Новини

04 грудня 2020, 17:00

Освітній центр Верховної Ради оголошує онлайн-конкурс для школярів та студентів «Напиши листа Святому Миколаю про закон твоєї мрії»

докладніше
04 грудня 2020, 16:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
04 грудня 2020, 16:15

Верховна Рада ухвалила законопроект, який не дозволить призупинити е-декларування в наступному році

докладніше
04 грудня 2020, 15:19

З 1 по 4 грудня Верховна Рада України прийняла 31 Закон України

докладніше
04 грудня 2020, 14:48

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник сфери телекомунікацій України"

докладніше
04 грудня 2020, 13:12

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 грудня 2020, 13:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
04 грудня 2020, 13:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
04 грудня 2020, 12:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
04 грудня 2020, 12:17

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 11:58

Прийнято Закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 09:53

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо соціальної підтримки платників податків

докладніше
04 грудня 2020, 09:36

Огляд головних тем «Голосу України» від 4 грудня

докладніше
04 грудня 2020, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 4 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
27 квітня 2016, 18:55

 Інформаційне управління 

Голова Комітету з питань промислової політики та підпрпиємництва Віктор Галасюк виступив на Третьому засіданні Української частини Парламентського Комітету Асоціації між Україною та Європейським Союзом у Брюсселі

"Падіння вітчизняного експорту до ЄС триває, але все в наших руках", - про  це голова Комітетуз питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк заявив під час Третього засідання Української частини Парламентського Комітету Асоціації між Україною та Європейським Союзом, що проходило 24-25 квітня у Брюсселі.


“У 2015 році товарний експорт до країн ЄС скоротився майже на  4 млрд доларів США, незважаючи на дію автономних торговельних преференцій. За три місяці 2016 року Україна експортувала до ЄС на 3,1% менше товарів порівняно з з аналогічним періодом минулого року. Причини тому слід шукати як серед зовнішніх, так і серед внутрішніх факторів, - зазначив  парламентарій.  -  На міжнародному рівні негативну роль відіграли тарифні (низький рівень квот) та нетарифні бар’єри. 7 з 36, наданих Україні квот були повністю використані вже протягом перших трьох місяців 2016 року. Натомість експорт товарів за 19 тарифними лініями так і не розпочався через надто високі нетарифні бар’єри”.

У свою чергу, на національному рівні, за даними доповідача, таку негативну динаміку спричинили корупція, неефективна система оподаткування, відсутність доступних кредитів та монополізований доступ до електромереж.

Саме тому, на думку Віктора Галасюка, з метою пожвавлення торговельних відносин з ЄС Україна повинна першочергово провести переговори в рамках ЗВТ щодо перегляду тарифних квот на вітчизняні товари та лібералізації  нетарифних торговельних бар’єрів. Серед інших не менш важливих кроків - розвиток торгової дипломатії, вдосконалення механізму торговельного інформування, координація співпраці в галузі технічної допомоги тощо.

Стосовно внутрішньої політики, то як наголошує Галасюк, слід запровадити реальні та сміливі заходи щодо боротьби з корупцією, провести повне перезавантаження судової та правоохоронної систем, здійснити радикальну податкову реформу, а також суттєво посилити промислову та інвестиційну політику, що виведе з тіні значну частину економіки та забезпечить стимули для залучення інвестицій та економічного зростання України.

Коментуючи роль Угоди про вільну торгівлю з ЄС, під час виступу в Європарламенті парламентарій  наголосив: “Будь яка угода про вільну торгівлю - лише можливість, шанс, а не гарантія економічного зростання. Без економічного двигуна - залучення інвестицій, розвитку виробництва, сприяння експорту- успіх неможливий. Угода про вільну торгівлю з ЄС може бути лише частиною економічної програми країни, а не її замінником. Україна потребує власної програми радикальної трансформації, яка охоплюватиме у тому числі DCFTA як один з інструментів.  І, безумовно, Україна потребує підтримки Європи в імплементації цього плану. Але вся відповідальність на нас самих!”.