Новини

01 червня 2020, 17:11

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на відповідність антикорупційному законодавству

докладніше
01 червня 2020, 13:56

Держава та Верховна Рада будуть повертатися до нормального режиму роботи, - Дмитро Разумков

докладніше
01 червня 2020, 12:35

Руслан Стефанчук: Законопроект «Про всеукраїнський референдум» може бути внесений до Верховної Ради на цьому тижні

докладніше
01 червня 2020, 12:21

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
01 червня 2020, 09:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
20 березня 2018, 18:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Луценко: Існує серйозна консолідація народних депутатів стосовно вирішення чутливих для суспільства і кожного громадянина питань захисту і підтримки дітей (відео)

Існує серйозна консолідація народних депутатів стосовно вирішення чутливих для суспільства, кожного громадянина і родини питань – питань захисту і підтримки дітей. На цьому наголосила народний депутат Ірина Луценко під час круглого столу на тему: «Я МАЮ ПРАВО! Вдосконалення законодавства щодо захисту прав дітей».

Участь у заході взяли народні депутати України, представники Уряду - Міністр юстиції України Павло Петренко, заступник Міністра соціальної політики Наталя Федорович, фахівці Міністерства юстиції, адвокати, судді, представники Національної поліції та громадських організацій.

Учасники круглого столу обговорили сучасний стан законодавства щодо захисту прав дітей і перспективи його вдосконалення, зокрема нові актуальні законодавчі ініціативи, спрямовані на захист прав дітей і створення умов для їх розвитку.

Відкриваючи засідання, Ірина Луценко зазначила, що більш як півроку у тісній співпраці народні депутати України, Міністерство соціальної політики, і в першу чергу Міністерство юстиції, разом з громадськими організаціями працювали над прийняття у Верховній Раді низки важливих законодавчих актів.

Вона наголосила, що завдяки консолідації народних депутатів навколо суспільно важливих питань захисту і підтримки дітей в Україні було прийнято рішення створити міжфракційне об’єднання однодумців, до якого увійшло понад 60 народних депутатів з різних фракцій. Мета цього міжфракційного об’єднання - формувати законодавче поле, необхідне для безпечного життя і розвитку наших дітей.

У свою чергу Міністр юстиції України Павло Петренко звернув увагу на те, що в Україні на сьогодні кожне четверте рішення суду, яке виконується у примусовому порядку, стосується захисту прав дитини.

Міністр зазначив, що 600 тисяч дітей, які фактично є жертвами економічного насильства, не мають належного догляду і батьківської опіки та змушені отримувати мінімальну соціальну допомогу через аліменти. За його даними, на сьогодні 3 мільйони дітей України ростуть у неповних сім’ях.

«За неповних півтора місяці роботи закону 309 мільйонів гривень було додатково стягнуто на користь дітей, які ці кошти не отримували роками», - повідомив Павло Петренко, окреслюючи головні здобутки виконання закону про посилення відповідальності за несплату аліментів.

Заступник Міністра соціальної політики Наталя Федорович подякувала депутатам, які приєдналися до міжфракційного об’єднання, покликаного захистити права дітей. Наталя Федорович наголосила, що ініціатива поєднання роботи виконавчої та законодавчої гілки влади та участь громадського сектору суттєво сприяла прискоренню підготовки та ухваленню законодавчих ініціатив.

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба звернув увагу присутніх, що підписані та ратифіковані у попередні роки міжнародні документи почали працювати і виконувати ті завдання, які Україна взяла на себе. Він зауважив, що поданий Президентом проект Закону про національну безпеку серед іншого передбачає, що «збереження сім’ї є пріоритетом національної політики, а безпека дитини лягає в основу національної безпеки».

Голова комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук висловив переконання, що платити аліменти має бути економічно вигідно. Він назвав революційним кроком вперед запровадження норми щодо введення дитини як суб’єкта – учасника розподілу майнових статків у випадку розлучення батьків. На його думку, такі економічні інструменти слугуватимуть стримуючим чинником для збереження родин. При цьому він зауважив, сім’я - це найменша структура нашого суспільства, і чим менше буде розлучень, тим більше - щасливих дітей, і буде щасливіша Україна.

Учасники обговорення акцентували увагу на подальшому вдосконаленні законодавства у сфері захисту прав дітей і напрацювали ініціативи, які найближчим часом будуть передані до парламенту. Зокрема йшлося про запровадження індексації суми боргу зі сплати аліментів, про право дитини на пропорційну частку спільного майна подружжя, про підвищення мінімального розміру аліментів. Також анонсовано низку ініціатив, які стосуються захисту прав дітей-інвалідів.