Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 листопада 2018, 09:25

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

16-17 листопада у Києві пройшов ювілейний 40-ий щорічний форум транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" (Parliamentarians for Global Action, PGA) та 10-та Консультативна Асамблея Парламентарів за Міжнародний кримінальний суд та верховенство права

 

«Те, що Київ був обраний для проведення ювілейного Форуму, демонструє солідарність з Україною і підтримку нашого народу у важкі часи агресії Росії проти нашої держави. Впевнений, що ця подія, на яку зібралися понад 100 парламентаріїв з різних країн світу, сприятиме якнайшвидшій та вчасній ратифікації Римського Статуту Україною та набуття нею повноцінного членства в Міжнародному Кримінальному Суді»,- наголосив Голова Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря.

«Злочини проти людяності, злочин геноциду, воєнні злочини, злочин агресії не мають терміну давності та підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. МКС є реальним інструментом для притягнення до відповідальності чиновників і військових країни-агресора, злочинні дії яких призвели до анексії Криму та розгортання масштабних бойових дій на Сході держави», - зазначив Г.Немиря.

Голова Комітету нагадав, що Верховна Рада України вже двічі зверталась до Міжнародного кримінального суду з заявами про визнання його юрисдикції відповідно до пункту 2 статті 11 та пунктів 2, 3 статті 12 Римського Статуту. У лютому 2014 року - з метою притягнення до кримінальної відповідальності у Міжнародному кримінальному суді вищих посадових осіб України щодо передбачених статтею 7 Римського статуту Міжнародного кримінального суду злочинів проти людяності під час мирних акцій протестів громадян, що мали місце в Україні у період з 30 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року і у лютому 2015 року щодо скоєних злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР", які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян, починаючи з 20 лютого 2014 року і по теперішній час.

«Для будь-якого судді велика честь докладати зусилля для того, щоб запобігти безкарності»,- сказав Амади Ба, Голова підрозділу з міжнародної співпраці Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду, та повідомив деталі розгляду справ за зверненням України.

За його словами, справи знаходиться на стадії попереднього аналізу, по ним готується Стратегічний документ, який буде передано прокурору для ухвалення рішення щодо їхнього розгляду.

«У справі України ми активно співпрацюємо з представниками органів влади вашої держави. У перший тиждень грудня буде опубліковано звіт за підсумками попереднього вивчення справ за зверненнями України»,- сказав Амади Ба.

«Визнання Україною юрисдикції Міжнародного Кримінального Суду - це не символічний крок. Для України розслідування МКС - це реальний і, по суті, єдиний шанс побачити відповідальних за агресію та окупацію Криму і Донбасу на лаві підсудних. Наступним кроком має стати ратифікація Римського Статуту, яка посилить вплив нашої держави на внутрішні процеси в МКС»,- сказала народний депутат України Світлана Заліщук.

“Я дуже рада, що наш Форум відбувається в Україні в той час, коли ваш народ продовжує боротьбу за свою свободу. Для вашої країни надзвичайно важливим є розслідування масових злочинів і вбивств, які відбулися під час Революції Гідності та на Донбасі, і покарання винних. Саме Міжнародний кримінальний суд може зробити це»,- сказала Ана Гомес, депутат Європарламенту (Португалія), Голова Групи «Парламентарів за глобальні дії» в Європейському Парламенті, член ради Всесвітнього руху за демократію.

Під час Форуму було ухвалено Київський план дій щодо підвищення ефективності МКС та сприяння країнам в імплементації Римського статуту. Так у плані, члени мережі «Парламентарів за глобальні дії» зобов’язуються докладати усіх можливих зусиль у співпраці з міжнародними організаціями, громадянським суспільством та національними урядами задля ратифікації Римського Статуту якомога більшою кількістю країн, їхнього приєднання до МКС та гармонізації національного законодавства з вимогами Римського Статуту задля уникнення безкарності і притягнення до відповідальності винних у злочинах проти людяності, геноциді, воєнних злочинах та злочинах агресії.

Крім того, у документі міжнародні парламентарі заявили, що вони «визнають, що безкарність для тих, хто вчинив злочини проти людяності та серйозні воєнні злочини в ситуаціях, що позначаються на територіальній цілісності та політичній незалежності України, становить загрозу для миру і безпеки у світі, і що ці дії є незаконними на міжнародному рівні та вимагають негайного виправлення і відновлення цілісності суверенних прав України на її території і відновлення прав людини».

У Форум "Парламентарів за глобальні дії" взяли участь народні депутати України, іноземні парламентарі, представники центральних органів виконавчої влади та громадських організацій України.

 

Довідково: Римський статут МКС набув чинності 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Ратифікація Римського статуту МКС є зобов‘язанням України за Угодою про асоціацію з ЄС. Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією по притягненню до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або по відношенню до громадянина цієї держави.

З більш детальною інформацією щодо діяльності організації можна ознайомитися на офіційному сайті http://www.pgaction.org/.