Новини

11 листопада 2019, 20:40

Члени фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше
11 листопада 2019, 16:40

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до Кодексу України з процедур банкрутства та Прикінцевих та Перехідних положень даного законопроекту

докладніше
11 листопада 2019, 14:14

«В Україні існує дуже тонка межа між захистом права громадян на інформацію та наступом на свободу слова», - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 13:10

Руслан Стефанчук: Ближчим часом до сесійної зали буде внесено 7-8 законопроектів, що стосуються народовладдя

докладніше
11 листопада 2019, 12:56

У четвер Верховна Рада може розглянути проект Держбюджету-2020, – Дмитро Разумков

докладніше
11 листопада 2019, 12:33

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
11 листопада 2019, 12:16

Держава має виробити ефективні механізми захисту наших громадян від провокацій РФ при виїзді за кордон, - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 10:13

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про утворення ТСК Верховної Ради з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 18:08

Комітет з питань освіти, науки та інновацій провів засідання круглого столу на тему: «Щодо застосування критеріїв оцінки науково-педагогічної або наукової діяльності здобувачів вчених звань»

докладніше
08 листопада 2019, 17:46

Олена Кондратюк: «Ми високо цінуємо підтримку Словенії у боротьбі за відновлення територіальної цілісності та суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 16:13

Комітет з питань правоохоронної діяльності провів Комітетські слухання на тему: "Готовність до впровадження інституту кримінальних проступків в практичну діяльність органів досудового розслідування з 1 січня 2020 року"

докладніше
08 листопада 2019, 15:35

Делегація Верховної Ради України бере участь у роботі сесії Парламентської Асамблеї Парламентського виміру Центральноєвропейської ініціативи в м. Рим (Італійська Республіка )

докладніше
08 листопада 2019, 15:00

Україна та Італія зацікавлені у поглибленні співпраці на рівні парламентів: відбулася зустріч представників депутатських груп з міжпарламентських зв’язків Верховної Ради та італійського парламенту

докладніше
08 листопада 2019, 14:26

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Президентом Бундестагу Німеччини

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 червня 2018, 18:52

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Під співголовуванням Бориса Тарасюка відбулося засідання Комітету з політичних питань, прав людини та демократії ПА ЄВРОНЕСТ

 
Триває робота делегації Верховної Ради України у сьомій сесії Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ. Представники української делегації взяли участь у роботі чотирьох комітетів ПА ЄВРОНЕСТ. Так, засідання Комітету з політичних питань, прав людини та демократії проходило під співголовуванням Бориса Тарасюка (голова постійної делегації ПА ЄВРОНЕСТ) та Міхала Боні (ЄП). Від України в засіданні взяли участь народні депутати Олександр Кодола (заступник голови постійної делегації ПА ЄВРОНЕСТ), Дмитро Лубінець (член постійної делегації ПА ЄВРОНЕСТ), а також депутати Європарламенту та депутати національних парламентів Азербайджану, Вірменії, Грузії та Молдови.  Члени Комітету обмінялися думками та затвердили проект доповіді на тему: «Виклики безпеці в країнах Східного Партнерства (СхП) та зміцнення ролі ЄС в їх подоланні». «Посилення демократії та забезпечення прав людини в країнах СхП важливо реалізовувати в рамках застосування зовнішніх фінансових інструментів ЄС на 2021 - 2027 роки», - наголосили Лотте Кнудсен, керуючий директор з глобальних питань Європейськї служби зовнішньої дії та Лоренс Мередит, директор з питань СхП Європейсько Комісії під час засідання.

Борис Тарасюк звернув увагу присутніх на те, що ЄС має посилювати свою роль у вирішенні безпекових питань у країнах СхП, зокрема, в протидії російській агресії на сході України. За його словами, зовнішня політика Росії зосереджена на фактичній підтримці сепаратистів на тимчасово окупованих територіях України, Грузії, Молдови. Таким чином, наголосив він, порушується територіальна цілісність зазначених країн та існує пряма загроза безпеці в Європі.

У свою чергу, Дмитро Лубінець привернув увагу присутніх до ситуації в Криму та на Донбасі, наголосивши, що на сході України триває агресія Росії та жорстокі бої. Також він зазначив, що одним із шляхів зупинення російської агресії є розміщення миротворчої місії не лише на всій окупованій території, але і вздовж українсько-російського кордону, що дасть змогу зупинити переміщення російських кадрових військових.

Наталія Королевська наголосила на важливості гуманітарної підтримки мирних жителів Донбасу для подолання гуманітарної кризи та посилення соціального захисту тих громадян, які постраждали від бойових дій.

У засіданні Комітету з економічної інтеграції, законодавчого зближення і конвергенції з політикою ЄС взяли участь народні депутати України Наталія Веселова та Наталія Королевська. За результатами засідання було схвалено проект доповіді щодо залучення прямих іноземних інвестицій в країни-члени ЄС та країни СхП.

У рамках засідання Комітету з енергетичної безпеки члени української делегації Борис Тарасюк, Дмитро Лубінець, Олександр Кодола, разом з іншими учасниками засідання, обговорили ключові питання енергетичної безпеки, зокрема будівництво газопроводу «Північний потік-2» та можливі ризики, пов‘язані з цим будівництвом як для країн-членів ЄС, так і для країн СхП. На засіданні також було схвалено доповіді щодо розвитку енергоефективності.

Ще одним стратегічним напрямком роботи ПА ЄВРОНЕСТ є залучення національних парламентів до вирішення нагальних соціальних питань. Тому, в черговий раз на засіданні Комітету з соціальних питань, освіти, культури та громадянського суспільства парламентарії, зокрема Віталій Курило і Наталія Веселова долучилися до напрацювання практичних інструментів, спрямованих на подолання неформальної зайнятості та забезпечення соціального захисту найманих працівників в ЄС та країнах Східної Європи. Ця проблема є особливо чутливою для України, оскільки значна кількість українських громадян працюють за кордоном та потребують захисту своїх соціальних прав.

*** 24 - 27 червня українська делегація бере участь у роботі Сьомої сесії Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ (м.Брюссель), в рамках якої проходять: засідання політичних груп Європарламенту та їхніх політичних родин зі Східноєвропейських країн-партнерів; засідання чотирьох постійних комітетів; засідання робочих груп з питань Білорусі та Угоди про асоціацію; засідання Бюро; Жіночий форум; а також пленарне засідання Сьомої сесії ПА ЄВРОНЕСТ.