Новини

25 жовтня 2020, 10:39

Важливо, аби місцева влада розуміла, що відповідатиме за свої вчинки та обіцянки, - Дмитро Разумков

докладніше
24 жовтня 2020, 09:00

Чи стане Парламент прикладом для покоління рівності? (Спільна стаття Дафіни Ґерчевої, Постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні та Заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк)

докладніше
24 жовтня 2020, 08:00

24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй

докладніше
24 жовтня 2020, 07:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди 75-ї річниці створення ООН

докладніше
23 жовтня 2020, 16:48

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано закон щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19

докладніше
23 жовтня 2020, 13:30

Віртуальну книжкову виставку до Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй відкрито у парламентській бібліотеці

докладніше
23 жовтня 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков візьме участь у голосуванні на місцевих виборах

докладніше
23 жовтня 2020, 11:00

Правда має стати зброєю відповідальних лідерів у боротьбі за нові чесні відносини в усьому світі, та передусім в Європі, - виступ Заступниці Голови Верховної Ради Олени Кондратюк на Спеціальному Київському Безпековому Форумі

докладніше
23 жовтня 2020, 09:59

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 жовтня

докладніше
23 жовтня 2020, 09:45

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 6 листопада приймає пропозиції щодо відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2021 році

докладніше
22 жовтня 2020, 16:56

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянули проблемні питання надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях (відео)

докладніше
22 жовтня 2020, 12:00

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення по 2 листопада проводить прийом документів від ГО для обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав нацменшин, захисту інтересів дітей і молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами

докладніше
22 жовтня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
22 жовтня 2020, 09:55

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у засіданні Секторальної робочої групи "Децентралізація та регіональний розвиток"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
15 січня 2018, 11:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У 2017 році Комітетом з питань культури і духовності проводилась робота з оновлення та вдосконалення законодавчої бази у сфері культури: відбулося 12 засідань, на яких розглянуто 73 питання

Про це свідчить Звіт про роботу Комітету з питань культури і духовності у 2017 році.

У минулому році Комітетом проводилась робота з оновлення та вдосконалення законодавчої бази у сфері культури. За звітний період проведено 12 засідань Комітету, на яких було розглянуто 73 питання.

У рамках своєї роботи Комітет провів низку виїзних засідань, пов’язаних із здійсненням контрольної функції  Комітету:

травень – у порядку контролю за виконанням Закону України «Про музеї та музейну справу» виїзне засідання у історико-культурному комплексі «Замок Радомисль» на тему: «Законодавче врегулювання реформ у сфері музейної справи»

жовтень - у порядку контролю за виконанням Закону України «Про музеї та музейну справу» за участі представників Міністерства культури України, фахівців з музейної справи відбулось виїзне засідання до м. Львів (Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г.Возницького), де обговорювались питання важливості обліку музейних предметів і музейних колекцій державної частини Музейного фонду України та забезпечення належних умов їх зберігання, зокрема й щодо фондів одного з найбільших  художніх музеїв України Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г.Возницького;

грудень - виїзне засідання Комітету до Київського державного хореографічного училища у зв’язку питанням фінансування та підпорядкування  державного навчального закладу.

Верховною Радою України прийнято закони, з опрацювання яких Комітет визначено головним, зокрема:

23 березня 2017 року Верховною Радою України схвалено Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» з пропозиціями Президента України (1977-VIII). Законом визначаються форми і порядок надання державної фінансової підтримки суб'єктам кінематографії, деталізується механізм участі держави у фінансуванні кіновиробництва, визначаються культурні та виробничі критерії культурного тесту фільмів, вводиться бальна система – оцінні елементи національних фільмів, запроваджуються антипіратські норми тощо.

23 березня 2017 року було прийнято Закон України «Про Український культурний фонд» (1976-VIII), яким створено юридичну особу публічного права «Український культурний фонд», визначено правові, організаційні, фінансові засади його діяльності. Фонд сприятиме розвитку культури та мистецтв України, забезпечуватиме умови для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості й суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.

05 жовтня 2017 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про гастрольні заходи в Україні» (2165-VIII) щодо особливостей організації та проведення гастрольних заходів за участю громадян держави-агресора», положення якого спрямовані на зміцнення гуманітарної безпеки України, і є логічним продовженням законодавчих кроків до захисту національного інформаційно-культурного простору. Встановлено низку обмежень та заборон на проведення гастрольних заходів в Україні. Зокрема, при проведенні гастрольних заходів не допускаються заклики до пропаганди сепаратизму, комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки; не допускається проведення гастрольних заходів, що популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади, представників органів влади держави-агресора та їхні дії, що створюють позитивний образ держави-агресора, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України; забороняється проведення гастрольного заходу, учасником якого є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.

