Новини

21 квітня 2021, 20:59

Руслан Стефанчук: Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства

докладніше
21 квітня 2021, 19:00

Головне завдання для влади - зробити все можливе, аби молодь залишалася в Україні, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 16:27

Голова Верховної Ради ознайомився з діяльністю Луцького ремонтного заводу “Мотор”

докладніше
21 квітня 2021, 16:21

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Законодавча підтримка бізнесу під час локдауну"

докладніше
21 квітня 2021, 14:38

Волинський ліцей імені Героїв Небесної Сотні має чим та ким пишатися, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 13:45

На засіданні Бюро Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі обговорена діяльність Організації в умовах пандемії, поточна політична та безпекова ситуації в регіоні ОБСЄ

докладніше
21 квітня 2021, 13:38

Дмитро Разумков відвідав “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”

докладніше
21 квітня 2021, 11:59

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування при Парламенті має сформувати пропозиції, що допоможуть зміцнити фінансову основу регіонів, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 квітня

докладніше
21 квітня 2021, 09:19

Голова Верховної Ради України розпочав робочу поїздку до Волинської та Хмельницької областей

докладніше
20 квітня 2021, 18:16

Найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки і посилення політичного діалогу - теми пленарного засідання 9-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ

докладніше
20 квітня 2021, 16:34

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів слухання на тему: "Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти"

докладніше
20 квітня 2021, 14:17

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про платіжні послуги»

докладніше
20 квітня 2021, 14:11

Питання безпеки є важливим як для ЄС, так і для країн регіону Східного партнерства, - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
23 листопада 2016, 10:03

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«В умовах гібридної війни, що веде Російська Федерація проти України, внесок гуманітарних організацій у вирішенні гуманітарної ситуації на Сході України є безцінним», - Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко

 

«В умовах гібридної війни, що веде Російська Федерація проти України внесок гуманітарних організацій у вирішенні гуманітарної ситуації на Сході України  є безцінним», - зауважила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі з представниками гуманітарних організацій, організованої спільно з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Ірина Геращенко подякувала представникам міжнародних організацій за їх зусилля по підтримці Донбасу і  разом з профільним міністром В. Чернишом обговорила планування нових проектів на наступний рік, спрямованих на вирішення гуманітарних питань.

Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, поінформувала присутніх про роботу гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України (далі - ТКГ) та про роботу «Мінської платформи» у парламенті.

«Для пошуку порозуміння, узгодження позицій, влітку в парламенті був створений неформальний майданчик «Мінську платформу», до складу якого увійшли представники всіх депутатських фракцій та груп», - поінформувала Перший віце-спікер.

За її словами, на сьогодні є позитивні результати роботи цієї групи.

«На цьому тижні ми зареєстрували важливий законопроект «Про правовий статус осіб зниклих безвісти» (№5435), - поінформувала Перший віце-спікер.

Вона зауважила, що зазначений законопроект розроблений спільно з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

«Законопроект спрямований на імплементацію міжнародних договорів з міжнародного гуманітарного права, щодо захисту осіб, зниклих безвісти та їх родичів», - сказала І. Геращенко.

«Проект закону був погоджений з представниками чотирьох депутатських фракцій, і ми сподіваємось що він буде розглянутий у першому читанні вже у січні 2017 року », - додала вона.

Ірина Геращенко також наголосила, що наразі на розгляді Комітетів Парламенту перебуває ще один важливий законопроект, стосовно гуманітарної допомоги. 

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ поінформувала про проблеми, пов'язані зі звільненням заручників та пошуком зниклих безвісти. Зокрема,  вона зауважила, що наразі у заручниках на окупованому Донбасі утримуються 109 громадян, і в цьому контексті вкрай важлива діяльність міжнародних гуманітарних організацій, зокрема МКЧХ.

Ірина Геращенко також зауважила, що у порядку денному Мінських підгруп стоїть питання створення механізму для пошуку зниклих безвісти за участі МКЧХ , проте за її словами, ця ініціатива блокується РФ.

Перший віце-спікер зазначила, що українська сторона також з березня цього року домагається відкриття КПВВ «Золоте».

Зустріч відбувалась за участі Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України В.Черниша. Він поінформував, що Уряд зацікавлений в співпраці з гуманітарними організаціями, він також зауважив, що на разі Міністерство має деякі напрацювання з міжнародними організаціями у рамках проектів, спрямованих на вирішення гуманітарних питань, які заплановано реалізувати у 2017 році.

Координатор системи ООН в Україні Ніл Уокер поінформував, що в сучасних реаліях Програма розвитку ООН продовжить реалізацію гуманітарних проектів на Сході України.

«Ми будемо робити все від нас залежне для підтримки українців», - зауважив Н. Уокер.

Ніл Уокер наголосив, що ООН реалізовуватиме проекти як на території Донбасу для допомоги потерпілому від конфлікту населенню, так і проекти спрямовані на забезпечення сталого економічного розвитку України.

Голова делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Алан Ешліман поінформував, що МКЧХ буде сприяти у відбудові мосту поблизу Станиці Луганської. Він також наголосив на необхідності вироблення механізму постачання води на Сході України для уникнення гуманітарної катастрофи.

Ірина Геращенко поінформувала, що у грудні вони разом з профільним міністром В. Чернишом запланували здійснити робочий візит до Донецької і Луганської областей для перевірки стану відновлення об’єктів інфраструктури та напрацювання нових проектів спрямованих на відновлення Донбасу.