Новини

08 березня 2021, 07:00

Вітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Міжнародним жіночим днем!

докладніше
05 березня 2021, 18:40

Відбулася зустріч Голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе з Міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом

докладніше
05 березня 2021, 14:19

З 2 по 5 березня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
05 березня 2021, 14:13

Сексистській поведінці не місце в Парламенті, - Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк

докладніше
05 березня 2021, 13:10

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва затвердив пріоритети міжпарламентської співпраці Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
05 березня 2021, 13:07

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 березня 2021, 13:00

Прийнято за основу проект Закону "Про публічні консультації"

докладніше
05 березня 2021, 12:51

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу)"

докладніше
05 березня 2021, 12:36

Прийнято за основу проект Закону "Про мультимодальні перевезення"

докладніше
05 березня 2021, 11:53

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до частини 5 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
05 березня 2021, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 березня

докладніше
05 березня 2021, 09:07

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 5 березня

докладніше
04 березня 2021, 17:33

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив доопрацьований текст законопроекту щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування

докладніше
04 березня 2021, 16:30

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
12 грудня 2016, 18:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Україна вдячна Республіці Білорусь за сприяння у створенні нейтрального майданчику для роботи ТКГ і підгруп задля мирного врегулювання ситуації на Донбасі », - Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко

 

«Україна вдячна Республіці Білорусь за сприяння у створенні нейтрального майданчику для роботи   ТКГ і підгруп задля мирного врегулювання ситуації на Донбасі », - зазначила  Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі з новопризначеним надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні Ігорем Соколом.

 

Під час зустрічі сторони обговорили не лише роботу мінських груп, а в першу чергу  активізацію двосторонньої співпраці України та Республіки Білорусь, зокрема посилення міжпарламентського діалогу, а також активізацію співпраці  в економічній, гуманітарній та культурній сферах.

 

Ірина Геращенко та Ігор Сокол обмінялись думками щодо  міжпарламентського діалогу в рамках роботи Міжпарламентської комісія зі співробітництва Верховної Ради України та Національних Зборів Республіки Білорусь. 

 

Окрім того, під час зустрічі було обговорено питання співробітництва у культурній сфері. Зокрема, присутні обмінялись думками щодо вшанування пам’яті автора першої української Конституції – Пилипа Орлика, який народився на території сучасної Білорусі.

 

«Встановлення  пам’ятнику Пилипу Орлику у Мінську , про яке говорить Українська сторона, стало б прекрасним прикладом  двосторонньої співпраці в гуманітарній і культурній сферах », - зауважила І. Геращенко.

 

У ході зустрічі Перший віце-спікер також  підняла питання  Резолюції ООН   "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційованої Україною.

 

«15 грудня Генеральна асамблея ООН винесе на голосування український проект Резолюції щодо порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму. Цей проект Резолюції для України є надзвичайно важливим.  Ми боляче сприйняли позицію Білорусі під час розгляду цієї резолюції в третьому комітеті ООН », - наголосила І. Геращенко. 

 

Народний депутат підкреслила, що Україна з повагою ставиться до зовнішньої політики Білорусії, і так само розраховує на повагу і взаєморозуміння Мінська  в питаннях суверенітету і територіальної цілісності України.