Новини

04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидататами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше
04 червня 2020, 16:44

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом

докладніше
04 червня 2020, 15:36

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 червня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації"

докладніше
04 червня 2020, 15:23

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців"

докладніше
04 червня 2020, 15:13

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду""

докладніше
04 червня 2020, 15:06

Прийнято Закон "Про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин""

докладніше
04 червня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
04 червня 2020, 14:37

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук"

докладніше
04 червня 2020, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ"

докладніше
04 червня 2020, 14:20

Комітет з питань транспорту та інфраструктури підтримав законопроекти, направлені на відновлення соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільговий проїзд

докладніше
04 червня 2020, 14:09

Прийнято Закон "Про Митний тариф України"

докладніше
04 червня 2020, 13:56

Прийнято Постанову "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа"

докладніше
04 червня 2020, 13:28

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
29 вересня 2008, 08:00

Звернення Голови Верховної Ради України А.П. Яценюка з приводу роковин Трагедії в Бабиному Яру

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ГОЛОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

 

Шановні співвітчизники!

 

 Сьогодні Україна вшановує пам'ять жертв Бабиного Яру. У роковини цієї трагедії  я схиляю голову перед усіма невинно загиблими жертвами терору.  Все далі і далі в історію відходять події Другої світової війни, але  не загоїлися рани, які вона залишила в людській пам'яті. 67 років тому  Бабин Яр став місцем страти десятків тисяч безвинних синів та дочок нашого народу, синонімом величезної людської трагедії. Саме в Бабиному Яру  під час фашистської окупації здійснювалася акція знищення мирного населення України.  Тут  першою була пролита кров жінок, дітей, людей похилого віку.  За два дні  вересня 1941 року було розстріляно понад ЗО тисяч мирних жителів Києва, переважно євреїв, про що керівництво айнзацкоманди доповіло Берліну. Сьогодні ми згадуємо кожну безневинно загублену душу.

   Масштаб трагедії Бабиного Яру неможливо виміряти сухою статистикою.  За кожною цифрою можна побачити людське життя  і  в цілому усю людську цивілізацію, яку було поставлено під кулеметну чергу. Бабин Яр став символом скорботи і застереження для всього людства. У єдиній братській могилі в Бабиному Яру полягли євреї і українці, росіяни і роми, угорці і поляки. Правду про цей злочин необхідно доносити до серця і свідомості кожної людини.

   Наша пам'ять має стати пересторогою для всіх, хто намагається посіяти зерна розбрату у нашій багатонаціональній сім'ї. Давайте прагнути того, щоб в Україні ніколи не знайшлося  місця для міжнаціональної нетерпимості та релігійної ворожнечі.