Новини

13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше
12 грудня 2019, 18:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації)"

докладніше
12 грудня 2019, 18:04

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
14 квітня 2008, 11:20

Влада повинна нести всю повноту відповідальності за виконання і за збереження прав і свобод людини і громадянина, - А.Яценюк

У понеділок, 14 квітня, Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк відкрив міжнародну конференцію «Сучасні виклики правам і свободам людини», присвячену 60-й річниці Загальної декларації прав людини і 10-річчю утворення інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Звертаючись до учасників конференції, А.Яценюк охарактеризував шістдесят років, що минули від ухвалення Загальної декларації прав людини, як велику епоху в процесі становлення основних інституцій щодо прав людини і «форматування прав людини як таких».

Він високо оцінив запровадження і діяльність інституту омбудсмена в нашій державі, як «людини, яка, фактично, контролює владу у механізмах виконання прав людини в Україні».

Відзначивши, що сьогодні «на порядку денному держави стоять зміни і доповнення до української Конституції», А.Яценюк назвав визначальним те, що другий розділ Конституції, який окреслює права і свободи громадянина, «є одним з найдосконаліших і не потребує внесення змін і доповнень по суті і по формі».

«Одначе він потребує виконання», - наголосив Голова Верховної Ради України. Водночас він назвав це проблемою, яка існує у всіх країнах світу. «На превеликий жаль ті, хто покликані виконувати саме цей розділ, вони, як правило, його й порушують», - відзначив А.Яценюк, наголосивши, що «влада повинна нести повноту відповідальності за виконання і за збереження прав і свобод людини і громадянина».

А.Яценюк відзначив кардинальні зміни, що відбулися від часу ухвалення Загальної декларації прав людини. «Якщо раніше ми говорили виключно про негативні і позитивні аспекти щодо прав людини, то сьогодні треба обов‘язково концентруватися на так званому третьому поколінні прав людини. Це речі глобального аспекту», - сказав він.

Зокрема, Голова Верховної Ради України відзначив нові виклики людству, правам людини, що їх внесло глобальне потепління, «внесло кардинальні зміни в захист прав людини як такий».

Також А.Яценюк відзначив загрозу правам людини внаслідок воєнних конфліктів в різних частинах світу сьогодні.

Звертаючись до омбудсменів різних країн світу учасників конференції, Голова Верховної Ради України наголосив: «Порушення прав людини, порушення основних демократичних принципів у світі є великою бідою, на яку ми не можемо не реагувати. На жаль, резолюції і декларації часто-густо не виконуються. І саме ваша відповідальність і наша спільна відповідальність, як держави, - забезпечити виконання цих прав людини, як на своїй території, так і в глобальному вимірі».

А.Яценюк побажав омбудсменам успіху у їхній щоденній роботі. «Багато людських доль залежить безпосередньо від вас. Тисячі, а то й мільйони людей покладаються безпосередньо на вашу допомогу. Ми цінуємо інститут омбудсмена в Україні і ми цінуємо людей, які займаються захистом прав людей у світі», - сказав на завершення свого вітального слова А.Яценюк.

У конференції беруть участь Верховні комісари ООН і Ради Європи з прав людини, Омбудсман Європейського Союзу, Президент Європейського інституту омбудсманів, омбудсмани країн-членів ЄС, СНД, відомі правозахисники.

У ході конференції обговорюються проблеми бідності, трудової міграції, торгівлі людьми, подолання тортур, міжнародного тероризму, екологічної безпеки тощо.

Сьогодні ж о 12.45 розпочнеться прес-конференція для вітчизняних та зарубіжних ЗМІ за участю Омбудсмена України Н.Карпачової та Комісара з прав людини Ради Європи Т.Хаммарберга (вул. Грушевського, 5, press-point, кулуари другого поверху)