Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
19 січня 2018, 11:38

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбулася "година запитань до Уряду" (відео)

Головуючий повідомив, що у засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів.

Розпочалася "година запитань до Уряду".

Головуючий надав слово для виступу в. о. Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун, яка доповіла про заходи, що здійснюються по боротьбі з епідемією кору в Україні.

«Лікування кору не існує. Імунітет від хвороби створює вакцинація. Невакциновані діти та дорослі хворіють тяжко. За світовими даними, один з 900 хворих помирає від ускладнень. Лише вакцинація надає імунітет», - повідомила в. о. Міністра.

У.Супрун повідомила про ще одну смерть від кору, яка була зафіксована вчора, - це дитина, яка не була вакцинована. Це восьмий випадок смерті з моменту початку спалаху і це трагедія нашого суспільства, в якому люди помирають від хвороб, що попереджуються щепленями. Вона зауважила, що з-понад одного мільйона 300 тисяч вакцинованих за останній рік жодного смертельного випадку.

Протягом 2017 року було зафіксовано 4782 випадки кору і за два тижні 2018 р. вже захворіло 1285 дорослих та дітей. Найбільше випадків зафіксовано в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Одеській областях та у м. Києві.

Чому ця ситуація могла трапитися в нашій країні? Протягом останніх років охоплення вакцинацією від кору було нижче 50 відсотків. У 2017 році вдалося змінити ситуацію і вперше за останні роки вакцинувати 87,8% дітей плановими щепленнями.

Про складну ситуацію МОЗ попереджав з початку минулого року, коли про перші випадки кору повідомили наші сусіди з Румунії.

У.Супрун поінформувала про те, що було зроблено, зокрема, про прийнятий наказ МОЗ про проведення імунізації населення проти кору. Зараз проводиться щотижневий аналіз виконання цього наказу з метою вжиття додаткових заходів.

При цьому особливі зусилля спрямовані на тих дітей, що не отримали щеплення від кору.

Про ситуацію МОЗ регулярно інформує Прем’єр-міністра України.

З метою координації дій проведено три засідання штабу та три селекторні наради з регіонами, в кожній області визначені відповідальні особи за проведення заходів щодо подолання спалаху кору.

У.Супрун звернулася до народних депутатів з проханням внести зміни до законів України, які регламентують питання вакцинації, та посилити відповідальність за відмову від вакцинації, як це зроблено в усьому цивілізованому світі.

В. о. Міністра повідомила, що уряд подаватиме зміни до законодавства. Вона також закликала парламентаріїв ухвалити нову національну програму імунізації, підготовлену МОЗ.

Міністр культури Євген Нищук поінформував про підготовку та проведення заходів у зв’язку з 85 роковинами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

Він нагадав, що у листопаді 2016 року Указом Президента України П.Порошенка тема Голодомору була актуалізована щодо належного вшанування цієї пам’ятної для кожного українця дати.

«Сьогодні Уряд бере на себе відповідальність стверджувати правду і заявити: Голодомор 1932-33 рр. був геноцидом проти українського народу і знову протистояти російській пропаганді. Для нас справа честі завершити будівництво Національного музею-меморіалу жертв Голодомору. Разом з іншими важливими заходами введення другої черги Музею є пріоритетним, бо завмерло на цілих десять років… В наших планах створення експозиції, насиченою сучасною технікою, технологіями Музею майбутнього», - зазначив урядовець.

«Це буде всенародний, постійно діючий урок історії та етики, урок національної пам’яті», - наголосив Є.Нищук.

Міністр також поінформував про інші внутрішні та міжнародні заходи, як заплановано здійснити в Україні та у світі.

Члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій і груп.

На цьому "година запитань до Уряду" завершилася.