере участь Президент України Петро Порошенко.

Головуючий надав слово Президенту України.

Петро Порошенко, виступаючи на засіданні, зазначив, що володіє повною інформацією, під якою загрозою опинилася сьогодні наша держава.

Він наголосив: «Є чітко зафіксований факт агресії Російської Федерації проти України на Азовському морі».

«Зараз нам треба об’єднати зусилля, треба прийняти надважливе рішення про оголошення воєнного стану, який, я хочу окремо наголосити, буде застосований виключно у випадку, наземної російської воєнної агресії», - підкреслив Президент.

П.Порошенко поінформував, що вніс на заміну новий проект Указу в якому термін дії воєнного стану буде скорочений до 30 діб. Окрім того, новим Указом «передбачається запровадження воєнного стану виключно в областях, які розташовані вздовж російського кордону, придністровської ділянки Україно-Молдовського кордону і вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів – саме там, де може бути нанесений удар». Президент зачитав для стенограми перелік областей: Вінницька, Донецька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська області, а також внутрішні води Азово-Керчинської акваторії.

Петро Порошенко ще раз наголосив: «Воєнний стан буде введено тільки У випадку наземної операції регулярних військ Російської Федерації за межами Операції об'єднаних сил і за межами окупованого Криму».

 

Головуючий поставив на голосування проект Закону «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"» №9338 з правками, озвученими Президентом України під стенограму.

276 голосами законопроект було прийнято за основу та в цілому.

 

Прийнято Закон "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"".

Верховна Рада України затвердила Указ Президента України від 26 листопада 2018 року № 391/2018 "Про введення воєнного стану в Україні" з таким застереженням:

воєнний стан вводиться в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

У період дії воєнного стану, введеного зазначеним Указом Президента України, часткова мобілізація оголошується Президентом України у строки і в обсягах відповідно до загроз національній безпеці і обороні України.

Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Указом передбачено ввести в Україні воєнний стан із 14 години 26 листопада 2018 року на 30 діб до 14 години 26 грудня 2018 року.

Проект Закону зареєстровано за №9338.

 

Із заявою від фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» виступив голова фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов.

Він заявив, що фракції звертаються до Комітету з питань Регламенту ухвалити рішення стосовно перебування в сесійній залі народного депутата Сергія Власенка за образу Першого заступника Голови Верховної Ради України І.Геращенко.

А.Герасимов сказав, що поки фракції не почують публічного вибачення від народного депутата С.Власенка, фракції ні за що голосувати не будуть.

Народний депутат Сергій Власенко приніс свої вибачення Першому заступнику Голови Верховної Ради України Ірині Геращенко.

Верховна Рада прийняла Постанову «Про призначення чергових виборів Президента України» за №9342.

Постанова підтримана 298 голосами.


Прийнято Постанову про "Про призначення чергових виборів Президента України".

Верховна Рада України призначила чергові вибори Президента України на неділю, 31 березня 2019 року.

Проект Постанови зареєстровано за №9342.

 
Народні депутати  272 голосами прийняли Постанову "Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу у зв’язку з черговим актом агресії Російської Федерації проти України" №9341.Прийнято Постанову "Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу у зв’язку з черговим актом агресії Російської Федерації проти України".

Верховна Рада України затвердила Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу у зв’язку з черговим актом агресії Російської Федерації проти України.

Голові Верховної Ради України доручено невідкладно направити текст Звернення до ООН, Європейського Парламенту, парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій.

Проект Постанови зареєстровано за №9341.

 

Головуючий закрив позачергове пленарне засідання Верховної Ради.