Новини

20 лютого 2020, 12:03

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше
19 лютого 2020, 18:06

Комітет з питань цифрової трансформації позитивно оцінив роботу Міністерства цифрової трансформації з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів у 2019 році

докладніше
19 лютого 2020, 14:18

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 лютого 2020, 13:15

На позачерговому засіданні Верховної Ради слід ухвалити заяву щодо шостої річниці Революції Гідності та заслухати звіт правоохоронців про розслідування справ Майдану, - Олена Кондратюк

докладніше
19 лютого 2020, 10:20

Комітет з питань економічного розвитку ініціює проведення парламентських слухань на тему: «Про засади державної політики сталого розвитку України»

докладніше
19 лютого 2020, 09:06

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 19 лютого

докладніше
18 лютого 2020, 18:21

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
18 лютого 2020, 15:58

Заступник голови Комітету з питань бюджету Володимир Гевко провів особистий прийом громадян

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
27 березня 2018, 17:01

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему: "Виконання рішень Європейського суду з прав людини у справах "Юрій Миколайович Іванов проти України" та "Бурмич та інші проти України": вимоги щодо заходів загального характеру"

 

У заході, організованому підкомітетом з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя спільно з Міністерством юстиції та проектом Ради Європи «Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини», взяли участь народні депутати, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Верховного Суду, міністерств, міжнародних організацій, в тому числі Ради Європи, науково-експертних установ, громадських організацій.

Учасників круглого столу привітав Генеральний директор з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістос Джакомопулос.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у виступі зазначила, що «невиконання національних судів - це системне рішення і тому ми будемо продовжувати моніторити всі ці справи, які не виконуються і по яких не приймаються рішення виконавчими службами».

«168 536 судових рішень чекають свого рішення в тому, щоб заплатили людині. Перш за все, це стосується соціальних прав. В першу чергу тут відповідальність народних депутатів. Коли вони приймають рішення стосовно підвищення в тому числі соціальних стандартів. Приймалися політичні рішення щодо збільшення соціальних стандартів, а потім не були ці зобов’язання прийняті державою для виконання.

Л.Денісова визнала, що є зобов’язання державних органів, державних підприємств. «І тут потрібно запропонувати інший механізм, в тому числі посередницьку місію, медіацію для того, щоб ці 5080 людей, які стоять в черзі, щоб вони отримали своє. Може по-іншому зробити інші підходи для вирішення цих проблем, в тому числі і ті, які стосуються трудових прав. Ми будемо пропонувати такі рішення виконавчій владі», - додала Л.Денісова.

Уповноважений з прав людини також наголосила на тому, що буде робити все можливе, щоб не допустити нового невиконання рішень Європейського суду з прав людини і пропонуватиме Верховній Раді приймати рішення щодо збільшення видатків для виконання судових рішень, а також проводити активну роз’яснювальну роботу.

Голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Руслан Сидорович відзначив, що це перше за останні двадцять один рік велике обговорення цієї актуальної проблеми з таким рівнем представництва Ради Європи, парламенту і уряду. «Це свідчить про тривогу і сум того катастрофічного стану речей по виконанню судових рішень, які є. Непотрібно розказувати українцям наскільки в нас гарно виглядає система з виконанням рішень, люди це знають дуже добре. Це насправді колосальний виклик для усієї держави, для уряду, для парламенту. З іншого боку це колосальна можливість для того, щоб зробити цей ривок вперед для того, щоб підняти цей рівень виконання. А рівень виконання судових рішень це є довіра українців до своєї держави, довіра до владних інституцій і це один з найважливіших принципів забезпечення верховенства права», - наголосив Р.Сидорович.

Заступник Міністра юстиції - Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина представив концепцію вирішення проблемних питань, пов’язаних з виникненням заборгованості з боку держави за рішеннями судів.

Голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Руслан Сидорович у доповіді наголосив, що проблема з виконанням рішень Європейського суду є глибокою і системною. Європейський суд критично висловлює свою позицію не лише по відношенню до України, а й щодо інших країн.

Європейський суд з прав людини неодноразово висловлював думку в контексті тлумачення статті 6 Європейської конвенції з прав людини, що без ефективної системи виконання судових рішень існування судової системи позбавлене будь-якого сенсу.

Р.Сидорович нагадав, що Верховна Рада ухвалила нову редакцію Закону України «Про виконавче провадження» та Закон України «Про органи та особи, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів», частково зменшивши відповідну монополію держави. Ці закони були прийняті 2 червня 2016 р. та вступили в силу 30 вересня 2016 р. Водночас, позитивні зрушення на сьогодні дуже важко відстежити, враховуючи мізерну кількість приватних виконавців та небажання держави відмовлятися від вказаної монополії. За його словами, на якийсь позитивний результат можна сподіватися, коли кількість приватних виконавців досягатиме хоча б половини державних виконавців.

Учасники заходу обговорили індивідуальні та загальні підходи, які необхідні для повного виконання рішень Європейського суду з прав людини в справах «Бурмич та інші проти України» та «Юрій Миколайович Іванов проти України», а також пропозиції Міністерства юстиції щодо вирішення проблемних питань, пов’язаних з виникненням заборгованості держави за рішеннями судів, та загальні підходи для попередження схожої ситуації в майбутньому.