Новини

17 вересня 2021, 20:04

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

докладніше
17 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про корінні народи України»

докладніше
17 вересня 2021, 16:45

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з єврокомісаром з питань навколишнього середовища Віргінюсом Сінкєвічусом

докладніше
17 вересня 2021, 15:41

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

докладніше
17 вересня 2021, 15:07

Руслан Стефанчук обговорив із керівництвом Міністерства фінансів США реформи в економічній та фінансовій сферах

докладніше
17 вересня 2021, 14:00

Комітет з питань інтеграції України до Євросоюзу провів за участі Консультативної місії ЄС виїзне засідання в Ужгороді

докладніше
17 вересня 2021, 12:28

Руслан Стефанчук: Регулювання організаційно-правової структури суб’єктів господарювання має бути абсолютно чітким

докладніше
17 вересня 2021, 11:23

Стан виконання рішень міжнародних судів, Конституційного Суду та інших судів щодо соціальних виплат громадянам України обговорено на слуханнях у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

докладніше
17 вересня 2021, 10:29

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад

докладніше
16 вересня 2021, 18:02

Питання екологічного порядку денного Верховної Ради України та адаптації законодавства України до законодавства ЄС обговорювались підчас зустрічі з представниками Європейської Комісії

докладніше
16 вересня 2021, 16:00

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду ініціюватиме створення Державної служби України у справах дітей

докладніше
16 вересня 2021, 14:33

«Жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країни після пандемії COVID-19», – Олена Кондратюк

докладніше
16 вересня 2021, 10:41

Руслан Стефанчук розповів, як оцінюватиметься ефективність прийнятих законів

докладніше
16 вересня 2021, 10:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав Національну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
22 вересня 2008, 13:00

Інтерв'ю Голови Верхвоної Ради України Арсенія Яценюка в програмі "Подробиці тижня" на телеканалі Інтер 21.09.08 (текст розмови)

Андрій Данилевич :  Добрий вечір, Арсенію Петровичу.  Цього тижня розпалася коаліція. Коаліційною Угодою передбачено, що  Спікер і Прем´єр  мають піти у відставку. Ви свою частину домовленості виконали. на вашу думку Чи виконає їх Прем´єр?

  Арсеній Яценюк:  Це повинно бути справою кожного політика. Існує такий термін, як  політична відповідальність. Особисто я хочу залишатися чесною людиною Основне - це людяність. Не вважайте, що мій крок має спровокувати когось на аналогічні дії. Це справа кожного окремо взятого політика.

 Андрій Данилевич :  Чи  передбачено щось коаліційною угодою що саме  робити, якщо хтось її не виконає?

  Арсеній Яценюк:   Коаліційна Угода - це політична угода. Юридичних наслідків не наступає. Мова зараз іде не в юридичній площині. Мова іде в політичній площині.

   Андрій Данилевич :  Чи не здається Вам, якщо людина, яка ставить свій підпис, під Коаліційною угодою потім не дотримується своїх домовленостей,  це є свого роду форма політичної брехні, це вводить в оману людей?

 Арсеній Яценюк:   Час політичної брехні рано чи пізно завершується. І та якість, що називається чесний політик - буде в ціні. Як в українців, так і серед політичного істеблішменту. Є дуже хороша приказка: «Кажуть, що німб дуже добре виглядає на рогах у диявола». Думаю, що це той принцип, якій не поділяють українці. Нам треба бути чесними і відвертими. Якщо прийнято рішення щодо того, що коаліція розвалилася, то це треба довести це питання до логічного кінця. Сформувати можливо нову коаліцію. І піти по новому процесу, - в тому числі і кадрових призначень.

 Андрій Данилевич:  Політичні експерти кажуть зараз про те, що  особисто  Юлії Тимошенко та  БЮТ - не вигідно іти на вибори. Адже  це може загрожувати втратою прем´єрського крісла. Вони відзначають падіння рейтингів, власне  це і  можуть засвідчити дочасні вибори. Чому на вашу думку відбуваються падіння рейтингів, це пов´язано, зокрема, з невиконанням Коаліційної угоди?

 Арсеній Яценюк:    Велика проблема політиків сьогодні, в тому, що вони вважають що їхні рейтинги все життя будуть триматися завжди на піковій точці, але  так не буває, так може бути, але в тому випадку, якщо ми граємо в чесну і постійну і зрозумілу політику. Я важко вірю у демократичну коаліцію в «новому-старому» форматі. Це було б дуже добре. І я як голова ВР  цілком і повністю вітав би  такий крок. Другий пункт якого я також  не виключаю.  Може бути сформована інша коаліція. І сьогодні ті голосування, які у є у ВР чітко зазначають, що БЮТ і ПР синхронного голосують. Однак таке голосування повинно бути легітимізоване, через формування Коаліції, через формування нового складу Уряду, через формування керівних органів ВР. Це також конституційний шлях. І якщо це буде зроблено в конституційній процедурі - це вихід. Так, важко зрозуміти, яка ідеологічна основа такої коаліції.  Що розповідати.  Адже зовсім під  іншими ішли гаслами на вибори. Одначе це воля політиків. Логічно такий крок не можливо пояснити. Але імпульсивно такий крок може бути зроблений. Виникає питання - чи на довго?!  І третій варіант - який я чув по телевізору  і Прем´єр про це казала - це дострокові парламентські вибори. Я не вважаю їх кризою. Саме погане  те, що люди змучились від них. Але це ще один шанс для демократії.

