Новини

27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше
26 травня 2020, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 травня

докладніше
25 травня 2020, 19:10

Апарат Верховної Ради України отримав результати функціонального аналізу

докладніше
25 травня 2020, 15:40

Сподіваємося на розширення співпраці між парламентами України та Швеції, - Дмитро Разумков

докладніше
25 травня 2020, 14:39

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти за основу законопроект щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності

докладніше
25 травня 2020, 13:19

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
25 травня 2020, 11:54

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
25 травня 2020, 10:09

У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розглянули питання розробки законодавчої бази для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
03 квітня 2018, 16:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбувся круглий стіл на тему: «Роль медіа в утвердженні культури гендерної рівності та недискримінації»

 
У дискусії взяли участь народні депутати, представники Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, центральних органів виконавчої влади, експерти Національного демократичного інституту та інших неурядових організацій, представники центральних та регіональних ЗМІ.

Учасники круглого столу обговорили сучасний стан запровадження міжнародних стандартів гендерної рівності в Україні, зокрема дотримання балансу висвітлення жінок та чоловіків у сфері засобів масової інформації.

На початку обговорення народний депутат, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова наголосила, що питання гендерної рівності є ключовим чинником ефективного функціонування демократії, а роль ЗМІ, у тому числі щодо цінностей і переваг рівноправ’я, є незаперечною. На думку народного депутата, поки що не всі медіа є провідниками культури гендерної рівності і трапляються випадки сексистських висловлювань.

І.Суслова вважає, що несправедливо вважати військову службу абсолютно чоловічою сферою. Оскільки на сьогодні вже є 10 тис. жінок, які отримали посвідчення учасника бойових дій, та понад 55 тис. жінок проходять службу.

За інформацією І.Суслової, дослідження свідчать, що сексистські коментарі щодо зовнішності та сімейних зобов’язань жінки-політика різко зменшують рівень довіри до неї, у тому числі з боку потенційних виборців. Народний депутат висловила сподівання, що діалог у рамках круглого столу буде корисним для напрацювань заходів протидії окресленим вище проблемам.

Консультант Національного демократичного інституту Людмила Чернявська зазначила, що в міжнародних документах Ради Європи, Парламентської асамблеї відображається важливість використання механізмів саморегуляції, ухвалення нормативних документів, які б заохочували представників сфери медіа до дотримання принципів рівності. Саме тому в рекомендаціях Ради Європи надані характеристики, якими мають бути медіа, щоб відповідати своєму призначенню – ретранслювати політику справедливості та гендерної рівності.

Л.Чернявська звернулася до присутньої на заході Першого заступника голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим’юк з проханням прокоментувати процес ознайомлення засобів масової інформації з рекомендаціями та резолюціями Ради Європи, а також врахування зазначених документів при формуванні стратегій, програм та планів діяльності медіа-організацій.

О.Герасим’юк зазначила, що кожен бажаючий зі сфери медіа чи представник громадськості може зайти на сайт Нацради і побачити повний перелік цих документів, які ми не лише вивчаємо, ми долучаємося до перекладу їх українською мовою. Ми їх перекладаємо, поширюємо серед державних інституцій та відповідно підтримуємо комунікацію з метою аналізу рівня їх практичного застосування. І ми бачимо результат цієї трирічної роботи, додала вона.

Водночас Перший заступник голови Нацради відзначила, що державним регулятором постійно здійснюється процес моніторингу висвітлення засобами масової інформації цих тем. За словами О.Герасим’юк, ще є над чим працювати, хоча позитивні зрушення вже є.

Заступник генерального директора «Укрінформу» Марина Сингаївська у своєму виступі повідомила, що в національному інформаційному агентстві було організовано тренінг для журналістів, присвячений зазначеній проблематиці, адже, за її словами, журналісти подекуди навіть не розуміють, де сексизм. «Ми не розуміємо, що цим сюжетом ми можемо образити жінку, ми не розуміємо, що тут є якісь речі основоположні, які можуть впливати на суспільну думку», - зауважила М.Сингаївська і наголосила, що для врегулювання таких чутливих питань потрібно напрацьовувати відповідний роздатковий матеріал, потрібно робити тренінгові відеоролики і поширювати їх у редакціях, у тому числі через соціальні мережі засобів масової інформації.

Консультант Національного демократичного інституту Л.Чернявська зазначила, що великим досягненням є запровадження посади Урядового уповноваженого з питань гендерної політики. У свою чергу Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко підкреслила, що гендерні питання є одним із пріоритетів Уряду, зокрема у повноваженнях Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції передбачено координацію роботи та здійснення формування політики у сфері гендерної рівності.

К.Левченко поінформувала, що Рада Європи розробила Стратегію з гендерної рівності, де одним із п’яти пріоритетів і є протидія сексизму і боротьба з гендерними стереотипами. Зазначена Стратегія буде представлена на конференції в Данії 3-4 травня ц.р.

За словами Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, планується презентація зазначеного документу в Україні з метою його подальшого врахування в нормативно-правових актах.

Учасники круглого столу обговорили можливість консолідації зусиль представників державних органів, медіа та громадськості на шляху запровадження міжнародних стандартів гендерної рівності в Україні.