Новини

27 листопада 2021, 18:05

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять жертв голодоморів в Україні

докладніше
27 листопада 2021, 08:30

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
26 листопада 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»

докладніше
26 листопада 2021, 16:30

Підкомітет з питань національної та культурної пам‘яті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув понад тисячу пропозицій до проекту Постанови про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках

докладніше
26 листопада 2021, 15:02

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про лікарські засоби

докладніше
26 листопада 2021, 14:51

Канада передала Україні завірену копію канадського закону про визнання Голодомору актом геноциду українського народу

докладніше
26 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 листопада

докладніше
25 листопада 2021, 17:10

Співчуття Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука у зв'язку зі смертю Олександра Омельченка

докладніше
25 листопада 2021, 16:20

Комітет з питань освіти, науки та інновацій розглянув законопроекти щодо пільг для педагогічних працівників з користування житлом, опаленням і освітленням

докладніше
25 листопада 2021, 13:29

Руслан Стефанчук: Виходимо на фінальний текст проєкту змін до Конституції України в частині децентралізації

докладніше
25 листопада 2021, 11:58

Олександр Корнієнко та представники ЄІБ обговорили створення Парламентського бюджетного офісу

докладніше
25 листопада 2021, 11:00

У Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянули план роботи Національної служби здоров’я України на 2022 рік

докладніше
25 листопада 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 листопада

докладніше
24 листопада 2021, 17:40

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного і прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
30 січня 2017, 15:12

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Співголова групи дружби з міжпарламентських зв'язків з Великобританією Світлана Заліщук: Співпраця України і Великобританії - необхідний елемент європейської безпеки

З нагоди 25-ліття дипломатичних відносин співголова групи дружби з міжпарламентських зв'язків з Великобританією Світлана Заліщук перебувала з візитом у Великобританії з 23 по 27 січня 2017 р. та провела низку зустрічей з депутатами, урядовцями, дипломатами, студентами, експертами та журналістами.

Ключовою подією протягом візиту стала зустріч із Прем’єр-міністром Великобританії Терезою Мей. За результатами розмови Прем’єр-міністр запевнила у подальшій підтримці України з боку британського уряду в протидії російській агресії. Зі свого боку Світлана Заліщук наголосила на необхідності збереження санкцій проти Росії та відзначила, що без вирішення українського конфлікту неможливо врегулювати питання європейської безпеки на континенті.

Також пройшли зустрічі із керівником делегації Великобританії у Парламентській асамблеї НАТО Річардом Беньйоном та головою Комітету з питань національної оборонної стратегії, колишнім Міністром закордонних справ Маргарет Беккет. На зустрічах обговорили питання кібербезпеки України в контексті загрози кібер-атак з боку Росії, а також перспективи виключення російських банків з міжнародних платіжних систем як один з інструментів санкційного тиску на РФ.

У рамках програми відбулося відзначення 25-річчя встановлення українсько-британських дипломатичних відносин та формування групи дружби з Україною у британському парламенті за сприяння Посольства України у Великобританії. З нагоди цієї події співголова групи дружби Світлана Заліщук виступила із промовою у британському парламенті.

Окрім спілкування із британськими депутатами, Світлана Заліщук взяла участь у зустрічі із керівником підрозділу МЗС Великобританії, що займається формуванням політики щодо України, - Майклом Тетемом. На цій зустрічі С.Заліщук наголосила на неможливості зняття санкцій щодо Росії у зв'язку із продовженням її агресії на сході України. Також учасники зустрічі домовилися докладати зусиль задля посилення переговорів між Україною, Великобританією та іншими країнами ЄС з метою якнайшвидшого розблокування угоди про «Відкрите небо» між Україною та ЄС.

24 січня Світлана Заліщук прочитала лекцію для студентів Оксфорду за ініціативою Українського товариства студентів цього університету та зокрема його очільниці Лізи Ясько. На зустрічі Світлана Заліщук зосередилася на проблематиці України у глобальному контексті та викликах і загрозах, що зараз постають перед нашою державою із врахуванням нещодавніх геополітичних змін у світі.

Крім цього, протягом тижня Світлана Заліщук провела 5 зустрічей із британськими журналістами, зокрема із «Оpen Democracy», «Guardian», «Sky news», де вона їх проінформувала про актуальну політичну ситуацію в Україні. Світлана Заліщук відзначила, що у британських ЗМІ стали менше висвітлювати новини щодо війни на території України, що призводить до недостатньої поінформованості щодо погіршення безпекової ситуації в Україні.

Також 25 січня відбулася дискусія у провідному британському аналітичному центрі «Chatham House» за участі експертів та журналістів. Організатором заходу виступила Орися Луцевич. Світлана Заліщук звернула увагу експертів на важливість збереження санкцій проти Росії та потребу більшого висвітлення їх впливу на російську економіку.


Також за час візиту до Великобританії Світлана Заліщук ознайомилася із роботою парламенту та на виборчому окрузі члена британського парламенту - депутата від Шотландської національної партії Стівена Ґетінза.

Напередодні візиту Cвітлана Заліщук дала інтерв’ю для ВВС channel 4 щодо майбутнього України у нових геополітичних умовах: http://www.bbc.co.uk/programmes/p04nhgjw,

http://www.bbc.co.uk/programmes/b0890k6m

Заходи відбулися за підтримки Посольства Великобританії в Україні, Вестмінстерської фундації за демократію,  а також Посольства України у Великобританії, британського парламентаря Стівена Ґетінза та голови британської групи дружби з Україною сера Джеральда Ґоварда.