Новини

02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 16:40

Прийнято Постанову «Про призначення Марченка С. М. Міністром фінансів України»

докладніше
30 березня 2020, 15:48

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання

докладніше
30 березня 2020, 15:02

Друге позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
30 березня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців"

докладніше
30 березня 2020, 14:57

Перше позачергове засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 березня 2020, 14:35

Прийнято Постанову «Про звільнення Ємця І. М. з посади Міністра охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 жовтня 2018, 17:42

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань науки і освіти провів нараду з ректорами державних вищих навчальних закладів (відео)

З ініціативи Комітету з питань науки і освіти відбулася нарада з ректорами державних закладів вищої освіти, що мають у своїй структурі коледжі, технікуми, які відповідно до статті 22 проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» та додатку № 10 до цього Закону з 1 січня 2019 року планується передати на фінансування обласних бюджетів та бюджету міста Києва.

На нараді були присутні перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський, народний депутати Ірина Констанкевич, перший заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, заступник Міністра фінансів Юрій Джигир, директор департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів Роман Єрмоличев, а також більш як 20 керівників закладів вищої освіти, до складу яких входять технікуми та коледжі.

За словами О.Співаковського, після ознайомлення з проектом Державного бюджету України на 2019 рік у нього та всіх членів Комітету з питань науки і освіти виникли питання. «На засіданні Комітету, що відбулося 19 вересня 2018 року, усі його члени висловилися проти ухвалення такого рішення», - сказав він.

Голова Комітету з питань науки і освіти зазначив: «Ми запросили інформацію в обласних державних адміністрацій і обласних рад, а також у міської ради і державної адміністрації міста Києва, також звернулися до ректорів університетів і академій з метою усвідомлення загальної позиції зацікавлених сторін. Відповідні узагальнені дані наведені в таблицях, які роздані до вашого ознайомлення».

О.Співаковський підкреслив, що важливим кроком є проведення наради із запрошенням представників центральних органів виконавчої влади, які мають стосунок до прийняття відповідного рішення, а також керівників закладів освіти, яких стосується та на яких вплине передача видатків на оплату послуг з підготовки фахівців у вищих навчальних закладах I-II рівня акредитації державної власності без статусу окремих юридичних осіб, які входять до складу вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації державної власності, на фінансування з обласних бюджетів та бюджету міста Києва.

«Аналіз даних, запитаних у ректорів закладів вищої освіти та у місцевих органів влади показав, що рішення про передачу технікумів, коледжів на місцевий бюджет не було обґрунтованим ні логічно, ні економічно», – резюмував він.

Всього по Україні відповідно до статті 22 проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» та додатку 10 до нього передбачено здійснити передачу 69 коледжів, які входять до складу 29 закладів вищої освіти як структурні підрозділи та розташовані у 18 регіонах України ( 17 областях та в м. Києві).

За інформацією, отриманою Комітетом від зазначених університетів та місцевих органів влади, у цих технікумах та коледжах здобувають освіту понад 25 тисяч учнів та слухачів, та працюють понад 5 700 педагогічних та інших працівників.

Загальний обсяг коштів, необхідних для забезпечення їх ефективної діяльності у 2019 році, відповідно до отриманих даних становить понад 1 млрд. 136 млн. грн. (на відміну від 800 млн. грн., як зазначається Мінфіном та МОН).

Окрім того, за отриманою від місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування інформацією, вищезазначений проект закону в частині передачі видатків на фінансування цих 69 коледжів і технікумів з державного на обласні бюджети та бюджет м. Києва з цими органами влади не погоджувався. Більш того, практично всі місцеві органи державної влади та влади та органів місцевого самоврядування повідомляють про неспроможність місцевих бюджетів здійснювати утримання таких ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації, та можуть забезпечити їх належне фінансування лише у випадку отримання додаткового фінансування.

Голова Комітету з питань науки і освіти висловив думку: «Подані Кабінетом Міністрів України в проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» пропозиції щодо передачі з 1 січня 2019 року зазначених вище технікумів і коледжів, на фінансування з обласних бюджетів та бюджету м. Києва є необґрунтованими, вкрай загрозливими та такими, що можуть призвести до руйнації освітнього простору країни».

«Крім вжиття негайних заходів щодо перерозподілу видатків на утримання закладів вищої освіти, необхідним є проведення зміни загальної моделі фінансування вищої освіти», – додав він.

На думку О.Співаковського, одним з шляхів вирішення цієї проблеми має стати профілізація вищої освіти, а саме – розміщення державного замовлення за напрямами (спеціальностями), з урахуванням профільності закладів вищої освіти (вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації).

Також досить дієвим способом оптимізації фінансування закладів вищої освіти має виступити запровадження механізму індикативної собівартості (у обсягах мінімального розміру вартості навчання за кожною спеціальністю (спеціалізацією) відповідно до ліцензійних умов.

Голова Комітету з питань науки і освіти наголосив: «Всі керівники державних закладів вищої освіти, які мають у своїй структурі коледжі, технікуми, котрі були присутні на сьогоднішньому засіданні висловились проти ухвалення запропонованого Кабінетом Міністрів України проекту Закону про Державний бюджет України на 2019 рік (реєстр. № 9000 від 15.09.2018) та підтримали виключення з тексту законопроекту статті 22 та додатку 10 до нього».

Присутніми також було підтримане рішення Комітету з питань науки і освіти від 19 вересня та пропозиція звернутись до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови Комітету з питань бюджету Андрія Павелка щодо виключення при розгляді проекту Закону про Державний бюджет України на 2019 рік (№ 9000 від 15.09.2018) статті 22 проекту Закону та додатку 10 до цього законопроекту.