Новини

07 червня 2020, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Святої Трійці

докладніше
06 червня 2020, 14:02

Привітання Керівника Апарату Верховної Ради України Вячеслава Штучного з Днем журналіста

докладніше
06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
28 червня 2018, 16:05

  Прес-секретар Голови Верховної Ради України 

Україна, якій РФ двічі перекривала газопостачання у найсильніші морози з метою політичного тиску, точно знає ціну енергетичної безпеки - Андрій Парубій (відео)

    
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки взяв участь у Міжнародній конференції, присвяченій обговоренню нагальних питань міжнародної безпеки, пов’язаних з російською агресією.
Також у заході брали участь заступник спікера Сенату Польщі Адам Бєлан, спікер Парламенту Молдови Андріан Канду, спікер Парламенту Литви Вікторас Пранцкетис і спікер Парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе.
     Голова Верховної Ради України, передовсім, висловив вдячність за організацію конференції, на якій учасники можуть говорити «не від кожної країни зокрема, а від країн всієї лінії, яка межує з Російською Федерацією».
«Литва, Польща, Україна, Грузія, Молдова. І набір цих країн не є випадковий, бо, власне, вони сьогодні перебувають на передовій відбиття російської агресії», - зазначив Андрій Парубій і додав: «І не тільки сьогодні». Він нагадав, що і Литва, і Україна, і Грузія, як і Молдова, цього року відзначають сторіччя своєї незалежності. При цьому, Андрій Парубій зауважив: «На жаль, наші країни не змогли втримати державність сто років тому. Чому так сталось? Бо в наші держави прийшли російські окупаційні війська, які не уявляли Російської імперії без захоплення і загарбання України, Грузії, Молдови, Польщі, Литви. І цей російський імперіалізм і сьогодні є домінуючим мотивом для політичного керівництва Росії».
     Голова Верховної Ради зупинився на механізмах війни, яку веде Кремль задля відновлення свого впливу на геополітичний простір, на який впливав Радянський союз. «Бо, коли ми сьогодні говоримо про війну в Україні, ми повинні згадувати, що російські війська стоять на території Молдови з 90-х років. Ми повинні пам’ятати, як 8 серпня 2008 року російські війська вторглися в Грузію. І тоді президент Польщі, який приїхав у Тбілісі разом з президентом України і Литви, сказав важливі слова: якщо ми не зупинимо Путіна в Грузії, наступною буде Україна. Так само, як, напевно, знають у Литві, що якщо сьогодні не встоїть Україна, наступною може бути Литва», - зазначив Андрій Парубій і наголосив, що «Путін - це глобальна загроза, а не тільки конфлікт в Україні, або в Грузії, чи в Кишиневі».
     На переконання Андрія Парубія, мілітарна складова є тільки однією зі складових ведення цієї війни. Він назвав не менш важливими інформаційну складову агресії, економічну, гуманітарну, а також енергетичну складову. «Двічі, в найбільші морози, Російська Федерація відключала газопостачання Україні, вимагаючи політичних впливів на ситуацію в нашій країні», - сказав Андрій Парубій, зазначивши, що для Росії газ - це механізм політичного впливу і джерело великої корупції. Він висловив упевненість, що «для політичного тиску на ЄС, для поширення корупційних схем і для послаблення країн нашого регіону» кремлівське керівництво просуває проект газогону «Nord Stream-2». За словами Андрія Парубія, українські військові експерти переконані, що якщо буде зупинена українська газотранспортна система, це суттєво підвищить ризики нових повномасштабних атак російської армії на Україну.
     Тому, як наголосив Андрій Парубій, Україна, як ніхто знає, яка ціна енергетичної безпеки.