Новини

04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидататами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше
04 червня 2020, 16:44

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом

докладніше
04 червня 2020, 15:36

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 червня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації"

докладніше
04 червня 2020, 15:23

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців"

докладніше
04 червня 2020, 15:13

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду""

докладніше
04 червня 2020, 15:06

Прийнято Закон "Про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин""

докладніше
04 червня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
04 червня 2020, 14:37

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук"

докладніше
04 червня 2020, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ"

докладніше
04 червня 2020, 14:20

Комітет з питань транспорту та інфраструктури підтримав законопроекти, направлені на відновлення соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільговий проїзд

докладніше
04 червня 2020, 14:09

Прийнято Закон "Про Митний тариф України"

докладніше
04 червня 2020, 13:56

Прийнято Постанову "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа"

докладніше
04 червня 2020, 13:28

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
01 червня 2018, 14:54

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбулися заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

Під час розгорнутих заходів, присвячених Міжнародному дню захисту дітей, у стінах Українського парламенту відбулися екскурсії дітей його будівлею (з елементами квесту та інтерактиву). Маленькі відвідувачі відвідали сесійну залу парламенту, ознайомилися з історією створення будівлі Верховної Ради, приміщеннями, де працюють народні депутати під час пленарних засідань та поза їх межами, деякими питаннями законодавчої роботи парламентаріїв та організації роботи парламенту.

У заходах взяла участь Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко. Вона, зокрема наголосила, що рада бачити у стінах Парламенту так багато дівчат. «Сьогоднішній Парламент – це європейський, хороший Парламент, але поки що серед народних депутатів набагато більше чоловіків, ніж жінок. Ми вважаємо, що в Парламенті має бути більше жінок. Тому приємно бачити стільки прекрасних дівчат, я переконана, ви всі добре навчаєтесь, ви всі патріотичні українки, щирі, з хорошою освітою», - зазначила Перший заступник Голови Верховної Ради і закликала юних українців вірити в себе і не боятися іти тим шляхом, який вони для себе обрали. «Якщо хтось захоче йти в політику – ласкаво просимо», - сказала Ірина Геращенко, звертаючись до дівчат і додала: «Якщо хлопці захочуть йти в політику – так само чекаємо». «Дорогі мої, Україна сьогодні переживає дуже непрості часи і зробити реформи, і повернути мир в Україну ми можемо тільки разом. Ми, дорослі, маємо докласти до того дипломатичних та політичних зусиль. Але ви також можете – молитвою, силою вашого слова, силою вашої віри в Україну допомогти нам», - наголосила політик. 

На внутрішньому подвір’ї парламенту, у дружній та невимушеній атмосфері, з дитячими групами спілкувалися народні депутати та співробітники Апарату Верховної Ради України, які працюють над вдосконаленням  комунікацій та відкритості роботи Верховної Ради.

Саме тут було розгорнуто паралельну роботу трьох локацій – діти малювали на асфальті «послання дітям майбутнього», грали в інтерактивну гру у форматі «питання-відповіді», спілкувалися з письменниками - братами Капрановими.

Продовжив святкування концерт дитячих колективів «Зернятко» та  «Орелі», під час якого у стінах Верховної Ради України лунали найвідоміші та найулюбленіші концертні номери, поставлені, зокрема, за власними етнографічними дослідженнями.

Учасниками заходів були діти вимушених переселенців з окупованих територій сходу України.


         Співорганізаторами свята стали Апарат Верховної Ради України та Благодійний Фонд "СВОЇ", заснований у 2014 році для допомоги людям, переважно дітям, з родин ВПО (внутрішньо переміщених осіб) та дітям, що проживають у "сірій" зоні.

Довідково: Народний вокально-хореографічний ансамбль «Зернятко» Будинку творчості «Вітряні гори» - знаний в багатьох країнах світу колектив, що багаторазово представляв культуру нашої держави на заходах найвищого рівня: від Японії до Канади, від Йорданії до Швеції; Сінгапур, Грузія, Греція, Швейцарія, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, США, Голландія - далеко не повний перелік країн, де колектив гастролював з виступами, зокрема, у парламентах цих держав. Колектив постійно бере участь у благодійних заходах, у тому числі - присвячених долі дітей «сірої зони» та зони АТО.

Дитячий фольклорний гурт «Орелі» діє при школі «Орелі» в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара». Діти опановують традиційну школу гри на народних інструментах, зокрема на окаринах, сопілці, скрипці, опановують традиційний спів, танець, народні ігри. Починають знайомство з традицією та навчання діти з 2-х річного віку. Дитячі речитативи, скоромовки та ігри з раннього віку дають можливість розвинути відчуття ритму, зануритись у традиційний мелос та сформувати у дитинстві естетичні основи культури свого народу.

Діти з гурту «Орелі» беруть участь у фольклорних фестивалях, театралізованих та обрядових дійствах спільно з молодіжними та автентичними фольклорними гуртами, що сприяє їх глибшому пізнанню традиції.