Новини

24 лютого 2020, 13:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує ідею та концепцію законопроєктів щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 лютого 2020, 12:36

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк обговорила питання українсько-польського партнерства з керівником кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофом Щерським

докладніше
24 лютого 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 24 лютого розпочав офіційний візит до Латвії

докладніше
24 лютого 2020, 11:03

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо уточнення ознак окремих злочинів у сфері службової діяльності

докладніше
24 лютого 2020, 10:59

Засідання Парламентської Асамблеї України і Республіки Польща відбудеться 23-25 березня ц.р. у Варшаві

докладніше
24 лютого 2020, 09:18

Питання колективної безпеки і спільної протидії гібридним загрозам є одним з ключових для країн Карпатського регіону, - Олена Кондратюк

докладніше
21 лютого 2020, 20:39

24-26 лютого Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить офіційний візит до Латвії та Естонії

докладніше
21 лютого 2020, 18:17

У Комітеті з питань антикорупційної політики відбувся круглий стіл щодо практики застосування антикорупційного законодавства України

докладніше
21 лютого 2020, 17:18

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону України «Про оборонні закупівлі»

докладніше
21 лютого 2020, 17:00

22-23 лютого ц.р. Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк з робочим візитом відвідає Республіку Польща

докладніше
21 лютого 2020, 16:41

Постійна делегація Верховної Ради України бере участь у 19-у Зимовому засіданні Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Відні

докладніше
21 лютого 2020, 16:19

Заступник голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко провів особистий прийом громадян

докладніше
21 лютого 2020, 14:36

Комітет з питань бюджету рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень"

докладніше
21 лютого 2020, 14:02

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
01 березня 2018, 14:05

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши ранкове засідання, повідомив, що вчора Конституційний Суд України виніс рішення, що ухвалений 3 липня 2012 року Закон «Про засади державної мовної політики» є неконституційним.

А.Парубій привітав усіх з цим справедливим рішенням. «Адже цим ганебним актом російська агентура під масками українських політиків намагалася розколоти Україну», - наголосив він.

Голова Верховної Ради України наголосив, що основним законом, який визначає засади державної мовної політики в Україні є Конституція України, стаття 10.

За словами головуючого, рішення Конституційного Суду відкриває можливість розглянути і ухвалити новий закон про мову.

А.Парубій звернувся до політичних фракцій з проханням провести консультації по тим законам, які є в парламенті зареєстровані, щоб їх можна було обговорити і вийти на позитивне рішення.

Головуючий також повідомив, що завтра делегація Верховної Ради на чолі з Головою візьме участь в міжпарламентській безпековій конференції «Грузія, Молдова та Україна: Східне партнерство та поточні виклики безпеки», яка відбудеться в Кишиневі.

Із заявами виступили представники фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» та від Радикальної партії і «Самопоміч».

Народні депутати розглядають питання інформаційної політики.

Парламентарії розглянули три законопроекти про внесення змін до деяких законів України (щодо удосконалення законодавчого регулювання у галузі зовнішньої реклами) №№2702, 2702-1, 2702-д.

За результатами голосування усі три законопроекти відхилено.

За результатами голосування відхилено проект Закону про внесення змін до Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації №6560.

Народні депутати включили до порядку денного пленарного засідання та прийняття рішення проекти Постанов про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв'язку із незаконною підготовкою виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій частині території України - в АР Крим та Севастополі №7546 і про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій щодо засудження політичних репресій Російської Федерації проти громадян України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та звільнення політичних в'язнів - громадян України №8064.

До порядку денного засідання 259 голосами включено п’ять законопроектів про Вищий антикорупційний суд за №№7440, 7440-1, 7440-2, 7440-3, 7440-4.

Парламентарії розглянули ці законопроекти.

Законопроекти доповіли заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов та народні депутати Валерій Писаренко, Олена Сотник, Ігор Луценко, Сергій Каплін.

Голова Комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №7440, а інші - відхилити.


Прийнято за основу проект Закону "Про Вищий антикорупційний суд".

Законопроектом пропонується визначити засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду і спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантій їх діяльності, запровадити модель антикорупційного суду, яка ґрунтувалась б на конституційних принципах верховенства права, рівності всіх громадян перед законом, забезпечувала реалізацію конституційних засад судочинства,  передбачала ефективну діяльність суду та досягнення цілей боротьби із корупцією при залученні оптимального  обсягу бюджетних коштів.

