Новини

18 вересня 2020, 16:50

Співчуття Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова у зв’язку зі смертю Дмитра Микитовича Притики

докладніше
18 вересня 2020, 16:49

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про запобігання корупції”

докладніше
18 вересня 2020, 16:00

З 15 по 18 вересня Верховна Рада прийняла 13 законів України і 10 проєктів законів

докладніше
18 вересня 2020, 15:45

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроєкт про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку України

докладніше
18 вересня 2020, 13:57

Необхідно активізувати співробітництво між Україною та Болгарією в економічній та гуманітарній сферах, - Дмитро Разумков

докладніше
18 вересня 2020, 13:50

Тимчасова спеціальна комісія з питань захисту прав інвесторів завершила розгляд двох звернень представників бізнесу

докладніше
18 вересня 2020, 13:44

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
18 вересня 2020, 13:38

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з опрацювання та підготовки до другого читання законопроекту про адміністративну процедуру

докладніше
18 вересня 2020, 13:30

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про приєднання України до Розширеної часткової угоди про спорт (EPAS)

докладніше
18 вересня 2020, 12:05

Представник українського парламенту взяв участь в міжнародному онлайн-заході «LegisTech for Democracy»

докладніше
18 вересня 2020, 11:26

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроекти щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів

докладніше
18 вересня 2020, 10:45

Голова Верховної Ради України провів нараду щодо тестування хворих з підозрою на COVID-19 за участю очільників МОЗ та Мінфіну

докладніше
18 вересня 2020, 09:48

Відбулося перше засідання ТСК Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду

докладніше
18 вересня 2020, 09:31

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
23 березня 2018, 16:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбувся круглий стіл на тему: "Шляхи підвищення якості законодавчого процесу. Чи потрібен закон "Про закони і законодавчу діяльність?" (відео)

 
У дискусії взяли участь народні депутати, представники Апарату та комітетів Верховної Ради, Кабінету Міністрів, керівництво USAID та програми USAID "РАДА", провідні науковці, експерти неурядових організацій.

На початку обговорення директор Програми USAID «РАДА» Ігор Когут зазначив: «Ми приділяємо велику увагу моніторингу громадськості за законодавчим процесом, поясненню нашим громадянам функції, значення і ролі Парламенту у законодавчому процесі».

Він також поінформував, що Програми USAID «РАДА» напрацьовує рекомендації щодо посилення спроможності Верховної Ради та здійснює незалежний контроль діяльності виконавчої влади. При цьому він наголосив: «Ми намагаємося бути більш гнучкими і відповідати на запити Парламенту у процесі розроблення та реалізації його внутрішньої реформи».

Ігор Когут підкреслив, що реформа Парламенту потрібна, оскільки вона спрямите підвищенню статусу Апарату Верховної Ради, процедурної дисципліни та потребує винесення цього питання на високий рівень.

Заступник директора офісу демократії та врядування USAID Денієл Раян у своєму виступі окреслив головну мету дискусії – проведення публічних консультацій із ключовими зацікавленими сторонами для визначення позицій та спільного бачення щодо підвищення якості законодавчого процесу. На його думку, на підставі обговорень законодавча ініціатива може бути розроблена та подана на розгляд Парламенту. Він також висловив готовність до підтримки реалізації парламентських реформ.

Своєю чергою заступник керівника Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України Андрій Ришелюк висловив переконання, що «якщо у нас існуватиме один великий об’єднаний закон про нормативно-правові акти, то ніякого окремого закону про закони просто не потрібно».

Старший проектний менеджер реформи державного управління Офісу реформ Кабінету Міністрів Іван Хілобок наголосив, що дуже важливо дивитися на цей процес ширше та розглядати питання підвищення якості формування цілісної державної політики. Він зазначив, що тут постає питання, яким чином політичні важливі рішення формуються і приймаються і яка в країні система політичних, стратегічних документів, і як законодавчі ініціативи, які йдуть від усіх трьох гілок влади, як вони між собою поєднуються у площині стратегічної програми розвитку держави.

Керівник відділу адвокації Реанімаційного Пакету Реформ Андрій Гевко підтримав позицію Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України щодо законопроекту про нормативно-правові акти та запропонував об’єднати все в одному законопроекті, де зазначалося б, яким чином будуть готуватися нормативно-правові акти Уряду і Верховної Ради для формування єдиного системного підходу.

Учасники круглого столу обговорили сферу дії закону "Про закони і законодавчу діяльність", необхідність створення єдиних стандартів нормопроектування, врегулювання потоку поданих законопроектів, що перевищує спроможність парламенту щодо їх опрацювання і як наслідок спричиняє низький рівень співвідношення прийнятих законів до поданих законопроектів.