Новини

25 лютого 2021, 17:12

Дмитро Разумков: Головною ознакою легітимності влади є довіра громадян

докладніше
25 лютого 2021, 17:00

ОГОЛОШЕННЯ про проведення конкурсного відбору на посаду директора державного підприємства «Парламентський телеканал «Рада»

докладніше
25 лютого 2021, 16:30

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості

докладніше
25 лютого 2021, 16:24

Члени Робочої групи з розробки проектів законів з питань народовладдя обговорили дискусійні питання законопроекту про місцевий референдум

докладніше
25 лютого 2021, 15:47

Руслан Стефанчук: Місцевий референдум – це реальний механізм змусити місцеву владу прислухатися до потреб громад

докладніше
25 лютого 2021, 15:29

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк долучилася до Всеукраїнської акції з нагоди 150-ї річниці від Дня народження Лесі Українки

докладніше
25 лютого 2021, 15:03

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере

докладніше
25 лютого 2021, 12:02

ТСК з питань перевірки та оцінки стану АТ "Українська залізниця" направила запити до керівництва підприємства і профспілкових організацій

докладніше
25 лютого 2021, 09:57

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 лютого

докладніше
24 лютого 2021, 16:29

Відбулася зустріч представників Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва з представниками Комітету у закордонних справах Сейму Литовської Республіки

докладніше
24 лютого 2021, 15:48

Парламент шукає можливості для оптимізації системи голосування, - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2021, 15:14

Впровадження ескроу-рахунків та проектного фінансування житлового будівництва обговорено під час круглого столу у Верховній Раді (відео)

докладніше
24 лютого 2021, 14:47

Голова Верховної Ради обговорив зі Спікером Саейму Латвії можливості посилення міжпарламентської взаємодії

докладніше
24 лютого 2021, 14:17

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром закордонних справ Литви

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
28 червня 2018, 16:05

  Прес-секретар Голови Верховної Ради України 

Україна, якій РФ двічі перекривала газопостачання у найсильніші морози з метою політичного тиску, точно знає ціну енергетичної безпеки - Андрій Парубій (відео)

    
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки взяв участь у Міжнародній конференції, присвяченій обговоренню нагальних питань міжнародної безпеки, пов’язаних з російською агресією.
Також у заході брали участь заступник спікера Сенату Польщі Адам Бєлан, спікер Парламенту Молдови Андріан Канду, спікер Парламенту Литви Вікторас Пранцкетис і спікер Парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе.
     Голова Верховної Ради України, передовсім, висловив вдячність за організацію конференції, на якій учасники можуть говорити «не від кожної країни зокрема, а від країн всієї лінії, яка межує з Російською Федерацією».
«Литва, Польща, Україна, Грузія, Молдова. І набір цих країн не є випадковий, бо, власне, вони сьогодні перебувають на передовій відбиття російської агресії», - зазначив Андрій Парубій і додав: «І не тільки сьогодні». Він нагадав, що і Литва, і Україна, і Грузія, як і Молдова, цього року відзначають сторіччя своєї незалежності. При цьому, Андрій Парубій зауважив: «На жаль, наші країни не змогли втримати державність сто років тому. Чому так сталось? Бо в наші держави прийшли російські окупаційні війська, які не уявляли Російської імперії без захоплення і загарбання України, Грузії, Молдови, Польщі, Литви. І цей російський імперіалізм і сьогодні є домінуючим мотивом для політичного керівництва Росії».
     Голова Верховної Ради зупинився на механізмах війни, яку веде Кремль задля відновлення свого впливу на геополітичний простір, на який впливав Радянський союз. «Бо, коли ми сьогодні говоримо про війну в Україні, ми повинні згадувати, що російські війська стоять на території Молдови з 90-х років. Ми повинні пам’ятати, як 8 серпня 2008 року російські війська вторглися в Грузію. І тоді президент Польщі, який приїхав у Тбілісі разом з президентом України і Литви, сказав важливі слова: якщо ми не зупинимо Путіна в Грузії, наступною буде Україна. Так само, як, напевно, знають у Литві, що якщо сьогодні не встоїть Україна, наступною може бути Литва», - зазначив Андрій Парубій і наголосив, що «Путін - це глобальна загроза, а не тільки конфлікт в Україні, або в Грузії, чи в Кишиневі».
     На переконання Андрія Парубія, мілітарна складова є тільки однією зі складових ведення цієї війни. Він назвав не менш важливими інформаційну складову агресії, економічну, гуманітарну, а також енергетичну складову. «Двічі, в найбільші морози, Російська Федерація відключала газопостачання Україні, вимагаючи політичних впливів на ситуацію в нашій країні», - сказав Андрій Парубій, зазначивши, що для Росії газ - це механізм політичного впливу і джерело великої корупції. Він висловив упевненість, що «для політичного тиску на ЄС, для поширення корупційних схем і для послаблення країн нашого регіону» кремлівське керівництво просуває проект газогону «Nord Stream-2». За словами Андрія Парубія, українські військові експерти переконані, що якщо буде зупинена українська газотранспортна система, це суттєво підвищить ризики нових повномасштабних атак російської армії на Україну.
     Тому, як наголосив Андрій Парубій, Україна, як ніхто знає, яка ціна енергетичної безпеки.