Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
12 грудня 2016, 18:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Україна вдячна Республіці Білорусь за сприяння у створенні нейтрального майданчику для роботи ТКГ і підгруп задля мирного врегулювання ситуації на Донбасі », - Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко

 

«Україна вдячна Республіці Білорусь за сприяння у створенні нейтрального майданчику для роботи   ТКГ і підгруп задля мирного врегулювання ситуації на Донбасі », - зазначила  Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі з новопризначеним надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні Ігорем Соколом.

 

Під час зустрічі сторони обговорили не лише роботу мінських груп, а в першу чергу  активізацію двосторонньої співпраці України та Республіки Білорусь, зокрема посилення міжпарламентського діалогу, а також активізацію співпраці  в економічній, гуманітарній та культурній сферах.

 

Ірина Геращенко та Ігор Сокол обмінялись думками щодо  міжпарламентського діалогу в рамках роботи Міжпарламентської комісія зі співробітництва Верховної Ради України та Національних Зборів Республіки Білорусь. 

 

Окрім того, під час зустрічі було обговорено питання співробітництва у культурній сфері. Зокрема, присутні обмінялись думками щодо вшанування пам’яті автора першої української Конституції – Пилипа Орлика, який народився на території сучасної Білорусі.

 

«Встановлення  пам’ятнику Пилипу Орлику у Мінську , про яке говорить Українська сторона, стало б прекрасним прикладом  двосторонньої співпраці в гуманітарній і культурній сферах », - зауважила І. Геращенко.

 

У ході зустрічі Перший віце-спікер також  підняла питання  Резолюції ООН   "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційованої Україною.

 

«15 грудня Генеральна асамблея ООН винесе на голосування український проект Резолюції щодо порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму. Цей проект Резолюції для України є надзвичайно важливим.  Ми боляче сприйняли позицію Білорусі під час розгляду цієї резолюції в третьому комітеті ООН », - наголосила І. Геращенко. 

 

Народний депутат підкреслила, що Україна з повагою ставиться до зовнішньої політики Білорусії, і так само розраховує на повагу і взаєморозуміння Мінська  в питаннях суверенітету і територіальної цілісності України.