Новини

06 червня 2020, 14:02

Привітання Керівника Апарату Верховної Ради України Вячеслава Штучного з Днем журналіста

докладніше
06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше
05 червня 2020, 08:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про додаткові гарантії прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
03 квітня 2018, 16:26

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з прав людини рекомендує прийняти у повторному другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Закону про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні щодо надання притулку бездомним особам

 
Відповідне рішення ухвалено сьогодні під час засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

За результатами обговорення члени Комітету рекомендували Верховній Раді прийняти у повторному другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (щодо надання притулку бездомним особам), № 3833.

Також під час засідання було рекомендовано повернути суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення реєстрації актів цивільного стану для громадян України, що вимушено залишились на тимчасово окупованій території України або території України, де органи влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, № 7463. Окрім того, голова Комітету Григорій Немиря запропонував обговорити цю проблему 18 квітня під час комітетських слухань на тему: «Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, звільнення заручників та відновлення їхніх прав».

Було вирішено направити листа голови Комітету до міністра освіти і науки стосовно проекту наказу, який встановлює нову процедуру  прийому дітей до шкіл згідно з місцем реєстрації. На думку членів Комітету така процедура є неприйнятною. «Запропонована процедура суперечить частині третій статті 24 Конституції та абзацу четвертому частини першої статті 6 Закону України «Про освіту». Прийом дітей до шкіл не може базуватися на дискримінаційних наказах»,- зазначив Григорій Немиря.

Експерт Центру інформації про права людини Олена Луньова наголосила, що така процедура, запропонована Міністерством освіти, є дискримінаційною та суперечить Закону України «Про освіту». «Доступ до освіти не може бути прив‘язаний до місця реєстрації. Окрім того, це є порушенням прав ВПО, біженців та представників ромської меншини»,- сказала вона.

Цю думку підтримала і радник з юридичних питань ВКБ ООН Лідія Кузьменко та висловила сподівання, що прийом дітей до шкіл буде ґрунтуватися не на фактичній реєстрації, а на вільному виборі місця для навчання.

На засіданні Комітету 3 квітня були присутні такі народні депутати-члени Комітету: голова Комітету Григорій Немиря, заступник голови Комітету Георгій Логвінський, члени Комітету - Мустафа Джемілєв, Ірина Суслова і Рефат Чубаров.