Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
01 листопада 2018, 10:44

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Офіс з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді проаналізував особливості виділення субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для надання пільг на придбання скрапленого газу і побутового палива

У дослідженні проаналізовано особливості виділення субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для надання пільг на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також визначено основні результати аудиту Рахункової палати в частині ефективності планування та використання міжбюджетних трансфертів Міністерством фінансів у 2015–2016 роках. Проаналізовано кількість домогосподарств за критерієм звернення/призначення/отримання готівкових субсидій. Для всіх регіонів України визначено рівень забезпечення домогосподарств субсидіями та середній розмір субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в І півріччі 2018 року.

У звіті за результатами дослідження зазначається, що у частині міжбюджетних трансфертів виділяються субвенції на тверде та рідке паливо. У бюджетному розписі на них було передбачено в січні-жовтні 2017 року близько 207 млн грн, у листопаді та грудні 2017 року – 168 та 404 млн грн відповідно. Упродовж січня-червня 2018 року передбачена розписом сума не змінювалася та становила 226 млн грн.

Аналіз показав, що у багатьох випадках здійснені касові видатки державного бюджету такого цільового призначення були значно менші, ніж передбачені бюджетним розписом. Зокрема у січні-березні 2017 року заплановані видатки більш як у 2,5 раза перевищували фактичні, а у березні 2018 року - у середньому 1,75 раза.

Загальна кількість домогосподарств, які звернулися за субсидіями готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива впродовж 2017 – І півріччя 2018 рр., становить 90,6 тисяч одиниць, а кількість тих, що отримали субсидії, – 76,4 тисяч, або 84%.

Також відмічається, що у І півріччі 2018 року спостерігається значне перевищення кількості домогосподарств, які звернулися за субсидіями готівкою, над тими, які їх отримали, – у середньому на 75% в усіх регіонах України, окрім м. Київ (тут субсидій готівкою майже немає).

Для субсидій готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива характерна зовсім інша тенденція, ніж для субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Так, субсидій готівкою в середньому по країні понад 80% надається в сільській місцевості, тоді як більшість безготівкових субсидій припадає на міські поселення.

Найбільше субсидій готівкою, призначених для сільської місцевості, у Житомирській та Вінницькій областях – близько 125 та 130 млн грн, найменше – у Луганській (близько 10 млн грн).

У звіті також наводиться інформація, що середній розмір призначених готівкових субсидій для міських поселень та сільської місцевості по країні однаковий – близько 3 тис. грн станом на червень 2018 року.


Довідково

Офіс з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України створено в межах проекту, що імплементується консорціумом партнерів, адмініструється Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) та фінансується програмою «Підтримка реформи управління державними фінансами» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) та Міністерства Великобританії з питань міжнародного розвитку (DfID). Завдання Офісу полягає в посиленні ефективності та якості економічного й фінансового законодавства, яке розробляє й ухвалює Верховна Рада, та підвищенні рівня використання наявної в Україні фінансової інформації для здійснення ефективного нагляду за діяльністю уряду.