Новини

18 березня 2019, 15:56

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі у багатонаціональних навчаннях

докладніше
18 березня 2019, 15:30

Народні депутати Ганна Гопко та Вікторія Пташник взяли участь в експертній дискусії щодо забезпечення незалежності Конституційного Суду України

докладніше
18 березня 2019, 15:00

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув проект закону щодо запровадження Єдиної інформаційної системи у сфері обігу деревини

докладніше
18 березня 2019, 14:10

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів круглий стіл на тему: «Утворення міських агломерацій як перспектива розвитку міст України»

докладніше
18 березня 2019, 12:52

Відбулося засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп) (відео)

докладніше
18 березня 2019, 11:19

Голова Верховної Ради Андрій Парубій привітав українців з річницею утворення Української Центральної Ради

докладніше
15 березня 2019, 17:00

За результатами Дев‘ятого засідання Парламентського Комітету Асоціації між Україною та ЄС ухвалено Заключну заяву та рекомендації

докладніше
15 березня 2019, 16:30

Ганна Гопко: «Євросоюз повинен стати більш реалістичним стосовно Росії»

докладніше
15 березня 2019, 16:28

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
15 березня 2019, 15:50

Парламентарії України та держав-членів ЄС звернулися до Палати представників та Сенату США щодо протидії російській гібридній загрозі та реалізації проекту «Північний потік-2»

докладніше
15 березня 2019, 14:10

Відбулося пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
15 березня 2019, 12:00

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко та Голова Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Володимир Ар’єв направили звернення до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович

докладніше
15 березня 2019, 11:38

У парламенті розгорнуто тематичну експозицію «Срібна земля» до 80-річчя створення Карпатської України

докладніше
15 березня 2019, 11:30

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 травня 2018, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулася конференція «Громадяни та парламент: моделі та інструменти ефективної взаємодії» (відео)

 
У заході взяли участь народні депутати, представники Апарату Верховної Ради, керівництво USAID та програми USAID "РАДА", провідні науковці, експерти неурядових організацій.

Учасники обговорення акцентували увагу на питаннях поглиблення співпраці між Верховною Радою та громадськими організаціями у процесі напрацювання спільних рішень.

Відкриваючи захід, Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА, зазначив: «Сьогодні на конференції ми підсумовуємо багаторічну спільну роботу з Апаратом Верховної Ради щодо поглиблення взаємодії з громадянами та громадським суспільством. Ми розробили низку інструментів та освітніх матеріалів в рамках Програми РАДА, тепер нам треба працювати над їх імплементацією та популяризацією».

За словами заступника директора місії USAID в Україні Джона Пенела, Програма РАДА відіграє ключову роль у зміцненні відносин між парламентом та громадянським суспільством: «Програма РАДА у співпраці з Верховною Радою запровадила сучасні елементи комунікації з суспільством: е-петиції, портал громадського обговорення законопроектів та електронний комітет. Іншим важливим досягненням є система моніторингу, розроблена Громадською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID РАДА. Система надає виборцям об’єктивну інформацію, дозволяє здійснювати пошук по стенограмах та порівнювати голосування на порталі «Вони голосують за тебе». Джон Пенел додав, що «окрім вищезгаданих інструментів, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надала парламентарям можливість поліпшити спілкування з виборцями через проект «Модельний Округ» (проведення міських зібрань, прес-тури для регіональних журналістів, прес-брифінги та публічні звіти)».

Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради Петро Боднар зауважив, що не даватиме глибинну оцінку такій співпраці, її швидше дадуть депутати та експерти з Апарату Верховної Ради. При цьому він звернув увагу на актуальність питання відкритості і діалогу Верховної Ради з громадянським суспільством. Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради подякував USAID РАДА та Фонду Східна Європа за роботу у цьому напрямку. На думку П.Боднара, на сьогоднішній день одним із пріоритетних завдань є зняття напруги у суспільстві та негативного сприйняття влади, а відкритість має вирішити це питання. Заходи, які ми запроваджуємо, мають надзвичайно важливу роль у цьому процесі, зауважив посадовець.

Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зазначила: «Цей Парламент взяв на себе дуже серйозні реформи, які були проведені в країні. Характерною його рисою є те, що ідеалісти часто беруть гору на прагматиками, в результаті чого приймалися рішення, які цим прагматикам були невигідні. І впровадження електронних декларацій обвалило довіру до всіх, люди побачили статки. І це було певною мірою самогубство, саме це часто кажуть депутати в Парламенті. Але, тим не менш, це було зроблено заради прозорості. Це не породило довіру відразу, але це був правильний крок. І дуже багато таких правильних кроків. Те саме НАБУ, його клієнтами є саме депутати Верховної Ради, які проголосували за створення НАБУ і вони розуміли, що так буде. Але прагматична оцінка не працює, працює емоційна оцінка діяльності депутатів. І ця емоційна оцінка каже – ми не довіряємо владі». Голова Комітету зауважила, що причини недовіри до влади треба шукати і в психології суспільства. «Бажання прирівнювати всіх під одну гребінку, і абсолютно не аналізувати прагматично, що зроблено, ким зроблено, і як це вплинуло на життя країни, чи це відповідає тому, що ми прагнули від країни – це є типова риса, яка притаманна не тільки суспільству, вона притаманна і інтелектуальним елітам, на жаль. Це ті підходи, які необхідно змінювати. Яким чином це можна змінювати? Саме спосіб взаємодії з Парламентом – це є одним зі шляхів змін», - наголосила парламентарій.

У свою чергу Володимир Шаповал, головний науковий співробітник член-кореспондент НАН України розповів, що прочитавши тему конференції, відчув певний скепсис. В.Шаповал висловив сумніви у необхідності пошуку зв’язку між громадянином та Парламентом. Такі зв’язки за визначенням не можуть існувати. Окремий громадянин реалізує владу лише двома способами: він голосує на виборах, і голосує на референдумі.

Учасники конференції у ході обговорення проаналізували шляхи взаємодії Верховної Ради та громадянського суспільства у законодавчому процесі та вплив громадського моніторингу на роботу Парламенту і народних депутатів, а також окреслили перспективи розвитку ефективної взаємодії та співпраці в майбутньому.