Новини

22 жовтня 2020, 12:00

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення по 2 листопада проводить прийом документів від ГО для обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав нацменшин, захисту інтересів дітей і молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами

докладніше
22 жовтня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
22 жовтня 2020, 09:55

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у засіданні Секторальної робочої групи "Децентралізація та регіональний розвиток"

докладніше
21 жовтня 2020, 17:40

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провів круглий стіл з нагоди 20-ї річниці прийняття резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» (відео)

докладніше
21 жовтня 2020, 17:33

Актуальні проблеми планування інженерного забезпечення територій, проектування галузевих схем, будівництва, реконструкції та приєднання інженерних мереж у населених пунктах обговорено на круглому столі у Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування (відео)

докладніше
21 жовтня 2020, 16:14

Від ефективного виконання Угоди про асоціацію залежать перспективи подальшого поглиблення відносин України з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
21 жовтня 2020, 15:38

Руслан Стефанчук: Сподіваюся, що вже у листопаді народ України зможе отримати правовий механізм здійснення народовладдя через референдум (відео)

докладніше
21 жовтня 2020, 10:42

ТСК з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду заслухала інформацію щодо фактів порушень з боку ДАБІ

докладніше
21 жовтня 2020, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 жовтня

докладніше
20 жовтня 2020, 16:42

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді за результатами розгляду у повторному першому читанні прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до Закону "Про Службу безпеки України"

докладніше
20 жовтня 2020, 16:10

Комітет з питань транспорту та інфраструктури рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Закону «Про поштовий зв’язок»

докладніше
20 жовтня 2020, 14:58

Народовладдю в Україні бути, - Руслан Стефанчук

докладніше
20 жовтня 2020, 13:18

Представники Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики взяли участь в онлайн-дискусії «Потужний та фінансово-стабільний Суспільний мовник – невіддільна частина демократичного суспільства»

докладніше
20 жовтня 2020, 12:53

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
19 січня 2018, 11:38

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбулася "година запитань до Уряду" (відео)

Головуючий повідомив, що у засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів.

Розпочалася "година запитань до Уряду".

Головуючий надав слово для виступу в. о. Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун, яка доповіла про заходи, що здійснюються по боротьбі з епідемією кору в Україні.

«Лікування кору не існує. Імунітет від хвороби створює вакцинація. Невакциновані діти та дорослі хворіють тяжко. За світовими даними, один з 900 хворих помирає від ускладнень. Лише вакцинація надає імунітет», - повідомила в. о. Міністра.

У.Супрун повідомила про ще одну смерть від кору, яка була зафіксована вчора, - це дитина, яка не була вакцинована. Це восьмий випадок смерті з моменту початку спалаху і це трагедія нашого суспільства, в якому люди помирають від хвороб, що попереджуються щепленями. Вона зауважила, що з-понад одного мільйона 300 тисяч вакцинованих за останній рік жодного смертельного випадку.

Протягом 2017 року було зафіксовано 4782 випадки кору і за два тижні 2018 р. вже захворіло 1285 дорослих та дітей. Найбільше випадків зафіксовано в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Одеській областях та у м. Києві.

Чому ця ситуація могла трапитися в нашій країні? Протягом останніх років охоплення вакцинацією від кору було нижче 50 відсотків. У 2017 році вдалося змінити ситуацію і вперше за останні роки вакцинувати 87,8% дітей плановими щепленнями.

Про складну ситуацію МОЗ попереджав з початку минулого року, коли про перші випадки кору повідомили наші сусіди з Румунії.

У.Супрун поінформувала про те, що було зроблено, зокрема, про прийнятий наказ МОЗ про проведення імунізації населення проти кору. Зараз проводиться щотижневий аналіз виконання цього наказу з метою вжиття додаткових заходів.

При цьому особливі зусилля спрямовані на тих дітей, що не отримали щеплення від кору.

Про ситуацію МОЗ регулярно інформує Прем’єр-міністра України.

З метою координації дій проведено три засідання штабу та три селекторні наради з регіонами, в кожній області визначені відповідальні особи за проведення заходів щодо подолання спалаху кору.

У.Супрун звернулася до народних депутатів з проханням внести зміни до законів України, які регламентують питання вакцинації, та посилити відповідальність за відмову від вакцинації, як це зроблено в усьому цивілізованому світі.

В. о. Міністра повідомила, що уряд подаватиме зміни до законодавства. Вона також закликала парламентаріїв ухвалити нову національну програму імунізації, підготовлену МОЗ.

Міністр культури Євген Нищук поінформував про підготовку та проведення заходів у зв’язку з 85 роковинами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

Він нагадав, що у листопаді 2016 року Указом Президента України П.Порошенка тема Голодомору була актуалізована щодо належного вшанування цієї пам’ятної для кожного українця дати.

«Сьогодні Уряд бере на себе відповідальність стверджувати правду і заявити: Голодомор 1932-33 рр. був геноцидом проти українського народу і знову протистояти російській пропаганді. Для нас справа честі завершити будівництво Національного музею-меморіалу жертв Голодомору. Разом з іншими важливими заходами введення другої черги Музею є пріоритетним, бо завмерло на цілих десять років… В наших планах створення експозиції, насиченою сучасною технікою, технологіями Музею майбутнього», - зазначив урядовець.

«Це буде всенародний, постійно діючий урок історії та етики, урок національної пам’яті», - наголосив Є.Нищук.

Міністр також поінформував про інші внутрішні та міжнародні заходи, як заплановано здійснити в Україні та у світі.

Члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій і груп.

На цьому "година запитань до Уряду" завершилася.