Новини

04 грудня 2020, 17:00

Освітній центр Верховної Ради оголошує онлайн-конкурс для школярів та студентів «Напиши листа Святому Миколаю про закон твоєї мрії»

докладніше
04 грудня 2020, 16:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
04 грудня 2020, 16:15

Верховна Рада ухвалила законопроект, який не дозволить призупинити е-декларування в наступному році

докладніше
04 грудня 2020, 15:19

З 1 по 4 грудня Верховна Рада України прийняла 31 Закон України

докладніше
04 грудня 2020, 14:48

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник сфери телекомунікацій України"

докладніше
04 грудня 2020, 13:12

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 грудня 2020, 13:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
04 грудня 2020, 13:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
04 грудня 2020, 12:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
04 грудня 2020, 12:17

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 11:58

Прийнято Закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 09:53

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо соціальної підтримки платників податків

докладніше
04 грудня 2020, 09:36

Огляд головних тем «Голосу України» від 4 грудня

докладніше
04 грудня 2020, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 4 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
23 листопада 2018, 11:50

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

"Година запитань до Уряду" (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій після реєстрації депутатів повідомив, що у пленарному засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Розпочалася "година запитань до Уряду".

Депутати заслухали Міністра юстиції України Павла Петренка.

У своєму виступі П.Петренко детально зупинився на проекті Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності» (№ 9311), зареєстрованому у Верховній Раді на поточному тижні.

За його словами, даний законопроект спрямований на захист права власності і боротьбу з рейдерством.

Міністр нагадав, що раніше були прийняті два важливі пакети законів: «Маски-шоу стоп» і щодо боротьби з рейдерством в аграрній сфері. «Ми розробили комплексний законопроект, який прибирає ті лазівки, які залишилися для нечистих на руку підприємців, які спрямовували свою діяльність виключно на те, щоб позбавляти громадян права власності і майна», - сказав П.Петренко.

Законопроект був розроблений на підставі доручення Президента України Петра Порошенка, яке він дав два тижні тому назад під час зустрічі з представниками бізнесу. За словами Міністра, його підтримали всі бізнес-асоціації.

«У даному проекті Закону ми вирішуємо дві великі проблеми: першу – усунення можливості суб’єктивного впливу реєстраторів чи інших осіб, які мають право на реєстраційні дії в сфері власності і даємо гарантії власнику збереження свого майна і недопуску рейдерських захоплень, другу – надання сервісів держави, які живуть у найвіддаленіших населених пунктах України. Мова йде про 7 мільйонів осіб, які не мають доступу до нотаріальних послуг, до послуг державних нотаріусів з елементарних, але надзвичайно важливих питань – оформлення власності, спадщини тощо», - розповів Міністр юстиції.

Він також сказав: «В даному законопроекті ми запроваджуємо новацію, яка дає можливість ліквідувати дефіцит державних нотаріусів по сільським територіям». Також вносяться зміни в формування вартості нотаріальних послуг.

Ще однією новацією пропонованого проекту Закону Міністр назвав позбавлення комунальних підприємств права реєстрації бізнесу і власності. «Тільки місцеві громади - ОТГ, міські ради, райдержадміністрації і нотаріуси матимуть праву продовжувати здійснювати реєстраційні дії», - наголосив П.Петренко.

Він також сказав, що даним законопроектом українські громадяни захищаються від підробок договорів оренди земельних паїв, зокрема шляхом виключного нотаріального оформлення таких документів.

Міністр юстиції Павло Петренко висловив сподівання, що законопроект щодо посилення гарантій захисту державою права власності буде прийнятий Верховною Радою в же до кінця поточного року.

Члени Кабінету Міністрів відповіли на запитання від фракцій та народних депутатів.

Зокрема, запитання стосувалися: фінансування потреб армії та охорони здоров’я, реформи з децентралізації, проблем місцевих громад, теплих кредитів, ремонту доріг, виділення земельних ділянок, підтримки села.

. 

Відповідаючи на запитання стосовно необхідності продовження створення Об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в рамках реформи з децентралізації, Прем’єр-міністр зазначив, що вбачає за необхідне оновлення концепції, затвердженої в 2014 році. «Зрештою нам потрібно виходити на зміни до Конституції України, де визначати повноцінне повсюдне місцеве самоврядування з повноваженнями і відповідальністю, в тому числі, і на обласному рівні», - сказав В.Гройсман.

У даному контексті, Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко звернувся до народних депутатів за проханням якнайшвидше розглянути проект Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» (№8051), який «дозволяє піти від «радянщини» і по-новому підійти до адміністративно-територіального устрою, визнавши базовим рівнем громаду».

Голова Верховної Ради А.Парубій виступив на підтримку прийняття даного законопроекту, підкресливши: «Нам треба розробити комплекс заходів щоб ми мали якийсь етап об’єднання територіальних громад, ввести конкретні терміни завершення цього процесу».

В.Гройсман поінформував, що Уряд буде подавати Президентові України пропозицію щодо звільнення голів районних адміністрацій, на територіях яких ще не створено жодної ОТГ.

В ході «години запитань до Уряду» В.Гройсман подякував депутатам за вчасне ухвалення Державного бюджету на 2019 рік.

«Відсутність бюджету, це «мутна вода» на якій можна зварити все, що завгодно, а коли є бюджет, от там є прозорі цифри», - зазначив Прем’єр-міністр.

Він також сказав: «Я вдячний, що бюджет підтриманий саме в такому форматі, в якому він був опрацьований з Комітетом з питань бюджету, оскільки «надути» видатки, які не підкріплені доходами, це надзвичайно серйозна проблема».

В.Гройсман наголосив: «Бюджет є збалансованим і реалістичним і це є хороша ознака стабільності в 2019 році, незважаючи на те, що ми маємо величезний виклик: погашення боргів минулих періодів. Це, фактично, розплата за помилки минулого». Він також додав: «Мені не потрібні кредити МВФ. У нас економіка почала зростати, ми можемо самі собі давати раду, але ми маємо віддавати борги, які взяті до 2014 року».

Прем’єр-міністр та міністри відповіли на інші запитання народних депутатів.

На цьому "година запитань до Уряду" завершилась.