Новини

24 лютого 2020, 09:18

Питання колективної безпеки і спільної протидії гібридним загрозам є одним з ключових для країн Карпатського регіону, - Олена Кондратюк

докладніше
21 лютого 2020, 20:39

24-26 лютого Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить офіційний візит до Латвії та Естонії

докладніше
21 лютого 2020, 18:17

У Комітеті з питань антикорупційної політики відбувся круглий стіл щодо практики застосування антикорупційного законодавства України

докладніше
21 лютого 2020, 17:18

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону України «Про оборонні закупівлі»

докладніше
21 лютого 2020, 17:00

22-23 лютого ц.р. Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк з робочим візитом відвідає Республіку Польща

докладніше
21 лютого 2020, 16:41

Постійна делегація Верховної Ради України бере участь у 19-у Зимовому засіданні Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Відні

докладніше
21 лютого 2020, 16:19

Заступник голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко провів особистий прийом громадян

докладніше
21 лютого 2020, 14:36

Комітет з питань бюджету рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень"

докладніше
21 лютого 2020, 14:02

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
21 лютого 2020, 11:34

Голова Парламенту закликав українців чути один одного і завжди залишатися людьми

докладніше
21 лютого 2020, 09:03

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 21 лютого

докладніше
20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше
20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
11 квітня 2018, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Стан антикорупційної нормативно-правової бази та механізми її виконання суб’єктами декларування обговорено під час навчань з підвищення кваліфікації працівників Апарату Верховної Ради

У дискусії взяли участь представники Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України, Апарату Національного агентства з питань запобігання корупції та Апарату Верховної Ради.

На початку заходу керівник відділу з питань запобігання корупції Управління кадрів Апарату Верховної Ради Олег Храпко зазначив, що на порядку денному сьогодні стоять два питання – обговорення антикорупційної нормативно-правової бази та особливості застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» щодо заходів фінансового контролю. О.Храпко наголосив, що ці питання стосуються кожного суб’єкта декларування.

У свою чергу, директор департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Апарату Національного агентства з питань запобігання корупції Валерій Саєнко наголосив, що на сьогоднішній день Закон України «Про запобігання корупції» посідає перше місце в ієрархії нормативно-правових актів вказаної сфери. Та всі його норми застосовуються на практиці. І не заважаючи на той факт, що проведено три кампанія електронного декларування протягом останніх двох років залишається актуальними багато питань технічного, практичного характеру та правозастосування цього Закону.

В.Саєнко порекомендував звертати увагу на рішення Національного агентства з питань запобігання корупції і наголосив на важливості вчасного подання декларації, оскільки недотримання своєчасності подання декларації породжує багато проблем. Він навів статистичні дані, відповідно до яких минулого року було близько 18 тисяч повідомлень про несвоєчасне подання та неподання декларацій. Він нагадав, що за неподання декларації настає кримінальна відповідальність, а за несвоєчасна подання декларації – адміністративна. Якщо говорити про питання відповідальності, справу щодо цього розглядає суд і встановлює поважність чи неповажність причин. Зараз розробляється проект рішення Національного агентства з питань запобігання корупції, яким має бути визначено орієнтовний перелік цих поважних причин.

О.Храпко звернувся до фахівців Національного агентства з питань запобігання корупції з запитанням, чи правильним є подання двох декларацій суб’єктом декларування у разі проходження конкурсу на певну посаду, зокрема з пакетом кандидата на посаду і перед призначенням за результатами проведення конкурсу протягом одного календарного року.

У відповідь, керівник другого відділу департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Апарату Національного агентства з питань запобігання корупції Сергій Хохлов погодився, що виникла деяка колізія між Законом «Про запобігання корупції» і Законом «Про державну службу» та надав роз’яснення, що Законом України «Про державну службу» чітко прописано, що суб’єкт, як кандидат конкурсу повинен подавати декларацію за минулий рік, тобто він подає щорічну декларацію. С.Хохлов зазначив, що вже є роз’яснення Нацдержслужби з цього питання, які були підтримані Національним агентством з питань запобігання корупції.

Учасники заходу обговорили ряд важливих та актуальних питань, які виникають у процесі заповнення декларації, зокрема правильність оформлення цифрового підпису та його термін дії, найбільш типові помилки, які виникають у процесі заповнення декларацій, а також можливість використання гарячої лінії, у разі виникнення запитань.