Новини

25 травня 2019, 16:52

Ірина Геращенко: «Ми не можемо допустити призупинення руху України до ЄС і НАТО, і разом із громадськістю маємо надалі працювати для реалізації стратегічного курсу нашої Держави»

докладніше
25 травня 2019, 16:39

Ірина Геращенко та інші представники і експерти гуманітарної підгрупи ТКГ обговорили питання роботи підгрупи із Президентом України

докладніше
24 травня 2019, 16:00

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко наголосила на значній ролі культурної дипломатії у просуванні інтересів держави

докладніше
24 травня 2019, 09:37

Огляд головних тем «Голосу України» від 24 травня

докладніше
24 травня 2019, 09:00

У Комітеті з питань європейської інтеграції відбулася зустріч з депутатами Парламенту Швеції

докладніше
23 травня 2019, 16:30

У Верховній Раді України розпочався практикум з розробки законодавства для посадових осіб місцевого самоврядування з питань освіти

докладніше
23 травня 2019, 15:06

Ірина Геращенко: «Ми розраховуємо на спільну зі шведською делегацією позицію в ПАРЄ: делегація Росії може повернутися тільки за умови виконання резолюцій Асамблеї»

докладніше
23 травня 2019, 14:58

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: До грудневого саміту НАТО новий Парламент має ухвалити пакет законів у сфері цивільної безпеки

докладніше
23 травня 2019, 14:31

«Східне партнерство виходить на новий рівень співпраці», - Петро Боднар

докладніше
23 травня 2019, 09:36

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 травня

докладніше
23 травня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Днем морської піхоти України

докладніше
22 травня 2019, 19:50

Ірина Геращенко виступила проти закритих виборчих списків та закликала запровадити гендерні квоти у виборчому законодавстві

докладніше
22 травня 2019, 18:40

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко виступила на Форумі "Відповідальність, довіра, інклюзивність: бачення реформ завтрашнього дня. Пропозиції громадянського суспільства"

докладніше
22 травня 2019, 17:49

Ірина Геращенко нагородила цінним подарунком Голови Парламенту талановитого учня, рекордсмена шкільних олімпіад - 6-класника Андрія Куделю

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
09 червня 2017, 14:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко відбулося засідання «Мінської платформи» за участі координатора підгрупи з економічних питань Тристоронньої контактної групи Пера Фішера

 
У Парламенті під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України, представника гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи (далі - ТКГ) Ірини Геращенко відбулося засідання неформальної депутатської групи «Мінська платформа» за участі представників депутатських фракцій та груп.

Під час засідання Пер Фішер поінформував, що систематичне порушення режиму тиші та замінування територій на Донбасі спричинили критичну ситуацію на промислових та вугледобувних підприємствах. Координатор підгрупи з економічних питань ТКГ зауважив, що особливо напруженою залишається ситуація на Авдіївському коксохімічному заводі та Донецькій фільтрувальній станції. Окрім того, Пер Фішер відзначив проблемну ситуацію на шахтах Донбасу на окупованих територіях, котрі підтоплені до критичного максимуму.

Пер Фішер повідомив, що наразі на економічній підгрупі ТКГ важливо досягнути консенсусу щодо визначення умов проведення спеціального моніторингу окремих об’єктів на окупованих територіях, що можуть завдати шкоди екології регіону, та розробити відповідні заходи реагування.

Учасники «Мінської платформи» наполягають на інтенсифікації роботи в екологічній сфері в рамках роботи економічної підгрупи ТКГ.

Зокрема, парламентарії наголосили на необхідності негайного реагування на зазначені проблеми, аби запобігти виникненню техногенної та екологічної катастрофи.

Так, Представник Президента України у Верховній Раді України Ірина Луценко звернула увагу, що наразі понад 300 підприємств знаходиться на тимчасово окупованій території Донбасу, серед яких 20 вже зруйновані систематичними обстрілами зі сторони ОРДЛО.

Голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Рибак зауважив, що у м. Єнакієве Донецької області, що зараз тимчасово непідконтрольне Україні, зберігається близько 100 тонн радіоактивних відходів, витік яких може спричинити екологічну катастрофу в регіоні. 

Заступник Міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш поінформував, що на тимчасово окупованих територіях пошкоджено понад 700 га території природно заповідного фонду. Він розповів про заходи, яких вживає Уряд та Парламент для врегулювання окремих екологічних питань на Сході Україні.

Віктор Вакараш зазначив, що 11 травня за ініціативи Ірини Геращенко під головуванням Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, за участі представників України у ТКГ, представників місцевих адміністрацій відбулася міжвідомча нарада з вирішення проблемних питань в екологічній сфері Донецької та Луганської областей. Він наголосив, що за підсумками наради доручено сформувати спеціальну робочу групу для того, щоб дослідити стан окремих підприємств на Сході України, оцінити загрози та розробити і імплементувати план дій для врегулювання проблемних екологічних питань.

Під час засідання «Мінської платформи» народні депутати України констатували, що задля врегулювання екологічної ситуації на Донбасі вкрай важливе виконання Росією та представниками ОРДЛО своїх зобов’язань у безпековому та гуманітарному блоці Мінських угод.

Серед іншого, учасники зустрічі відзначили необхідність підвищення обізнаності представників країн-членів ОБСЄ та ЄС щодо реальної екологічної ситуації на Донбасі.

Так, представник підгрупи з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко закликала парламентаріїв опрацювати звернення до європейських партнерів України щодо екологічних ризиків, які є наслідком систематичного порушення представниками РФ та ОРДЛО безпекового блоку Мінських угод.

«Ми виступаємо за більш активне інформування наших європейських партнерів щодо масштабів техногенних ризиків і загроз на Донбасі», - зауважила Ірина Геращенко.