 

Андрій Данилевич:  Ви виключаєте можливість що після проведення дострокових парламентських виборів може знову виникнути загроза узурпації влади двома найбільшими фракціями у новому парламенті?

Арсеній Яценюк:   Це залежить від політиків, які вийдуть на арену будь-яких виборів - чи строкових чи дострокових. Демократичні цінності - це найголовніше, що має стояти на порядку денному будь якої політичної сили. А не змова через форматування країни на двох, що сьогодні намагаються зробити.

Андрій Данилевич:  Ви зараз ви говорите про ПР і БЮТ?

 Арсеній Яценюк:   Я зараз говорю загалом, а політ експерти самі додадуть

Андрій Данилевич:  Коли ви подали у відставку деякі політики сказали, що ви просто маєте запасний аеродром і ним є новий політичний проект, який ви можете очолити. Скажіть, будь ласка, це реалії чи це чутки?

Арсеній Яценюк:  Необхідно почати з того, що це було моє самостійне рішення, що до заяви у відставку. Щодо  політичного проекту, то я сьогодні можу вам відверто сказати, що це також моє особисте рішення, я прийняв це рішення, так політичний проект буде, це не проект виключно Арсенія Яценюка, це проект ідеї, ідеї сильної і демократичної держави.

Андрій Данилевич:  Це правда що до вашого нового особистого проекта ви мали розмови з паном Ренатом Ахметовим ?

Арсеній Яценюк:  Це не правда. Якщо я почну будувати новий політичний проект на тому чи іншому одному бізнесмені, дуже шановному до речі бізнесмені, чи на тому чи іншому клані, чи на будь якій одній особистості, тоді  це буде  закрите акціонерне товариство. Тоді взагалі не потрібно починати політику, тому що це не є новою політикою, це переформатована стара політика, я в такі ігри не граю

Андрій Данилевич:  Хто ті люди з якими ви маєте будувати свій політичний проект як їх звати ?

Арсеній Яценюк:  Це українці, ці люди -  українці.

Андрій Данилевич:   Все ж таки хотілося почути ваших однодумців. якісь імена, які відомі зараз, які на слуху які вже мають там певну політичну кар´єру, вони можливо є присутні у ВР, хто ті люди?

Арсеній Яценюк:  Ви їх обов´язково почуєте буде презентація проекту

Андрій Данилевич:  Коли буде ?

 Арсеній Яценюк:  Чим швидше тим краще

 Андрій Данилевич:  Це правда що перемовини до своєї команди ви ведете з нинішнім секретарем РНБО Раїсою Богатирьовою?

  Арсеній Яценюк:  Ну при всій повазі до Раїси Василівни,  вона знаходиться в іншій політичній конструкції  і  я думаю, що вона  абсолютно легко може претендувати на самостійний політичний проект.

 Андрій Данилевич:   Що до джерел фінансування вашого майбутнього політичного проекту, вони будуть прозорими, люди знатимуть ?

 Арсеній Яценюк:  Вони повинні бути прозорими. Якщо будимо склади всі яйця в один кошик, то знову сформуємо те, що це буде не політичний проект,  а буде залежність від тих чи інших осіб. Я думаю що пріоритет номер один - це запропонувати членам партії фінансувати цей партійний проект, це саме важливе.

 Андрій Данилевич:   Ви людина яка безпосередньо находиться в ситуації і є суб´єктом ситуації. Ви можете сказати то будуть дочасні вибори чи не будуть?

Арсеній Яценюк:   Терези зараз рівновеликі, все залежить від наступ нього пленарного тижня, як що на наступному пленарному тижні не буде сформована нова коаліція, то мені здається терези переважать в сторону дострокових парламентських виборів

Андрій Данилевич:   Хто зараз веде розмови про створення нової парламентської коаліції?

Арсеній Яценюк:  Парадокс в тому, що зараз ведуть розмови всі з усіма  але ефект поки що від цих розмов нульовий.  

Андрій Данилевич:   А з ким  веде переговори зараз «Наша Україна Народна Самооборона» ?

Арсеній Яценюк:  Наскільки мені відомо «Наша Україна» запропонувала свій пакет пропозицій для поновлення діяльності демократичної коаліції, але поки що від наших колишніх партнерів немає відповіді і я ще раз кажу, що я підтримую відновлення демократичної коаліції.

Андрій Данилевич:   А вам не здається, що саме особисті амбіції стали причиною розвалу коаліції?

Арсеній Яценюк:  Мені не тільки це не здається,  а я переконаний в цьому, я декілька раз це відверто говорив, що коаліція була сформована де юри, але де факто вона була надзвичайно в тяжкому стані, в першу чергу за однієї причини - особисті амбіції.

 Андрій Данилевич:   Особисті амбіції Віктора Ющенка  та  Юлії Тимошенко у світлі майбутніх президентських виборів?

Арсеній Яценюк:   Ну це ви сказали.

Андрій Данилевич:   А ви що скажете ?

Арсеній Яценюк:   А я промовчу.  І, до речі, що стосується президентських виборів. Не робить поки що прогнозів про те президентські вибори, дуже вже багато аналітиків визначили президентських фаворитів. За півтори роки багато поміняється, тут важливе питання а чи будуть вибори.  

Андрій Данилевич:   Багато що поміняється ?

Арсеній Яценюк:   Дуже багато. 

Андрій Данилевич:   Дякую Вам за інтерв´ю!