Також запроваджено особливості організації і проведення гастрольних заходів, учасниками яких є громадяни держави-агресора. Організатор гастрольного заходу має право укласти договір із відповідним гастролером лише у тому випадку, якщо отримає від Служби безпеки України, у відповідь на свій попередній запит, інформацію про відсутність законних підстав для недопущення громадянина держави-агресора до участі у зазначеному гастрольному заході. Відповідальність організатора гастрольного заходу за недотримання вимог закону – штраф розміром від п'ятдесяти до ста мінімальних заробітних плат (у 2017 році – від 160 тис. грн. до 320 тис. грн.).

Серед ключових проблем, які мали найбільший резонанс у 2017-му: стан,  перспективи розвитку та збереження об’єктів національної культурної спадщини; розвиток бібліотек і створення на їх базі інформаційно-культурних центрів, збереження та фінансування базових закладів культури; опрацювання низки законопроектів у сфері мовного та освітнього законодавства, пов’язаних з утвердженням української мови як державної; контроль за дотриманням чинного законодавства у сфері свободи совісті у зв’язку з низкою міжконфесійних конфліктів та інш.

У 2017 році  Комітетом проводились засідання робочих груп,  наради, зустрічі з метою опрацювання актуальних питань у сфері культури.

За звітний період проведено низку міжнародних зустрічей:  Заступником міністра культури і національної спадщини Республіки Польща Ярославом Селіним, делегацією Китайської Народної Республіки. Зокрема, у грудні відбулась важлива зустріч Голови Комітету  М. Княжицького та Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєром. Обговорювались питання правового врегулювання мовної політики в Україні. Також Голова Комітету наголосив на напрямках роботи Комітету у цій сфері, про стан підготовки законопроектів у сфері мовної політики. Також  М.Княжицький наголосив на важливості утвердження української мови як державної. Голова Комітету зазначив, що робота над мовним законодавством відбувається за участі представників національних меншин, міжнародних організацій.

15 березня 2017 року Комітет з питань культури і духовності спільно з Міністерством культури України провели круглий стіл на тему: «Децентралізація у сфері культури: можливості та виклики». На цьому заході обговорювались питання реформування системи адміністративних послуг у сфері культури в умовах децентралізації, механізми формування нової соціально-культурної інфраструктури для забезпечення стабільного розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

24 травня Центр Разумкова спільно з Комітетом, Міністерством культури України, Фондом Конрада Аденауера в Україні, Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій провели круглий стіл «Внутрішні і зовнішні виклики і загрози для України: роль і можливості Церкви в їх подоланні». Учасники круглого столу обговорювали актуальні проблеми міжконфесійних та державно-конфесійних в Україні, участь Церкви і релігійних організацій  у подоланні військового конфлікту на території України.

19 червня  Комітет спільно з Міністерство культури України провів круглий стіл на тему: «Проблемні питання законодавчого забезпечення контрактної форми роботи у сфері культури, пов’язані з процедурою конкурсного відбору та порядком призначення керівників державних і комунальних закладів культури». У рамках цього заходу обговорювались проблеми, що виникли у зв’язку з практичним застосуванням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» та вироблення шляхи вдосконалення законодавства у цій сфері.

У листопаді Комітет спільно з Міністерством культури України, Інститутом книги, Українською бібліотечною асоціацією, Українською асоціацією книговидавців та книгорозповсюджувачів та Комітетом у закордонних справах провів круглий стіл на тему: «План модернізації бібліотек: від книгосховищ до сучасних культурних просторів». На зазначеному заходів обговоренні проблеми у сфері бібліотечної справи та реалізація плану модернізації бібліотек та створення сучасних культурних і інформаційних центрів.

12 грудня Комітет спільно з Міністерством культури України та за участі Київського офісу Інституту Кеннана провів круглий стіл на тему: «Міжнародна презентація Музейного фонду України як важлива складова культурної дипломатії» за участі керівників музейних установ, фахівців з музейної справи з усієї України.

12 грудня Комітет взяв участь в роботі круглого столу на тему: «Право на свободу совісті військовослужбовців України», де обговорювались узгоджені питання розробки проекту Закону України «Про військове капеланство».

Новими кроками у роботі Комітету є проведення спільно з Мінкультури кінопоказів у Верховній Раді України сучасних українських художніх фільмів за участі творчих груп: у липні – фільм «Червоний» (реж. З.Буадзе), у грудні - фільм «Кіборги» (реж. Ахтем Сеїтаблаєв)

За 2017 рік у Комітеті з питань культури і духовності опрацьовано білля 3 тисяч звернень, що надійшли від народних депутатів України, центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, міжнародних і громадських організацій, громадян.

У 2017 році розглянуто 15 запитів на інформацію.