Новини

01 червня 2020, 17:11

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на відповідність антикорупційному законодавству

докладніше
01 червня 2020, 13:56

Держава та Верховна Рада будуть повертатися до нормального режиму роботи, - Дмитро Разумков

докладніше
01 червня 2020, 12:35

Руслан Стефанчук: Законопроект «Про всеукраїнський референдум» може бути внесений до Верховної Ради на цьому тижні

докладніше
01 червня 2020, 12:21

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
01 червня 2020, 09:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
16 вересня 2008, 14:00

Зустріч Голови Верховної Ради України А.П.Яценюка з Прем`єр-міністром Чеської Республіки М.Тополанеком

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ПРЕС-СЕКРЕТАР ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

 

Повідомлення для ЗМІ

16 вересня 2008 року

 

У вівторок, 16 вересня, Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк зустрівся з Прем´єр-міністром Чеської Республіки Міреком Тополанеком.

Привітавши главу чеського уряду в стінах українського парламенту, А.Яценюк відмітив високий рівень двостороннього співробітництва між Україною та Чеською Республікою. При цьому він підкреслив, що обидві країни об´єднує не лише економічне співробітництво, а й схожі політичні ситуації у парламентах.

У свою чергу М.Тополанек подякував Голові Верховної Ради за можливість зустрітися у складний час, коли вирішуються важливі питання, що стосуються долі коаліції у стінах парламенту.

 М.Тополанек відзначив, що Чеська Республіка є одним з найбільших прихильників євроінтеграційних прагнень України. «З січня наступного року Чеська Республіка буде головувати в Європейському Союзі, тому ознайомлення з ситуацією в Україні для мене є дуже важливим», - сказав він. У той же час М.Тополанек не виключив, що український  шлях до Європи «буде досить нелегким і вимагатиме від керівництва держави чимало важкої роботи, спрямованої на реформи».

А.Яценюк зауважив, що Україна має лише позитивні очкування від головування Чеської Республіки в ЄС. «Скажу відверто, що від вас багато в чому буде залежати майбутнє України. Тому що на ваше головування припаде найбільш інтенсивний процес двосторонніх переговорів щодо Угоди про асоціацію», - сказав Глава українського парламенту.  Він вкотре підкреслив, що «головне в цьому документі - не назва, а її зміст».

З такою позицією згоден і чеський прем´єр, який пообіцяв під час головування в ЄС своєї країни приділити якнайбільшу увагу новій Угоді про асоціацію. «Для нас дуже важливо, щоб українська громадськість бачила світло в кінці тунелю щодо стосунків з Європейським Союзом і щоб був обраний чіткий шлях вашої євроінтеграції», - зазначив він.

З цим погодився і Голова Верховної Ради України: «Треба, щоб нація жила надією та ідеєю. Утім поки що в Україні немає єднання по магістральному шляху розвитку держави - ключового національного пріоритету».                  

У той же час Голова Верховної Ради висловив занепокоєння з приводу можливих змін у зовнішньому курсі Української держави у зв´язку з наявною політичною ситуацією. При цьому він зауважив, що ніхто із політиків сьогодні не відмовиться від підтримки євроінтеграції України, додавши, що в суспільстві ця ідея має підтримку на рівні 60-ти відсотків. А.Яценюк зазначив, що «при політичних деклараціях євроінтеграції фактичний курс як економічний, так і політичний можуть бути скореговані». На його думку, не виключено, що «усе це буде відбуватися під приводом європейської інтеграції, але практичні дії матимуть інший характер», - спрогнозував Голова Верховної Ради.