Новини

25 вересня 2020, 23:19

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловив співчуття щодо падіння військового літака в Харківській області

докладніше
25 вересня 2020, 21:56

Парламент має право на власну позицію щодо повернення тимчасово окупованих територій, - Дмитро Разумков

докладніше
25 вересня 2020, 13:23

Україна та Китай посилюватимуть співпрацю парламентів, - Дмитро Разумков

докладніше
25 вересня 2020, 11:59

Комітет з питань транспорту та інфраструктури розглянув питання стану та реформування залізничного транспорту

докладніше
25 вересня 2020, 10:02

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув проект Закону про Державний бюджет України на 2021 рік в частині фінансування органів сектору безпеки і оборони

докладніше
25 вересня 2020, 09:39

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 вересня

докладніше
25 вересня 2020, 09:10

Оголошення про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади члена Рахункової палати

докладніше
24 вересня 2020, 19:11

Довіра до Парламенту як інституції - це основна місія брендингової стратегії Верховної Ради, - Олена Кондратюк

докладніше
24 вересня 2020, 14:01

Для українських жінок настав момент не тільки брати участь у виборах, але й боротися за можливість приймати рішення, - Олена Кондратюк

докладніше
24 вересня 2020, 12:19

Робоча група з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення ПАТ «НСТУ» обговорила концепцію регіонального мовлення

докладніше
24 вересня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 24 вересня

докладніше
23 вересня 2020, 17:52

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроєктів на відповідність праву ЄС та міжнародним зобов’язанням України у сфері євроінтеграції

докладніше
23 вересня 2020, 17:26

Стан виконання державних програм стимулювання енергоефективності та їх проектів розглядатимуться на комітетських слуханнях

докладніше
23 вересня 2020, 16:50

Актуальні завдання щодо вдосконалення законодавства з питань запобігання та протидії сексуальному насильству в зоні збройного конфлікту розглянуто на круглому столі у Верховній Раді (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
03 вересня 2018, 14:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Луценко: "Сьогодні Президентом України зареєстровано зміни до Конституції України щодо закріплення у ній європейського, євроатлантичного напряму розвитку країни" (відео)

Представник Президента України у Верховній Раді України Ірина Луценко під час Погоджувальної ради повідомила, що «сьогодні Президентом України зареєстровано зміни до Конституції України щодо закріплення у ній європейського євроатлантичного напряму розвитку країни».

«Внесені будуть зміни до ст. 85, 102, 116, якими передбачена відповідальність Верховної Ради, Президента України, а також Кабінету міністрів України по закріпленню європейського, євроатлантичного напряму», - зазначила вона і додала: «Крім того, внесені будуть зміни в Преамбулу Конституції».

«І ще один дуже важливий момент, який пропонується Президентом, пропонується виключити положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів. Мається на увазі, перебування Чорноморського флоту Росії на території Кримського півострова, який є українським. Відповідно, Президентом будуть вноситись такі пропозиції. Прошу народних депутатів ознайомитися з цими змінами і підтримати їх», - повідомила І.Луценко.

«Щодо Томосу про автокефалію Української православної церкви», за словами І.Луценко, «31 серпня Вселенський патріарх підтвердив своє рішення надати автокефалію Українській православній церкві». «Крім того, 2 вересня на Архієрейському соборі у Стамбулі єпископи розглянули це питання і наділили Вселенського патріарха правом самостійно надавати Томос тим церквам, які його про попросять, а також право знімати анафему»,- зауважила парламентарій.

За словами І.Луценко: «Користуючись нагодою, Президент України дякує всім фракціям, всім групам, всім тим, хто приєднався до Звернення Президента України і звернення церковних ієрархів у квітні цього року стосовно надання Українській православній церкві Томосу. Президент дякує всім, хто приєднався у липні до хресної ходи. Ми продовжуємо боротися і молитися. Ми надіємося, що питання помісної церкви, це є питання незалежності Української держави».

Як поінформувала Представник глави держави у парламенті, «Президент повернувся із Сполучених Штатів, де провів в останню путь великого друга України сенатора Джона Маккейна. Тому Президент України звертається і просить фракції Парламенту підтримати його звернення до Міської ради міста Києва про перейменування вулиці Івана Кудрі – терориста, чекіста-оперативника, який діяв проти Українського національного визвольного руху, на ім’я сенатора Джона Маккейна».

Стосовно питання призначення-звільнених членів Центральної виборчої комісії, І.Луценко зауважила, що ми вступаємо у передвиборчий період. «Ми прекрасно розуміємо, які зовнішні втручання Росії, ймовірно, будуть відбуватися в цей період, а тому Президент закликає: вирішити питання оновлення Центральної виборчої комісії, не дати можливості піддати сумніву вибори президентські, а також вибори до Верховної Ради, надати їм будь-якого нальоту нелегітимності», - наголосила народний депутат.

Стосовно зняття депутатської недоторканності І.Луценко підкреслила, що «суспільство вже давно очікує вирішення цього питання». «Тому, шановні народні депутати, є постанова комітету Князевича (Комітету з питань правової політики та правосуддя - ред.), в якій покроково розписано, як ми маємо діти, щоб зняти депутатську недоторканність. Всі фракції, партії, йдучи у цей Парламент, давали обіцянки, що це питання буду вирішене. Давайте його прискорювати, вирішувати і покажемо суспільству, що ми дотримуємося своїх обіцянок», - закликала парламентарій.

Вона також повідомила, що «сьогодні Президентом України буде зареєстровано зміни до Статуту Збройних сил України, спрямовані на запровадження нових традицій українського війська шляхом встановлення нового вітання «Слава Україні -  Героям Слава». «Президент України просить підтримати таку його пропозицію, адже з таким новим вітанням ми вже спостерігали, як Збройні сили України рухалися на параді, присвяченому Дню Незалежності. Я думаю, що це питання давно назріло. Дане вітання надихало наших борців за Незалежність України ще сто років тому», - зазначила І.Луценко.

«І ще одне дуже серйозне наболіле питання. 729 мільйонів гривень, які потребує місто Київ, його мешканці, для того, щоб невідкладно вирішити питання компенсації оплати за теплову енергію для безперебійного забезпечення жителів міста Києва послугами з постачання гарячої води та теплового постачання в осінньо-зимовий період», - сказала І.Луценко і закликала фракції Парламенту приєднатися до прохання Президента вирішити це питання шляхом внесення змін до Закону про бюджет на 2018 рік.