Новини

20 лютого 2020, 12:03

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше
19 лютого 2020, 18:06

Комітет з питань цифрової трансформації позитивно оцінив роботу Міністерства цифрової трансформації з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів у 2019 році

докладніше
19 лютого 2020, 14:18

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 лютого 2020, 13:15

На позачерговому засіданні Верховної Ради слід ухвалити заяву щодо шостої річниці Революції Гідності та заслухати звіт правоохоронців про розслідування справ Майдану, - Олена Кондратюк

докладніше
19 лютого 2020, 10:20

Комітет з питань економічного розвитку ініціює проведення парламентських слухань на тему: «Про засади державної політики сталого розвитку України»

докладніше
19 лютого 2020, 09:06

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 19 лютого

докладніше
18 лютого 2020, 18:21

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
18 лютого 2020, 15:58

Заступник голови Комітету з питань бюджету Володимир Гевко провів особистий прийом громадян

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 березня 2018, 16:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбувся круглий стіл на тему: "Шляхи підвищення якості законодавчого процесу. Чи потрібен закон "Про закони і законодавчу діяльність?" (відео)

 
У дискусії взяли участь народні депутати, представники Апарату та комітетів Верховної Ради, Кабінету Міністрів, керівництво USAID та програми USAID "РАДА", провідні науковці, експерти неурядових організацій.

На початку обговорення директор Програми USAID «РАДА» Ігор Когут зазначив: «Ми приділяємо велику увагу моніторингу громадськості за законодавчим процесом, поясненню нашим громадянам функції, значення і ролі Парламенту у законодавчому процесі».

Він також поінформував, що Програми USAID «РАДА» напрацьовує рекомендації щодо посилення спроможності Верховної Ради та здійснює незалежний контроль діяльності виконавчої влади. При цьому він наголосив: «Ми намагаємося бути більш гнучкими і відповідати на запити Парламенту у процесі розроблення та реалізації його внутрішньої реформи».

Ігор Когут підкреслив, що реформа Парламенту потрібна, оскільки вона спрямите підвищенню статусу Апарату Верховної Ради, процедурної дисципліни та потребує винесення цього питання на високий рівень.

Заступник директора офісу демократії та врядування USAID Денієл Раян у своєму виступі окреслив головну мету дискусії – проведення публічних консультацій із ключовими зацікавленими сторонами для визначення позицій та спільного бачення щодо підвищення якості законодавчого процесу. На його думку, на підставі обговорень законодавча ініціатива може бути розроблена та подана на розгляд Парламенту. Він також висловив готовність до підтримки реалізації парламентських реформ.

Своєю чергою заступник керівника Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України Андрій Ришелюк висловив переконання, що «якщо у нас існуватиме один великий об’єднаний закон про нормативно-правові акти, то ніякого окремого закону про закони просто не потрібно».

Старший проектний менеджер реформи державного управління Офісу реформ Кабінету Міністрів Іван Хілобок наголосив, що дуже важливо дивитися на цей процес ширше та розглядати питання підвищення якості формування цілісної державної політики. Він зазначив, що тут постає питання, яким чином політичні важливі рішення формуються і приймаються і яка в країні система політичних, стратегічних документів, і як законодавчі ініціативи, які йдуть від усіх трьох гілок влади, як вони між собою поєднуються у площині стратегічної програми розвитку держави.

Керівник відділу адвокації Реанімаційного Пакету Реформ Андрій Гевко підтримав позицію Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України щодо законопроекту про нормативно-правові акти та запропонував об’єднати все в одному законопроекті, де зазначалося б, яким чином будуть готуватися нормативно-правові акти Уряду і Верховної Ради для формування єдиного системного підходу.

Учасники круглого столу обговорили сферу дії закону "Про закони і законодавчу діяльність", необхідність створення єдиних стандартів нормопроектування, врегулювання потоку поданих законопроектів, що перевищує спроможність парламенту щодо їх опрацювання і як наслідок спричиняє низький рівень співвідношення прийнятих законів до поданих законопроектів.