Новини

27 жовтня 2021, 18:00

Про конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році

докладніше
27 жовтня 2021, 17:56

Перший заступник Голови Парламенту відвідав військово-морську базу «Південь» в Одесі

докладніше
27 жовтня 2021, 16:37

Медіаграмотність та протидія гібридним інформаційним загрозам в період російської агресії є пріоритетом для України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 16:00

Комітет з прав людини провів круглий стіл на тему: «Проблема гендерної рівності у миротворчих процесах та миробудівництві» (відео)

докладніше
27 жовтня 2021, 13:32

Курс України на євроінтеграцію незмінний – ми готові докладати необхідних зусиль, – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

докладніше
27 жовтня 2021, 13:17

Ми розраховуємо на підтримку Литви в отриманні Україною Плану дій щодо членства в НАТО, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 12:24

Руслан Стефанчук: Розвиток стратегічного партнерства з КНР – незмінний пріоритет для України

докладніше
27 жовтня 2021, 10:57

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про офіційну статистику

докладніше
27 жовтня 2021, 10:53

26-27 жовтня в Україні (м. Одеса) проходить засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО

докладніше
27 жовтня 2021, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 жовтня

докладніше
26 жовтня 2021, 14:25

Міжфракційне депутатське об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» розглянуло стан екологічної безпеки на об’єктах АТ «Укрзалізниця»

докладніше
26 жовтня 2021, 13:52

Руслан Стефанчук і Бартош Ціхоцький обговорили подальшу співпрацю України та Польщі

докладніше
26 жовтня 2021, 11:30

Олександр Корнієнко: Україна рухається до стандартів НАТО швидше, ніж у попередні роки

докладніше
26 жовтня 2021, 11:28

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проекти постанов про перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області та села Латівка Одеського району Одеської області

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 листопада 2018, 18:07

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулися комітетські слухання щодо удосконалення державної політики у сфері застосування санкцій до осіб, причетних до незаконних політично мотивованих переслідувань громадян України на тимчасово окупованих територіях та в РФ (відео)

  
Сьогодні у Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулися слухання на тему: «Удосконалення державної політики у сфері застосування санкцій до осіб, причетних до незаконних політично мотивованих переслідувань громадян України на тимчасово окупованих територіях та в Російській Федерації».

На слуханнях обговорювались питання щодо удосконалення національного законодавства України у сфері застосування санкцій до відповідної категорії осіб, покращення ефективності національних санкцій, просування в західних країнах санкцій щодо осіб, причетних до політично мотивованих незаконних переслідувань громадян України, перспектив узгодження санкційної політики України з положеннями "акта Магнітського".

“На жаль, ми є свідками кричущих порушень прав людини, які відбуваються на тимчасово окупованих територіях України, та переслідувань наших громадян в Російській Федерації. В той час, коли наші співгромадяни перебувають за ґратами в Російській Федерації за сфабрикованими проти них кримінальними справами, коли їх переслідують тільки за те, що вони не підтримують окупаційну владу, коли в анексованому Криму в оселях українців і кримських татар влаштовуються обшуки, їхнім родинам погрожують, а інколи люди просто зникають безвісти, ми не можемо стояти осторонь», - наголосив Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря.

За його словами, кількість громадян України, які затримуються з політичних мотивів на території окупованого Криму та Російської Федерації зростає з весни 2014 року. Про це повідомляють правозахисники, ці порушення фіксує Моніторингова місія ООН з прав людини.

Григорій Немиря наголосив, що не лише Україна, а й світова спільнота прагне врятувати бранців Кремля. Чітку позицію щодо порушення прав людини займають держави-члени Європейського Союзу та Сполучені Штати Америки.

«Але ми маємо усвідомлювати, що перш, ніж звертатися до інших держав, світової спільноти з проханням про посилення персональних санкцій щодо фізичних осіб, безпосередньо причетних до порушення прав людини як на території Криму, так і щодо затриманих та ув’язнених в Російській Федерації, ми повинні удосконалити внутрішньодержавний механізм застосування санкцій»,- підкреслив Голова Комітету.

Член Комітету Рефат Чубаров наголосив, що «громадяни України, які постраждали внаслідок російської агресії, мають бути впевнені, що Україна захищатиме їх, їхні права і свободи, а їхні кривдники не залишаться безкарними».

«Це надзвичайно важливо для людей, яких переслідують, які пережили обшуки, арешти, тортури та порушення їхніх прав і свобод окупантами», - сказав він.

Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій зауважив, що СКУ та його мережа у 61-й країні світу робили і роблять усе можливе для засудження світовою спільнотою агресії Росії проти України, зокрема анексії Криму, окупації частини Донбасу та порушення прав і свобод українців, але попри усі зусилля агресія з боку Російської Федерації триває понад чотири роки. У цьому зв‘язку він закликав демократичні країни не лише реагувати на такі дії Росії, а й виробити проактивну стратегію, спрямовану на зупинення російської агресії.

Директор програми USAID “Права людини в дії” Тарас Цимбрівський закликав учасників слухань до розробки спільними зусилля механізму, який би дозволив попереджувати порушення прав і свобод людини.

«Крим - це територія України, Донбас - це територія України, і якщо на цих територіях порушується законодавство України, яке ніхто не відміняв, то це кримінальний злочин», - сказав заступник Голови Комітету з прав людини Георгій Логвінський.

«Ми маємо чудовий приклад акта Магнітського, але у нас є набагато більше можливостей, адже просувати наші власні списки може не лише громадянське суспільство, а й держава Україна. Я закликаю до спільних зусиль у цьому напрямку», - сказала Марія Томак, координаторка Медійної ініціативи за права людини, експертка програми USAID «Права людини в дії».

Заступник секретаря РНБО Олександр Литвиненко повідомив про державну політику і дії державних органів у сфері застосування санкцій до осіб, причетних до незаконних політично мотивованих переслідувань громадян України на тимчасово окупованих територіях та в Російській Федерації.

«Люди, які постраждали від порушення прав і свобод, очікують, що Україна не лише здійснюватиме політичний тиск, вони розраховують на розслідування та покарання винних», - сказала юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова. Вона також наголосила на важливості координації дій у сфері санкційної політики України та на визначенні органу державної влади, який би відповідав за реалізацію санкційної політики.

Народний депутат Світлана Заліщук підкреслила, що національне законодавство у сфері санкційної політики потребує доопрацювання, оскільки слабке законодавство створює лакуни для вибіркового застосування санкцій, чим можуть скористатися зацікавлені особи. Окрім того, вона звернула увагу на важливість синхронізації санкційних списків -України та міжнародних організацій, і створення координаційного органу у цій сфері.

У заході, який організовано за підтримки Медійної ініціативи за права людини (МІПЛ) та Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), брали участь народні депутати України, представники органів державної влади, дипломатичних установ, міжнародних і громадських організацій, засобів масової інформації.