Новини

24 січня 2020, 17:30

Комітет з питань економічного розвитку за період другої сесії дев’ятого скликання підготував 15 законопроєктів, які були прийняті Верховною Радою в цілому

докладніше
24 січня 2020, 17:00

Про звернення громадян до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування у 2019 році

докладніше
24 січня 2020, 15:00

Інформація Комітету з питань транспорту та інфраструктури

докладніше
24 січня 2020, 12:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова із Днем зовнішньої розвідки України

докладніше
24 січня 2020, 10:10

Комітет з питань аграрної та земельної політики за період роботи другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання розглянув 70 питань

докладніше
23 січня 2020, 17:43

Розвиток освіти має бути одним із пріоритетів для влади, - Дмитро Разумков

докладніше
23 січня 2020, 17:13

Про початок прийому пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) щодо кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України

докладніше
23 січня 2020, 15:02

Засідання круглого столу на тему: «Національний природний парк «Голосіївський»: реалії сьогодення та перспективи розвитку» проведено у Верховній Раді

докладніше
23 січня 2020, 14:24

В Україні має бути більше національних виробників, здатних залучати інвестиції, - Дмитро Разумков

докладніше
23 січня 2020, 12:03

У Криму майорітиме український прапор, - Дмитро Разумков

докладніше
23 січня 2020, 10:52

Комітет національної безпеки, оборони та розвідки протягом другої сесії розглянув 124 питання

докладніше
23 січня 2020, 09:10

У четвер, 23 січня Голова Верховної Ради України Д.Разумков перебуває з робочою поїздкою у Одеській області

докладніше
22 січня 2020, 18:19

Розвиток суднобудування потребує потужної законодавчої та економічної бази, - Дмитро Разумков

докладніше
22 січня 2020, 18:05

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів круглий стіл на тему: "Належне та ефективне державне регулювання трьох колон пенсійного забезпечення громадян України 2020"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 квітня 2018, 16:26

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з прав людини рекомендує прийняти у повторному другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Закону про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні щодо надання притулку бездомним особам

 
Відповідне рішення ухвалено сьогодні під час засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

За результатами обговорення члени Комітету рекомендували Верховній Раді прийняти у повторному другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (щодо надання притулку бездомним особам), № 3833.

Також під час засідання було рекомендовано повернути суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення реєстрації актів цивільного стану для громадян України, що вимушено залишились на тимчасово окупованій території України або території України, де органи влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, № 7463. Окрім того, голова Комітету Григорій Немиря запропонував обговорити цю проблему 18 квітня під час комітетських слухань на тему: «Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, звільнення заручників та відновлення їхніх прав».

Було вирішено направити листа голови Комітету до міністра освіти і науки стосовно проекту наказу, який встановлює нову процедуру  прийому дітей до шкіл згідно з місцем реєстрації. На думку членів Комітету така процедура є неприйнятною. «Запропонована процедура суперечить частині третій статті 24 Конституції та абзацу четвертому частини першої статті 6 Закону України «Про освіту». Прийом дітей до шкіл не може базуватися на дискримінаційних наказах»,- зазначив Григорій Немиря.

Експерт Центру інформації про права людини Олена Луньова наголосила, що така процедура, запропонована Міністерством освіти, є дискримінаційною та суперечить Закону України «Про освіту». «Доступ до освіти не може бути прив‘язаний до місця реєстрації. Окрім того, це є порушенням прав ВПО, біженців та представників ромської меншини»,- сказала вона.

Цю думку підтримала і радник з юридичних питань ВКБ ООН Лідія Кузьменко та висловила сподівання, що прийом дітей до шкіл буде ґрунтуватися не на фактичній реєстрації, а на вільному виборі місця для навчання.

На засіданні Комітету 3 квітня були присутні такі народні депутати-члени Комітету: голова Комітету Григорій Немиря, заступник голови Комітету Георгій Логвінський, члени Комітету - Мустафа Джемілєв, Ірина Суслова і Рефат Чубаров.