Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
05 квітня 2018, 11:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики визначився стосовно низки законопроектів у сфері мас-медіа, доступу до публічної інформації та інформаційної безпеки

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на засіданні 4 квітня визначився стосовно низки законопроектів у сфері мас-медіа, доступу до публічної інформації та інформаційної безпеки, а також засвідчив незмінність підходів до справ щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Серед винесених на засідання питань Комітет першим розглянув проект Закону про внесення зміни до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» (щодо протидії ворожій пропаганді та покращення інформаційного забезпечення громадян України, постраждалих внаслідок воєнних дій, місцем проживання яких є територія Донецької та Луганської областей, де органи державної влади України здійснюють свої повноваження), № 8114 від 13 березня 2018 року.

Попри певні критичні зауваження, парламентарії за результатами розгляду все ж підтримали законопроект. Вирішено рекомендувати Верховній Раді України прийняти його за основу з наступним доопрацювання окремих положень на етапі другого читання.

Відбувся розгляд проекту Закону України про внесення змін до окремих законів України щодо доступу до правосуддя (в інформаційних справах), № 8139 від 15 березня 2018 року. Законопроектом передбачається насамперед мінімізувати фінансові перешкоди в процесі реалізації права на доступ до публічної інформації при поданні адміністративного позову щодо захисту цього права, оскарженні судового рішення у відповідній судовій справі, а також у разі ініціювання примусового виконання відповідного судового рішення. Окрім того, документ стосується аспектів, які впливають на вирішення питань громадського (в тому числі антикорупційного) контролю органів державної влади та місцевого самоврядування.

Для досягнення зазначених цілей пропонується, по-перше, значно знизити ставку судового збору за подання адміністративного позову щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації, по-друге – скасувати сплату авансового внеску для примусового виконання рішення суду про надання доступу до публічної інформації.

За результатами розгляду прийнято рішення направити профільному Комітетові з питань правової політики правосуддя висновок про те, що в частині, яка стосується предмета відання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, зазначений законопроект може бути рекомендований до прийняття Верховною Радою України в першому читанні за основу та в цілому.

Внесений народним депутатом України Наталією Веселовою проект Закону України про особливості забезпечення права на інформацію громадянам України, які перебувають на тимчасово окупованій території, реєстраційний № 7534 від 1 лютого 2018 року, спрямовано на забезпечення права на інформацію громадянам України, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Для цього пропонується визначити шляхи та особливості надання інформаційних послуг, визначити суб’єктів, які цьому сприятимуть, встановити права цих суб’єктів та обмеження, пов’язані з тимчасовою окупацією, тощо.

З огляду на декларативність, нечіткість і суперечливість запропонованих юридичних механізмів реалізації поставлених завдань проект не знайшов підтримки парламентаріїв. За результатами розгляду в частині, що стосується предмета відання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, прийнято рішення направити профільному Комітетові Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони висновок з пропозицією повернути його суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Чимало критичних зауважень було висловлено і в процесі обговорення проекту Закону про внесення змін до статті 18 Закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» (щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб в засобах масової інформації України), реєстраційний № 6681 від 11 липня 2017 року. Цей, внесений внесений народними депутатами Максимом Бурбаком та Миколою Федоруком, законопроект стосується можливостей кожного парламентарія, а також посадовців органів державної влади і місцевого самоврядування інформувати громадян про свою роботу. Річ у тім, що відповідно до нового Закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» зазначені особи не мають права на безкоштовні виступи на телебаченні, яким вони користувалися раніше, до появи суспільного мовлення. Проектом № 6681 запропоновано внести зміни до Закону з тим, аби надати переліченим особам можливість таких виступів у прямому ефірі НСТУ.

Зваживши всі «за» і «проти», члени Комітету прийняли принципове рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити законопроект про внесення змін до статті 18 Закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» (щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб в засобах масової інформації України).

За дорученням Голови Верховної Ради України Андрія Парубія Комітет розглянув звернення головних редакторів популярних газет «Сільські вісті» та «Україна молода» Василя Сподаренка і Михайла Дорошенка у зв’язку з відмовою регіонального відділення Фонду державного майна України в місті Києві продовжити дію договору оренди приміщень у державному видавництві «Преса України» (проспект Перемоги, 50), які редакція газети «Сільські вісті» займала ще з часу введення у дію цього комплексу у 1960 році, а газета «Україна молода» – з часу заснування видання, тобто з 1991 року.

Комітет заслухав та обговорив аргументи головних редакторів обох видань, взявши до відома й запевнення директора видавництва «Преса України» Сергія Мельника стосовно зацікавленості підприємства в тому, аби редакції «Сільських вістей» та «України молодої», що є профільними орендарями, і надалі безперешкодно працювали у приміщенні «Преси України». В підсумку ухвалено рішення звернутися до Фонду державного майна України з рекомендацією зважити на високу суспільну місію, яку виконують ці україномовні видання та вирішити питання щодо продовження договорів оренди для редакцій.

Комітет обговорив також непросту ситуацію щодо імовірного перешкоджання професійній діяльності журналістів телеканалу ZIK. В розмові взяли участь як представники колективу телевізійників, так і учасники пікетів біля редакційних приміщень, а також представники правоохоронних органів. Йшлося про необхідність проведення належного розслідування інцидентів, про які повідомили їх учасники, оцінку фактів, а також пошук компромісу на засадах забезпечення високих демократичних стандартів. За наслідками розгляду Комітет прийняв рішення залишити справу на контролі.

На засіданні було обговорено також звернення громадської активістки Валентини Мурашової з пропозиціями щодо удосконалення окремих положень чинних законів України в сфері реклами (в контексті унеможливлення/запобігання шахрайству/обману або зловживанню довірою осіб з використанням реклами). Взявши до відома висловлені у зверненні зауваги, парламентарії погодилися з пропозицією про потребу в імплементації законодавчих запобіжників проти недобросовісної реклами. Було також підтримано пропозицію заступника Голови Комітету Олександра Опанасенка щодо створення робочої групи для напрацювання відповідних законодавчих пропозицій.

Розгляд питання про процедурне рішення стосовно проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення реклами лікарських засобів, медичних виробів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації (№ 8136 від 15 березня 2018 року) вирішено перенести на наступне засідання.