Законопроектом Вищий антикорупційний суд пропонується визначити як постійно діючий вищий спеціалізований суд у системі судоустрою України, завданням якого є здійснення правосуддя відповідно до визначених законом засад та процедур судочинства з метою захисту особи, суспільства та держави від корупційних і пов'язаних із ними злочинів та судового контролю за досудовим розслідуванням цих злочинів. Передбачається поширити юрисдикцію Вищого антикорупційного суду на всю територію України та передбачити, що Вищий антикорупційний суд розглядатиме віднесені до його відання справи як суд першої та апеляційної інстанцій.

Перегляд у касаційній інстанції цих справ, а також за нововиявленими та виключними обставинами буде здійснюватися у загальному порядку. Документом пропонується встановити, що до складу Вищого антикорупційного суду входять судді у кількості, що визначається відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України на утримання цього суду, та із окремим встановленням, у межах кількості суддів Вищого антикорупційного суду, кількості суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Проектом пропонується визначити додаткові спеціальні вимоги до суддів Вищого антикорупційного суду, пов'язані з предметною компетенцією Суду та його спеціалізацією щодо розгляду кримінальних проваджень про корупційні злочини.

Прикінцевими та перехідними положеннями передбачається внести зміни, зокрема, до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо встановлення відповідальності, зокрема, членів Громадської ради міжнародних експертів за незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв'язку з виконанням повноважень), до Кримінального процесуального кодексу (у тому числі стосовно розгляду кримінальних проваджень щодо злочинів, віднесених Кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду, які перебувають на розгляді інших судів) та Закону України "Про Вищу раду правосуддя" (щодо забезпечення прозорості засідань Вищої ради правосуддя, на яких розглядаються питання призначення суддів Вищого антикорупційного суду), що необхідні для реалізації положень законопроекту після його прийняття.

Пропонується закріпити алгоритм дій у зв’язку з прийняттям Закону України "Про Вищий антикорупційний суд". Зокрема, передбачається протягом 12 місяців з дня набрання чинності Законом України "Про Вищий антикорупційний суд" формування Вищого антикорупційного суду, проведення конкурсу на посади суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду та на посади інших суддів Вищого антикорупційного суду, а також вирішення низки організаційних питань, пов’язаних з утворенням Вищого антикорупційного суду.

Проект Закону зареєстровано за №7440.


Народні депутати розглянули проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв'язку із незаконною підготовкою виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій частині території України - в АР Крим та Севастополі №7546.


Прийнято Постанову "Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв’язку із підготовкою незаконних виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій частині території України - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь".

Верховна Рада України визнала, що намір органів влади Російської Федерації та окупаційної адміністрації незаконно провести 18 березня 2018 року вибори Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій частині території України - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь - є грубим порушенням Конституції та законодавства України, основоположних норм і принципів міжнародного права, у тому числі Статуту ООН, Гельсінського Заключного Акта Наради зі співробітництва і безпеки в Європі, Будапештського меморандуму 1994 року, Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262, ухваленої 27 березня 2014 року на 68-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, інших міжнародно-правових актів, а також низки міжнародних договорів, сторонами яких є Україна та Російська Федерація.

Верховна Рада схвалила Звернення з пропозиціями Комітету у закордонних справах.

Проект Постанови зареєстровано за №7546.

 

Народні депутати розглянули два законопроекти про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" за №№7441 і 7441-1.

За результатами голосування на доопрацювання направлено законопроект №7441.

Парламентарії розглянули проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій щодо засудження політичних репресій Російської Федерації проти громадян України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та звільнення політичних в'язнів - громадян України №8064.


Прийнято Постанову "Про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій щодо засудження політичних репресій Російської Федерації проти громадян України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та звільнення політичних в’язнів - громадян України".

Верховна Рада України затвердила Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій щодо засудження політичних репресій Російської Федерації проти громадян України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та звільнення політичних в’язнів - громадян України.

Голові Верховної Ради України доручено невідкладно направити текст Звернення до парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій.

Проект Постанови зареєстровано за №8064.

 

Головуючий закрив ранкове засідання.