Новини

25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше
24 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України щодо розвитку інституту старост

докладніше
24 вересня 2021, 15:35

З 21 по 24 вересня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
24 вересня 2021, 15:00

У Верховній Раді відбулося обговорення проекту Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022–2026 роки

докладніше
24 вересня 2021, 14:17

Комітет з питань молоді і спорту розглянув законопроект про Державний бюджет України на 2022 рік та надіслав свої пропозиції до Комітету з питань бюджету і Кабінету Міністрів

докладніше
24 вересня 2021, 14:04

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді призначити позачергові вибори Криворізького міського голови

докладніше
24 вересня 2021, 13:02

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
24 вересня 2021, 12:29

Відбувся ознайомчий візит до Швейцарії членів депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі Швейцарською Конфедерацією

докладніше
24 вересня 2021, 12:28

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств"

докладніше
24 вересня 2021, 12:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо організаційних питань роботи Кримської платформи"

докладніше
24 вересня 2021, 11:58

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про державні нагороди України""

докладніше
24 вересня 2021, 11:41

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки"

докладніше
24 вересня 2021, 11:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про критичну інфраструктуру

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
02 вересня 2008, 19:55

Позиція Голови Верховної Ради, висловлена на брифінгу з приводу ситуації, що склалася у парламенті 2 вересня 2008 року

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ПРЕС-СЕКРЕТАР ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Позиція  Голови Верховної Ради України Арсенія Яценюка , висловлена  на брифінгу  з приводу ситуації, що склалася у парламенті

2 вересня 2008 року

Голова Верховної Ради України Арсений Яценюк:   " Мова йде про те, що ми розглянули сьогодні ключовий економічний пакет законодавства-  це про престижність шахтарської праці. Це об´єднало зал, і я зробив усе для того, щоб ці законопроекти були розглянуті і прийняті.

Але хочу говорити про зовсім інший пакет законодавства який є нічим іншим, як політичним шантажем, який жодним чином не узгоджений в рамках коаліції.

Але й це було б півбіди. Кожен закон, який внесений і зараз розглядається в парламентській залі, напряму суперечить положенням Української Конституції. Фактично, іде спроба переписати Конституцію через так звані ординарні закони.

Відбулося те, з чого я розпочинав засідання українського парламент у - відбулося те, чого, на превеликий жаль, всі очікували - змова.

Відбувався момент, коли політичні сили створили нову конфігурацію, і я в такій конфігурації не буду брати участь, незважаючи на те, що Голова Верховної Ради глава усього парламенту. Але мають бути якісь цінності. Патрони нікому я підносити не буду. А тим більше, перед кимось гнутися.

Мова повинна йти про те, що прийняття будь-якого законодавства повинно чітко відповідати українській Конституції. І переписувати і підписувати закони під те чи інше крісло чи під ту чи іншу політичну силу шляхом виключно політичної змови -  це не та політика, яка повинна бути в  парламентських  стінах, і це не та політика, яку я буду реалізовувати як голова парламенту.

Нехай голосують -  ми подивимося результати цього голосування, і якщо це голосування спровокує розпад коаліції, це буде катастрофа, в тому числі і для демократичної ідеї України. І якщо це хтось не розуміє, то ми подивимося про наслідки цих речей через рік, два, три. Сьогодні ситуативно щось можна виграти, я це не виключаю. Тому, що у нас всі стратеги рівно на один-два дні. Я хочу подивитися, що ці політичні сили будуть говорити через півроку або через рік і в якій конфігурації вони будуть знаходитися. Мова йде не тільки про загрозу демократичні коаліції, вона була дуже складна ця коаліція, вона була надзвичайно неефективна, але вона існувала. Така демократія, на такому етапі розвитку сьогодні Української держави ми знаходимося. Треба це перейти.

Політичні сили не здатні будуть це перейти, тому пішли на класичну політичну змову, що відбувалася в цих стінах не перший раз. Побачите, що результат буде той самий. Так що піти із зали це моє принципове рішення. Наголошую на тому, що ніякі конституційні акти не будуть покриті моїми руками. Ніякі акти законодавства, які є нічим іншим як політичний шантаж тієї чи іншої політсили чи політичної фігури, також не будуть прийняті. Є заступники, є відповідні члени коаліції, нехай голосують."