Новини

11 листопада 2019, 20:40

Члени фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше
11 листопада 2019, 16:40

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до Кодексу України з процедур банкрутства та Прикінцевих та Перехідних положень даного законопроекту

докладніше
11 листопада 2019, 14:14

«В Україні існує дуже тонка межа між захистом права громадян на інформацію та наступом на свободу слова», - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 13:10

Руслан Стефанчук: Ближчим часом до сесійної зали буде внесено 7-8 законопроектів, що стосуються народовладдя

докладніше
11 листопада 2019, 12:56

У четвер Верховна Рада може розглянути проект Держбюджету-2020, – Дмитро Разумков

докладніше
11 листопада 2019, 12:33

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
11 листопада 2019, 12:16

Держава має виробити ефективні механізми захисту наших громадян від провокацій РФ при виїзді за кордон, - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 10:13

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про утворення ТСК Верховної Ради з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 18:08

Комітет з питань освіти, науки та інновацій провів засідання круглого столу на тему: «Щодо застосування критеріїв оцінки науково-педагогічної або наукової діяльності здобувачів вчених звань»

докладніше
08 листопада 2019, 17:46

Олена Кондратюк: «Ми високо цінуємо підтримку Словенії у боротьбі за відновлення територіальної цілісності та суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 16:13

Комітет з питань правоохоронної діяльності провів Комітетські слухання на тему: "Готовність до впровадження інституту кримінальних проступків в практичну діяльність органів досудового розслідування з 1 січня 2020 року"

докладніше
08 листопада 2019, 15:35

Делегація Верховної Ради України бере участь у роботі сесії Парламентської Асамблеї Парламентського виміру Центральноєвропейської ініціативи в м. Рим (Італійська Республіка )

докладніше
08 листопада 2019, 15:00

Україна та Італія зацікавлені у поглибленні співпраці на рівні парламентів: відбулася зустріч представників депутатських груп з міжпарламентських зв’язків Верховної Ради та італійського парламенту

докладніше
08 листопада 2019, 14:26

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Президентом Бундестагу Німеччини

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 травня 2016, 16:24

 Інформаційне управління 

У Комітеті з питань правової політики та правосуддя відбувся «круглий стіл» на тему: «Правовий статус нормативно-правових актів та перспективи вдосконалення його законодавчого врегулювання»

 

У заході взяли участь народні депутати, представники органів державної влади, експертного і наукового середовища.

Голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції та виконання рішень судів Ігор Алексєєв, відкриваючи засідання, нагадав, що вже декілька разів у Парламенті ухвалювався профільний законодавчий акт, який неодноразово ветувався Президентом. Після цього були спроби внесення законів про нормативно-правові акти, які проходили перше читання, але до їх прийняття справа не доходила.

«Тому майже 20 років маємо дискусію, градус якої то піднімається, то опускається», - акцентував він.

І.Алексєєв відзначив, що на даний час вимоги до нормативно-правових актів регулюються різними законодавчими актами. «Ми бачимо, що зараз питання щодо єдиного законотворчого і нормотворчого процесу розпорошені по різним законодавчим і підзаконним актам міністерств і відомств.

Є неоднакові підходи до нормотворчого процесу, є певні дискусійні питання. Це все обумовлює необхідність і актуальність дискусії», - сказав він.

Заступник керівника Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України Андрій Ришелюк звернув увагу на те, що зараз сигналів про наявність гострої потреби щодо єдиного законодавчого акту не видно. Він нагадав, що остання спроба прийняти закон про нормативно-правові акти закінчилася неуспіхом. За його словами, «від уряду ініціатив не бачимо, що є відображенням певного ставлення державного апарату до цієї проблеми».

«Тим не менше є певні речі, які свідчать, що якийсь мінімальний корпус нормативно-правових актів, пов’язаних з цими питаннями ми все-таки мати повинні», - зазначив А.Ришелюк.

На його думку, такий закон потрібний. Але перш ніж приступати до його конкретної розробки треба визначитися з питанням про те, яку кількість приписів і наскільки деталізованих потрібно до його тексту включити.

А.Ришелюк також зазначив, що з неуспішних спроб прийняти такий закон про нормативно-правові акти потрібно зробити певні висновки, уроки, суть яких полягає у тому, що є певні речі, яких не повинно бути в тексті для того, щоб він був вдалий. «У ньому не повинно бути політичних, відомчих, особистих чи наукових амбіцій, бо це негативно буде відображатися на ньому. Якщо вдасться зробити нормальний, утилітарний закон, і він не претендуватиме на якусь революцію чи реформу, а просто буде побудований на тому, щоб узагальнити, уніфікувати і викласти в тексті закону той розвиток наших форм правових актів, який відбувся за 25 останніх років, то ми зможемо отримати успішний закон», - наголосив він.

Заступник керівника Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради - керівник управління Світлана Мішура у виступі зазначила, що такий закон - про нормативно-правові акти - потрібен. За її словами, мало прийняти такий закон, потрібно прийняти якісний закон.

С.Мішура висловила думку, що потрібно чітко продумати яке втручання має бути у цей закон. Вона також зауважила, що потрібно починати із загального, а потім удосконалювати акт.

Під час «круглого столу» також обговорено питання актуальності нормативно-правового регулювання нормотворчого та законодавчого процесів в Україні в умовах сьогодення, переваг та недоліків прийняття єдиного законодавчого акта про нормативно- правові акти.

Учасники заходу відзначали, що прийняття єдиного законодавчого акта про нормативно-правові акти може стати надійним фундаментом для формування системи якісного законодавства України.

У ході «круглого столу» були висловлені пропозиції щодо наповнення закону про нормативно-правові акти, зокрема, щодо його системи, видів та ієрархії нормативно-правових актів; механізму розроблення нормативно-правових актів, їхнього прийняття та набрання ними чинності; обліку нормативно-правових актів тощо.