Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 червня 2017, 16:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему: "Стратегія зовнішньої політики України"

 
За ініціативи Голови Комітету у закордонних справах Ганни Гопко 23 червня відбувся круглий стіл на тему: «Стратегія зовнішньої політики України». Організаторами проекту виступили Інститут суспільно-економічних досліджень (ІСЕД).

Україна повинна вибудовувати власну суб’єктну зовнішню політику, зокрема із використанням енергетичної дипломатії, вважає Голова парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко. За її словами сьогодні надзвичайно важливо блокувати будівництво газопроводу «Північний потік -2» і переконати європейські країни, які у ньому зацікавлені, що він принесе лише короткострокову вигоду. На думку парламентарія, у довгостроковій перспективі монополія "Газпрому" є небезпечною для Європи.

Заступник Голови парламентського комітету у закордонних справах Борис Тарасюк вважає, що дискусія навколо нової Стратегії зовнішньої політики сьогодні як ніколи на часі.

Народний депутат, член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Наталія Кацер-Бучковська заявила, що енергетична дипломатія і питання енергетичної безпеки мають стати невід’ємними складовими Стратегії зовнішньої політики України. Вона також сподівається, що вже найближчим часом будуть прийняті два закони: про засади зовнішньої політики і закон про засади енергетичної безпеки.

У зовнішній політиці України на першому місці має бути національна безпека, збереження суверенітету і територіальної цілісності. Задля цього необхідно зміцнити державні інститути і перетворити Україну на сильну демократичну державу. Експерт-міжнародник ІСЕД Микола Капітоненко озвучив основні пріоритети зовнішньої політики.

Документ "Стратегія зовнішньої політики України" усебічно та детально розглядає стратегію та майбутній розвиток відносин України як з регіональними так і з глобальними партнерами, а також концептуально окреслює цілі і пріоритети зовнішньої політики України. Документ окреслює виклики у міжнародному середовищі – тероризм, слабкість міжнародних та державних інститутів, інформаційну гібридну війну, тяжіння до силових методів та ін. "Стратегія зовнішньої політики України" бере за основу економічну, енергетичну та культурну дипломатію як рушії просування позитивного іміджу України та українських інтересів у світі та зазначає, що створення благополучного внутрішнього середовища вкрай необхідно для просування інтересів України глобально. Окремим блоком йде безпекова ситуація в Україні, порушення суверенітету та територіальної цілісності України з боку Росії, та побудова міжнародних альянсів довкола цього виклику.

У рамках заходу були обговорені важливість та актуальність даного документу, а також його майбутнє у нормативно-правовому полі. Експерти надали свою конструктивну критику щодо підкреслення жорсткішої зовнішньої політики України та зазначення чітких цілей, які Україна прагне досягти на міжнародній арені.