Новини

24 січня 2020, 17:30

Комітет з питань економічного розвитку за період другої сесії дев’ятого скликання підготував 15 законопроєктів, які були прийняті Верховною Радою в цілому

докладніше
24 січня 2020, 17:00

Про звернення громадян до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування у 2019 році

докладніше
24 січня 2020, 15:00

Інформація Комітету з питань транспорту та інфраструктури

докладніше
24 січня 2020, 12:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова із Днем зовнішньої розвідки України

докладніше
24 січня 2020, 10:10

Комітет з питань аграрної та земельної політики за період роботи другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання розглянув 70 питань

докладніше
23 січня 2020, 17:43

Розвиток освіти має бути одним із пріоритетів для влади, - Дмитро Разумков

докладніше
23 січня 2020, 17:13

Про початок прийому пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) щодо кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України

докладніше
23 січня 2020, 15:02

Засідання круглого столу на тему: «Національний природний парк «Голосіївський»: реалії сьогодення та перспективи розвитку» проведено у Верховній Раді

докладніше
23 січня 2020, 14:24

В Україні має бути більше національних виробників, здатних залучати інвестиції, - Дмитро Разумков

докладніше
23 січня 2020, 12:03

У Криму майорітиме український прапор, - Дмитро Разумков

докладніше
23 січня 2020, 10:52

Комітет національної безпеки, оборони та розвідки протягом другої сесії розглянув 124 питання

докладніше
23 січня 2020, 09:10

У четвер, 23 січня Голова Верховної Ради України Д.Разумков перебуває з робочою поїздкою у Одеській області

докладніше
22 січня 2020, 18:19

Розвиток суднобудування потребує потужної законодавчої та економічної бази, - Дмитро Разумков

докладніше
22 січня 2020, 18:05

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів круглий стіл на тему: "Належне та ефективне державне регулювання трьох колон пенсійного забезпечення громадян України 2020"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 квітня 2018, 16:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбувся круглий стіл на тему: «Роль медіа в утвердженні культури гендерної рівності та недискримінації»

 
У дискусії взяли участь народні депутати, представники Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, центральних органів виконавчої влади, експерти Національного демократичного інституту та інших неурядових організацій, представники центральних та регіональних ЗМІ.

Учасники круглого столу обговорили сучасний стан запровадження міжнародних стандартів гендерної рівності в Україні, зокрема дотримання балансу висвітлення жінок та чоловіків у сфері засобів масової інформації.

На початку обговорення народний депутат, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова наголосила, що питання гендерної рівності є ключовим чинником ефективного функціонування демократії, а роль ЗМІ, у тому числі щодо цінностей і переваг рівноправ’я, є незаперечною. На думку народного депутата, поки що не всі медіа є провідниками культури гендерної рівності і трапляються випадки сексистських висловлювань.

І.Суслова вважає, що несправедливо вважати військову службу абсолютно чоловічою сферою. Оскільки на сьогодні вже є 10 тис. жінок, які отримали посвідчення учасника бойових дій, та понад 55 тис. жінок проходять службу.

За інформацією І.Суслової, дослідження свідчать, що сексистські коментарі щодо зовнішності та сімейних зобов’язань жінки-політика різко зменшують рівень довіри до неї, у тому числі з боку потенційних виборців. Народний депутат висловила сподівання, що діалог у рамках круглого столу буде корисним для напрацювань заходів протидії окресленим вище проблемам.

Консультант Національного демократичного інституту Людмила Чернявська зазначила, що в міжнародних документах Ради Європи, Парламентської асамблеї відображається важливість використання механізмів саморегуляції, ухвалення нормативних документів, які б заохочували представників сфери медіа до дотримання принципів рівності. Саме тому в рекомендаціях Ради Європи надані характеристики, якими мають бути медіа, щоб відповідати своєму призначенню – ретранслювати політику справедливості та гендерної рівності.

Л.Чернявська звернулася до присутньої на заході Першого заступника голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим’юк з проханням прокоментувати процес ознайомлення засобів масової інформації з рекомендаціями та резолюціями Ради Європи, а також врахування зазначених документів при формуванні стратегій, програм та планів діяльності медіа-організацій.

О.Герасим’юк зазначила, що кожен бажаючий зі сфери медіа чи представник громадськості може зайти на сайт Нацради і побачити повний перелік цих документів, які ми не лише вивчаємо, ми долучаємося до перекладу їх українською мовою. Ми їх перекладаємо, поширюємо серед державних інституцій та відповідно підтримуємо комунікацію з метою аналізу рівня їх практичного застосування. І ми бачимо результат цієї трирічної роботи, додала вона.

Водночас Перший заступник голови Нацради відзначила, що державним регулятором постійно здійснюється процес моніторингу висвітлення засобами масової інформації цих тем. За словами О.Герасим’юк, ще є над чим працювати, хоча позитивні зрушення вже є.

Заступник генерального директора «Укрінформу» Марина Сингаївська у своєму виступі повідомила, що в національному інформаційному агентстві було організовано тренінг для журналістів, присвячений зазначеній проблематиці, адже, за її словами, журналісти подекуди навіть не розуміють, де сексизм. «Ми не розуміємо, що цим сюжетом ми можемо образити жінку, ми не розуміємо, що тут є якісь речі основоположні, які можуть впливати на суспільну думку», - зауважила М.Сингаївська і наголосила, що для врегулювання таких чутливих питань потрібно напрацьовувати відповідний роздатковий матеріал, потрібно робити тренінгові відеоролики і поширювати їх у редакціях, у тому числі через соціальні мережі засобів масової інформації.

Консультант Національного демократичного інституту Л.Чернявська зазначила, що великим досягненням є запровадження посади Урядового уповноваженого з питань гендерної політики. У свою чергу Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко підкреслила, що гендерні питання є одним із пріоритетів Уряду, зокрема у повноваженнях Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції передбачено координацію роботи та здійснення формування політики у сфері гендерної рівності.

К.Левченко поінформувала, що Рада Європи розробила Стратегію з гендерної рівності, де одним із п’яти пріоритетів і є протидія сексизму і боротьба з гендерними стереотипами. Зазначена Стратегія буде представлена на конференції в Данії 3-4 травня ц.р.

За словами Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, планується презентація зазначеного документу в Україні з метою його подальшого врахування в нормативно-правових актах.

Учасники круглого столу обговорили можливість консолідації зусиль представників державних органів, медіа та громадськості на шляху запровадження міжнародних стандартів гендерної рівності в Україні.